Tízpontos csapatok mérkőzése Znojmóban

A Fehérvár Csehországba látogat, ahol azzal az Orlí Znojmóval találkozik, amely hozzá hasonlóan öt győzelemmel és öt vereséggel áll tíz meccs után.

Az EBEL pénteki játéknapján az elmúlt hétvégén két győzelmet arató Fehérvár AV19 a remek formában lévő Znojmóval csap össze. A magyar együttes eddig négy idegenbeli meccset játszott, egyedül Klagenfurtban nyert, Bécsben, Grazban és Ljubljanában vereséget szenvedett. A csehek az első három hazai meccsüket elveszítették, aztán viszont október 5-én 6-3-ra legyőzték a Linzt, majd október 12-én 10-2-es veréssel küldték haza a Dornbirnt.

Jirí Reznar, a Znojmo edzője azt reméli, csapata ugyanolyan jó teljesítményt nyújt péntek este, mint az elmúlt vasárnap a Dornbirn ellen, valamint kiemelte, sokat csiszoltak a szezon eleje óta az emberelőnyös játékukon, ami kezd kifizetődni. Rob Pallin, a Fehérvár trénere elmondta, a csehek jól kezelik a korongot, nem szabad teret hagyni a technikás játékuknak, jól kell védekezni, akkor esély nyílik a két pont megszerzésére. A három mérkőzésre eltiltott Magosi Bálint helyett Németh Attila kap helyet a magyar csapat keretében.

Znojmo–Fehérvár 5-4

A Fehérvár egy elrontott első harmad után megszorongatta a cseh csapatot. Kocsis Ferenc megszerezte pályafutása első EBEL-gólját.

Rosszul kezdett a Volán, Podesva már a 80. másodpercben vezetéshez juttatta a hazaiakat. A gondokat tetézte, amikor a 15. percben Tomas kettőre növelte az előnyt. A két Znojmo-gól között kimaradt egy fehérvári előny. A második harmad elején ismét bealudt a vendégcsapat, így a második perc végén már 3-0 volt a Znojmónak. Kocsis adott lendületet csapatának, amikor a 27. percben meglőtte élete első EBEL-es találatát. Két és fél perc múlva Kovács Csaba lőtte be Marino és Sikorcin passzát, felcsillant az egyenlítés lehetősége. Ez azonban gyorsan elpárolgott, Kovács ugyanis a 35. percben fogásért kapott kétperces kiállítást. A Znojmo első emberelőnyét 5 másodperc alatt használta ki, így 4-2-es állással vonultak a második szünetre a csapatok.

A záró húsz perc elején kettős emberelőnybe került a Fehérvár, ami Boivin révén ki is használt. A harmad közepén Németh Attilát küldték ki fogásért, majd a kiegészülés után egy perccel Lovecchio ment ki hasonló szabálytalanságért. Utóbbi emberelőnyt 15 másodperc alatt kihasználták a hazaiak Podesva révén. Egy perc múlva Erdély Csanád visszahozta egy gólra a magyar csapatot. Másfél perccel a vége előtt Robinson lekorcsolyázott, egyenlíteni nem sikerült, egy perccel később Sarauert kiküldték, ezzel eldőlt a mérkőzés. A Fehérvár 5-4-es vereséget szenvedett, vasárnap Salzburgban lép jégre.

Jiri Reznar (vezetőedző, HC Orli Znojmo): Aktívan játszva, sokat korcsolyázva kezdtük a mérkőzést, vezettünk is 3-0-ra. Ezután túlságosan megnyugodtunk és ez kis híján visszaütött, hagytuk, hogy visszajöjjön a meccsbe a Fehérvár. Szerencsére egy gól megmaradt az előnyünkből a mérkőzés végéig. A lényeg, hogy megszereztük a két pontot.

Rob Pallin (vezetőedző, Fehérvár AV19): Nagyon jó csapat a Znojmo, nem hiába vezetett 3-0-ra. Innen még sikerült visszakapaszkodnunk, de utána ismét begyűjtöttünk pár buta kiállítást és ezt kihasználták a hazaiak. Pozitívum, hogy két tehetséges fiatal játékosunk is betalált. Ha a hiányzó kulcsembereink visszatérnek, előreléphetünk.

EBEL, 2538 néző. Játékvezetők: Erd, Kaspar, Wassmer.

A Znojmo–Fehérvár góljai

A csehországi EBEL-meccs góljai, köztük Kocsis első és Erdély Csanád második gólja az alábbi linkre kattintva tekinthetők meg.