Teljes forduló az NHL-ben

A liga történetében mindössze hatodik alkalommal fordult elő, hogy minden csapat jégre lépett egyazon napon. A nap szenzációja, hogy a Colorado két meccs után ütött gól nélkül áll.

Az Avalanchet akárcsak a nyitókörben most is a Minnesota nullázta le. Hazai jégen a Wild öt, ma hajnalban idegenben csak három góllal terhelte meg a Colorado hálóját. A Pepsi Centerben természetesen a kapus Darcy Kuemper volt a legjobb, aki 30 védést mutatott be és két mérkőzés után két győzelemmel és két shutouttal áll.

Semmivel sem marad le a Minnesota mögött a San Jose, amely szintén két győzelemmel és kapott gól nélkül áll. A Sharks a Los Angeles után a Winnipeget nullázta le, előbbi meccsen Niemi, most Stalock húzta le a rolót. Stalock mellett Marleau villogott, aki a Kings után a Jets ellen is egy-egy góllal és gólpasszal zárta a meccset.

A Minnesota és a San Jose Pazar idénykezdete nem mindennapi dolog, utoljára a Florida Panthers tudott két shutouttal indítani még 2005-ben Roberto Luongóval a kapuban.

Megszerezte első győzelmét Barry Trotz mester a Capitals kispadja mögött. A történelminek nevezhető győzelem Bostonban jött össze, mégpedig kapott gól nélküli mérkőzésen. A fővárosiak legjobbja a 29 védést bemutató Braden Holtby lett, illetve a duplázó Alekszandr Ovecskin, aki ezzel idén is elkezdte a gólgyártást.

Simán 5-2-re győzött a Pittsburgh Torontóban úgy, hogy már az első szünetre háromgólos előnnyel ment pihenni. Sidney Crosby, akárcsak a szezon első meccsén, most is három pontot termelt mindhármat emberelőnyben. Sortársa Jevgenyij Malkin sem maradt le a Főpingvin mögött, szintén egy góllal és két gólpasszal zárta az estét.

Sima meccset engedett ki a kezéből a Flyers Montrealban. A Philly negyven perc játék után magabiztosan vezetett 3-0-ra, ám előnyét nem tudta megtartani a mérkőzés végére. A Canadiens az ismét eredményes Tomas Plekanec vezetésével hét perc alatt háromszor villantotta fel a lámpát Emery mögött. A lendületbe jött Habs ereje kitartott a büntetőlövésekre is ahol P.A. Parenteau találta döntött a hazaiak javára. A Montreal ezzel továbbra is 100%-os, háromból háromszor nyert.

A büntetők döntöttek a tampai Amalie Arenában is, ahol a Senators megszerezte első győzelmét az évadban. A 65 perc után 2-2-re végződött meccsen jöhettek a rávezetések, ahol két kör után egy-egy gól született. A harmadik párban az ottawai Mika Zibanejad nem hibázott, viszont a Bolts kapitánya Steven Stamkos igen, ez pedig a vendégek sikerét jelentette.

Az évad első sikerének örülhettek az Anaheim játékosai is. A Kacsák Detroitból hozták el a pontokat, ahol a duplázó Ryan Getzlaf bizonyult a nyerőembernek. A Ducks kapitánya szerezte a találkozó első gólját, majd 2-2-es állásnál 24 másodperccel a vége előtt az ő góljával dőlt el a mérkőzés a Joe Louis Arenában.

Végtelenül egyoldalúra sikerült a New Jersey floridai szereplése, amitől nem voltak boldogok a Panthers szurkolói. A Devils a 23. percre 14 lövésből ötször betalált, így a hazaiak kapusát, Roberto Luongot le is cserélte Gerrard Gallant edző. 5-0 után csak az volt a kérdés, hogy Cory Schneider kihúzza e kapott gól nélkül, a válasz nem, Derek MacKenzie megmentette a hazaiak becsületét, a vége 5-1-es vendégsiker lett.

Az Islanders két nap alatt kétszer verte a Hurricanest. A raleighi meccs után most Long Islanden csaptak össze a felek, ahol Jiri Tlusty hiába szerzett mesterhármast, csapata, a Carolina 4-3-ra kikapott. A Nassau Veterans Memorial Coliseumban utoljára tartottak szezonnyitót ennek megfelelően az Islanders legjobbjai odatették magukat, a Tavares, Okposo, Boychuk, Nelson négyes tagjai egyaránt két ponttal zárták az estét.

A Columbus első sora döntötte el a meccset a Rangers ellen a Nationwide Arenában. Az 5-2-es Jackets sikerből a Johansen, Foligno, Atkinson trió három góllal és három gólpasszal vette ki a részét, amiből kiemelkedik utóbbi játékos két találata. A hazaiaknál a szlovák Marko Dano megszerezte pályafutása első gólját és gólpasszát, Fedor Tyutin pedig új franchise rekordot felállítva +5-tel zárta az estét.

Brian Elliott, Paul Stastny és Kevin Shattenkirk szállította a St.Louis első győzelmét a szezonban. A hátvéd és a center három?három gólpasszal járult hozzá ahhoz, hogy a Blues négygólos előnnyel mehessen pihenni a második szünetre. A kapus Elliott pedig 23 védéssel segítette győzelemhez csapatát és alig több mint négy perc hiányzott számára a hibátlan mérkőzéshez.

Kettőből kettő a Nashville mérlege, amely most a Dallast intézte el. A hazai jégen, a Bridgestone Arenában játszó Preadators, a harmadik harmadbeli jó játékának és Eric Nystrom köszönhetően gyűjtötte be a pontokat. A Preds a záró húsz percben három gólt szerzett, amiből Nyström egy góllal és két assziszttal vette ki a részét.

Akárcsak a Nashville, a Chicago is a harmadik harmadban döntötte el a meccset a Buffalo ellen. A Sabres még kétgólos mínuszból visszajött az első játékrészben, de az utolsó húsz percben kapott négy gólra már képtelen volt reagálni a United Centerben. A Hawksban tíz játékos is szerzett pontot, de mind közül kiemelkedett Brandon Saad, aki háromszor szolgálta ki a társait.

Második mérkőzésén sem tudott győzni a bajnok, de legalább egy pontot szerzett a Phoenix ellen. Pedig a Los Angelesnek minden esélye megvolt Glendaleben, hiszen a 13. perc végén már két góllal vezetett. Ekkor jött azonban Keith Yandle, aki két gólpasszal visszahozta a meccsbe a Coyotest. Több gól már nem esett a rendes játékidőben, így jöhetett a ráadás, ahol ismét a védő lépett elő főszereplővé, hiszen 14 másodperccel a ráadás vége előtt kiosztotta harmadik asszisztját a győztes találatot szerző Oliver Ekman-Larssonnak.

Hiába vezetett kétszer is és uralta a meccset Vancouverben az Edmonton, végül büntetőlövések után kikapott vendéglátójától. A hazaiak 0-2, 1-3 és 2-4 után sem adták fel és három gólpasszig jutó Daniel Sedin vezetésével szó szerint kicsikarták a hosszabbítást. Az extra játékrész nem hozott gólt, így jöhettek a büntetőlövések, ahol egyedüliként Christopher Higgins talált be, megszerezve az extra pontot a Canucks számára.