Széligék a legjobb 16 között a kupában

13 mérkőzést rendeztek a francia kupa keddi játéknapján, a Briancon a másodosztályú Nice ellen győzött. Kiss Tamásék kikaptak az Amiens-től.

Pedig a házigazdák szereztek vezetést a második perc végén, azonban sokáig nem örülhettek, mert 3:30-nál jött az egyenlítés, másfél perc múlva pedig már vezetett a Briancon. Széligék a második és harmadik harmadot is 1-0-ra nyerték, így alakult ki a 4-1-es végeredmény. Szélig pontot nem szerzett, +1-gyel zárt. Érdekesség, hogy a Nice csapatában játszik és viseli az egyik A betűt az a Milan Varga, aki megfordult már a DAB, a Brassó és a HSC csapatánál is, hátvéd létére 65 MOL ligás meccsen 81 pontot termelt. Ezúttal ő sem szerzett pontot, egy lőtt és egy kapott gólnál volt jégen.

Magyar légiósok a hokivilágban, 2014/15:

A többi párharcban mindenhol Ligue Magnusben szereplő csapat jutott tovább, így azon a mérkőzésen is, amelyen a negyedosztályú Deuil-Garges fogadta a legmagasabb osztályban játszó Amiens-t. A hazaiak kapujában Kiss Tamás kezdett, aki 15 percig volt képes ellent állni a vendégattakoknak. Az első harmad így is 3-0 lett, a második 4-0, a harmadik pedig 5-0, a vége 12-0 lett. Kisst az 51. percben, 9-0-s állásnál lecserélték, mindent megtett, de ennyi volt a reális különbség a két csapat között. A másik találkozón, ahol negyedosztályú csapat mérkőzött elsőligással, a Marseille 14-0-ra kapott ki a Gaptól.