Széligék kiestek a ligakupából

A harmadik számú francia versenysorozat halálcsoportjában nem sikerült a bravúr. Vas Jánosék is kikaptak, Ládayék viszont nyertek.

Nehéz helyzetbe került Szélig Viktor csapata, a Briancon a francia Ligakupában. A Grenoble elleni idegenbeli meccsen megszerezte ugyan a vezetést, ám erre három góllal válaszolt a Grenoble. A harmadik harmad derekán eggyel zárkózott a Briancon, de egyenlíteni már nem sikerült, maradt a 3-2-es hazai győzelem. Ezzel eldőlt, hogy Széligék nem jutottak tovább a ligakupa halálcsoportjából, amelynek utolsó helyén végeztek. Első helyen a Gap, másodikon a Grenoble ment tovább.

Sokkal rosszabbul járt Vas János csapata a cseh extraligában. A Slavia Praha ugyanis kiadós verést kapott a Kometa Brno otthonában. A hazaiak minden harmadot két góllal nyertek, a Slavia a becsületgólt az 56. percben ütötte, a vége 7-1 lett. Vas János közel 18 percet volt jégen, pontot nem szerzett, mínusz eggyel zárt. A Slavia 11 meccs után a 9. a tabellán.

Ládayék a Seattle Thunderbirds otthonába látogattak, hiába nyerték a kapura lövéseket 10-4-re az első harmadban, a hazaiak emberhátrányból megszerezték a vezetést. A második harmadban egyenlített a Spokane, de a Seattle ismét gólt ütött. A következő emberelőnyével már jobban gazdálkodott a Spokane és másodszor is kiegyenlített. Mivel az eredmény a továbbiakban már nem változott, jöhetett a hosszabbítás, majd a rávezetések. A Spokane kapusa mindhárom hazai próbálkozást hárította, míg a vendégeknél a második lövő betalált, így a Spokane nyert 3-2-re. A Spokane hat meccs után 8 ponttal áll, 67%-os teljesítménye ötödik legjobb a ligában.