Az NHL második heti statisztikái

A legérdekesebb információk és adatok 7 játéknap alapján.

Jonas Hiller, a Calgary kapusa 50 lövésből csak egy gólt kapott a Chicago elleni győztes meccsen. A Flames történetében mindössze két olyan hálóőr volt, aki 50 vagy több lövésből csak egyszer kapitulált. Az első 1994. január 5-én Andrej Trefilov volt, aki 52 lövést védett, a Flames pedig 4-1-re győzött a Gardenben a Rangers ellen. A második Fred Brathwaite, aki 50 lövést kapott St. Louisban az 1-1-re végződött találkozón. (Blackhawks?Flames 1-2)

A Stars Pittsburghben győzött, ezzel közel 14 éves nyeretlenségi sorozatra tett pontot. A Dallas 2000. december 23-án győzött utoljára a Pens otthonában és ez volt az utolsó alkalom is egyben, hogy emberelőnyben betaláljon. A Stars 8-2-re mosta le ellenfelét, amikor Brett Hull és Joe Nieuwendyk is betalált előnyben. (Penguins?Stars 2-3)

Jonathan Quick, a Los Angeles kapusa pályafutása 32. shutoutját ért el a St. Louis elleni mérkőzésen, ezzel beállította Rogie Vachon rekordját. Quicknek 339 mérkőzésre volt szüksége a rekordbeállításhoz, ez pontosan félszáz mérkőzéssel kevesebb mint Vachon esetében. (Kings?Blues 1-0)

John Tavares első öt mérkőzésén kilenc pontot szerzett. Csak két Islanders-játékos kezdte ilyen hatékonyan a szezont, Bryan Trottier 1975/76-ban (4-6-10) és Mike Bossy 1984/85-ben (5-6-11). (Islanders?Sharks 4-3)

A Minnesota a szezon kezdetétől számítva 164 perc 2 másodpercig nem kapott gólt, a hibátlan mérleget az Anaheim törte meg. Ez minden idők második legjobb teljesítménye, ami azonban messze elmarad az NHL-csúcstól. Az 1930/31-es szezonban a Leafs kapuja az első öt meccsen érintetlen maradt és 331 perc 42 másodperc után kapott gólt. (Ducks?Wild 2-1)

Nicklas Backström 499 mérkőzésen 499 pontot gyűjtött, ám az 500. találkozón a Panthers ellen nem jött össze a pontszerzés. (Capitals?Panthers 2-1)

Ryan Miller, a Vancouver kapusa pályafutása kilencedik meccsét játszotta az Edmonton ellen és mind a kilencen győzött, így továbbra is 100%-os. (Oilers?Canucks 0-2)

Roberto Luongo, a Panthers hálóőre karrierje 67. shutoutját érte el a Buffalo ellen, ezzel ellépett Patrick Roy mellől és feljött a 13. helyre Roy Worters mellé. (Sabres?Panthers 0-1)

A Buffalo a Florida és a Boston ellen is gólképtelen maradt, így 2003 óta először nem talált be két egymás utáni mérkőzésén. A Sabres a 2003/04-es szezon első két mérkőzésén a Flyers ellen idegenben (0-2) és otthon az Islanders (0-6) ellen maradt gólképtelen. (Sabres?Panthers 0-1)

Sidney Crosby az Islanders elleni mérkőzésen megszerezte pályafutása 500. gólpasszát az 554. mérkőzésén. A Főpingvin mellett csak öt olyan játékos volt, aki gyorsabban elérte ezt a határt, Wayne Gretzky (352), Mario Lemieux (433), Peter Stastny (507), Bobby Orr (522) és Peter Forsberg (551). (Penguins?Islanders 3-1)

A Penguins két emberelőnyös gólt szerzett az Islanders ellen, ezzel a szezonban már nyolc létszámfölényes találatnál jár négy meccsen. Utoljára az 1995/96-os szezonban kezdett ilyen eredményesen a Pens speciális egysége. (Penguins?Islanders 3-1)

A Chicago kapitánya, Jonathan Toews a hosszabbításban döntött el a Nashville elleni meccset egy emberhátrányos találattal. Ez volt a Hawks történetének első emberhátrányos gólja alapszakaszmeccsen a ráadásban. A ligában is régen történt hasonló, még 2007. február 22-én a carolinai GlenWesley döntött hátrányban a Flyers ellen a hosszabbításban. (Blackhawks?Predators 2-1)

Három hátvéd, Dougie Hamilton, Zdeno Chára és Torey Krug góljaival vezetett 3-0-ra a Boston a Buffalo ellen. Hasonlóra eddig kétszer volt példa a Bruins történetében, az 1974/75-ös és az 1985/86-os szezonban, amikor Bobby Orr, Dallas Smith és Carol Vadnais illetve Ray Bourque, John Blum és Gord Kluzak góljaival vezettek a Bocsok 3-0-ra. (Sabres?Bruins 0-4)

A washingtoni Jevgenyij Kuznyecov, Nicklas Backström, Alekszandr Ovecskin trió mindhárom tagja betalált a szétlövésben a Florida ellen. A Caps története során mindössze kétszer ért el 3/3-as eredményt. 2011. március 22-én Philadelphiában és 2013. november 2-án szintén a Florida ellen. (Capitals?Panthers 2-1)

650 alapszakaszmérkőzés után fordult elő először, hogy a Detroit – Toronto örökrangadón a vörösök hosszabbítás után 1-0-ra nyerjenek az alapszakaszban. (Red Wings?Leafs 1-0)

Martin St. Louis és Rick Nash négy másodperc alatt vette be a San José kapuját. Ezzel beállították az NHL-csúcsot a két leggyorsabb gól tekintetében, ami nem üres kapuba született. 1995. december 15-én a Winnipeg hátvédje kétszer vette be az Oilers kapuját. (Rangers?Sharks 4-0)

Frederik Andersen, az Anaheim kapusa pályafutása 33. meccsén a 25. győzelmét szerezte. Ennél jobb mutatóval csak a Boston egykori kapusa, Ross Brooks kezdett 1972 és 1974 között, akinek 30 mérkőzés elég volt a 25 sikerhez. (Ducks?Blues 3-0)

VB18 13:00 HUNUKR INFO