Crosby első meccse

A kiváló csatár a Pittsburgh hatodik mérkőzésén először lépett jégre a szezonban, 2-0-s sikerre vezette a Pingvineket a Detroit ellen.

A Pittsburgh kapujában Marc-Andre Fleury 25 védéssel ért el shutoutot.

A Buffalo 6-1-re ütötte ki a Washingtont a First Niagara Centerben. A Sabresben Tyler Ennis és Matt Moulson vitte a prímet, előbbi három pontot, utóbbi két gólt szerzett a mérkőzésen. A Capitals becsületét Jason Chimera mentette meg 5-0-nál a harmadik harmad elején.

A Columbusból továbbra is hiányzik a teljes első sor, ettől függetlenül a Jackets ellenállhatatlanul játszik, ismét győzött, és ezzel hét meccsen összesen 12 pontot gyűjtött, ezúttal 6-3-ra verte a Carolinát. A Hurricanes elleni találkozót az utolsó harmadban döntötték el a Kékek, összesen négy gólt szereztek, amiből kettőt vállalt magára a fiatal szlovák Marko Dano.

Minden izgalom és minden gól az utolsó harmadra maradt a Chicago?Montreal Original Six-rangadón. A záró harmadot és ezzel mérkőzést a vendég Canadiens nyerte 3-1 arányban. A vendégek legjobbja a gólpasszt és győztes gólt szerző hátvéd, Nathan Beaulieu volt.

A nap utolsó találkozóján a kétgólos, a győztes találatot is szerző Jesse Joensuu vezetésével az Edmonton 3-2-re győzött az Arizona ellen a Rexall Place-ben. A finn bal szélső mellett Steve Pinizzottot kell kiemelni, aki kétszer hozta kihagyhatatlan helyzetbe társát.