Perry-tripla a Buffalónak

Tovább menetel az Anaheim, a Flyers meglepetésre győzött Pittsburghben.

Megállíthatatlan az Anaheim, amely zsinórban hatodik alkalommal győzött, most a Buffalo ellen. A Ducks legjobbja az a Corey Perry volt, aki a szezonban másodszor szerzett mesterhármast és nyolc góljával holtversenyben a legeredményesebb játékos. Perry mellett természetesen ott volt Fredrik Andersen, aki ismét bombaformában védett. A dán hálóőr 95,7%-kal teljesített és alig több mint öt perc hiányzott számára a shutouthoz.

A Consol Energy Centerbe a Pittsburgh legnagyobb mumusa, Philadelphia látogatott. Az új csarnok 2010-es megnyitás óta a Flyers 15 meccsből 12-t megnyert és összesen 25 pontot szerzett. A Flyers idei gyenge szereplése ellenére meglepetésre ismét győzni tudott a Pens csarnokában. A Philly 2-2 után a záró harmadban játszott nagyot, amikor kettő perc alatt kétszer vette be a hazaiak kapuját és összességében 3-1- egyre nyert az utolsó etapot. A vendégeknél Sean Couturier egy góllal és két gólpasszal zárta az estét, míg a hazaiaknál a Crosby, Malkin kettős összesen -5-tel.

Megvan az Oilers második győzelme, a kanadai gárda a Rexall Place-ben győzte le a Washingtont, ahol a két kapus közötti teljesítmény döntőnek bizonyult. Míg az edmontoni Ben Scrievens 94,1%-kal védett, kollégája, Braden Holtby csak 85%-kal. A találkozón az Oilers szerzett vezetést a hetedik percben, de a vendégek fordítani tudtak a második harmad elejére. Előnyük azonban csak 20 másodpercig tartott, Nugent-Hopkins szezonbeli második góljával egalizált. A győztes találatot és a végeredményt szűk tíz perccel később Nyikita Nyikityin állította be emberelőnyből. A záró harmadban a fővárosiak mindent megtettek a győzelemért, de nem tudták a korongot a remek napot kifogó Scrievens mögé juttatni. A Capitals ezzel először kapott ki a szezonban az alapjátékidőben.