Ragyogtak a dallasi csillagok

Seguin mesterhármassal, Benn négy ponttal járult hozzá a Stars első győzelemhez. Kilenc meccsből csak négy helyszínen ért véget a mérkőzés hatvan perc után.

A Dallas a Columbus legyőzésével begyűjtötte az első győzelmét a szezonban. A Starst a három legfényesebb csillaga, Tyler Seguin, Jamie Benn és Kari Lehtonen vitte győzelemre a Nationwide Arenaban. Seguin pályafutása ötödik mesterhármasával, Benn egy góllal és három gólpasszal, míg Lehtonen 33 védéssel járult hozzá az első sikerhez. A hazaiak részéről csak a nyár szappanoperáját nyújtó Ryan Johansen emelhető ki, aki megszerezte első góljait a szezonban.

Városi rangadót rendeztek New Yorkban. A Gardenben a Rangers fogadta az Islanderts és végig nyomasztó fölényben játszott, összesen 43 lövést küldött kapura, de a hatékonysággal baj volt, nem úgy a másik oldalon. A Rangers hiába vezetett kétszer is, 2-2 után a vendégek a harmadik harmadban 10 perc alatt hét lövésből négyszer vették be Lundqvist kapuját, amivel eldöntötték a mérkőzést. A sikerrel az Islanders továbbra is 100%-os, Tavares minden meccsen szerzett legalább kettő pontot, a Rangers szurkolók csak annak örülhetnek, hogy Rick Nash ismét duplázott és hat találatával vezeti a mesterlövészek listáját.

Negyedik mérkőzésen sem tudott nyerni a Philly, de legalább egy pontot begyűjtött az Anaheim elleni mérkőzésen. A Flyers először kétgólos, majd egygólos hátrányt ledolgozva harcolta ki a hosszabbítást. Az extra öt perc nem hozott döntést, így jöhettek a büntetők, ahol a negyedik körben az újonc William Karlsson találata döntött a Ducks javára.

A büntetők döntöttek Washingtonban is, ahol a Sharks majdnem elszórakozott egy biztosan megnyert mérkőzést. A San José Matt Irwin duplájának köszönhetően már a tizedik percben hárommal ment, majd ráült az eredményre. A Caps azonban nem adta fel és Ovecskin révén elkezdte a felzárkózást és 4-3-nál majdnem utolérte ellenfelét, ám záró harmad elején Tommy Wingels visszaállította a kétgólos különbséget. A fővárosiak nagyon megnyomták a meccs végét és 76 másodperc alatt Ovecskin és Troy Brouwer góljaival kiegyenlítettek. A ráadás nem hozott gólt, a büntetők is csak egyet, amelyet Joe Pavelski értékesített, így a Sharks, akárcsak az Islanders, továbbra is hibátlan.

Két eddig pont nélkül álló csapat találkozott Raleighben, ahol a Carolina fogadta a Buffalót. A Sabres Marcus Foligno két góljának köszönhetően 3-1-es előnnyel fordulhatott a hajrára, azonban nem bírta el a nyomást. A Hurricanes 11-2-re nyerte a lőpárbajt az utolsó húsz percben, de ami fontosabb, hogy Chris Terry és Zach Boychuk góljaival egyenlítettek. A hirtelen halál nem hozott gól, jöhettek a rávezetések, ahol Zemgus Girgensons találata döntött, megszerezve az első győzelmet a szezonban a Buffalónak.

Továbbra is keresi tavalyi önmagát a Colorado, amely ismét kikapott, de legalább egy pontot begyűjtött a Toronto elleni 3-2-es vereség alkalmával. Az Air Canada Centre-ben Phil Kessel volt a nyerő ember, a hazaiak szélsője a hosszabbításban szépségdíjas találattal döntötte el az extra pont sorsát. A Leafs ezzel a sikerrel 50%-os mutatóra tornázta fel magát.

Az Islanders és a Sharks mellett a Devils is megtartotta hibátlan mérlegét, hiszen 2-1-es győzelemmel távozott a Tampa otthonából. 1-1-nél a győztes találatot az a Mike Cammalleri szerezte, aki eddig a New Jersey-iek mindhárom mérkőzésén betalált. A győztes gólnál gólpasszt adott Patrik Eliás, aki pályafutása 592. asszisztját osztotta ki és ezzel a 80. helyre lépett Dino Ciccarelli mellé.

A játéknap negyedik szétlövését a Nashville?Calgary összecsapás hozta. A 2-2-es végeredménnyel zárult rendes játékidőben a hazaiaktól Craig Smith, míg a vendégektől T.J. Brodie szerzett két pontot, de egyikük sem bizonyult nyerőembernek. Ezt a címet Joe Colborne érdemelte, aki pályafutása 100. meccsén győztes büntetőt szerzett. A Flames ezzel a sikerrel 50%-os, a Nasville pedig első vereségét szenvedte el.

Sima 6-1-es verést mért a Los Angeles az Edmontonra, ahol Mike Leggo játékvezető 1000. alkalommal vezetett NHL-mérkőzést. A bajnok legjobbja a csak 70-esek néven emlegetett Jeff Carter, Tyler ToffoliTanner Pearson sor volt, a trió együtt négy gólt és három gólpasszt tett a közösbe a mérkőzésen. Jonathan Quicknek mindössze 21 másodperc hiányzott pályafutása 32. hibátlan mérkőzéséhez, amivel befogta volna a franchise listavezetőjét, Rogie Vachont.