Hazai sikerek a hétközi utánpótlásmeccseken

A szerdai U20-as és a csütörtöki U18-as mérkőzéseken egyaránt a vendéglátó örülhetett.

A juniorok között a Debrecen és a Dunaújváros találkozója hozta a legszorosabb csatát, a hajdúságiak 4-1-re nyertek. A MAC otthonában a Miskolci Jegesmedvék a 44. másodpercben megszerezték a vezetést Ritó László révén, sőt egészen a második harmad végéig meccsben voltak, a budapestiek 3-1-re vezettek. A záró húsz percben viszont hatot lőttek a hazaiak, Terbócs István mesterhármast szerzett, a MAC 9-2-re nyert. A Fehérvár 16-0-s győzelmet aratott a Vasas ellen, a vendégek a sok beteg és sérült miatt két sorral álltak ki.

Az ifjúságiaknál sokkal jobban szerepelt a Vasas, a piros-kékek 5-2-re legyőzték a Debrecent. A fővárosi rangadón az első harmadban nem született gól, a folytatásban viszont hétszer betaláltak a hazaiak, a MAC 7-0-ra diadalmaskodott a KMH-val szemben.

JUNIOR KOROSZTÁLY (U20)

Magyar bajnokság

Sorsolás, eredmények

A csapatok az alapszakaszban háromszor játszanak egymással, azaz összesen 18 fordulóra kerül sor. A magyar bajnoki küzdelembe beleszámítanak az EBYSL (a Fehérvár, a MAC és a Vasas vesz részt az osztrák bázisú nemzetközi bajnokságban) égisze alatt megrendezett mérkőzések is. Ugyanakkor nem számít bele a Miskolc és a Debrecen meccse, amelyet a szlovák 1. ligában játszanak egymással. Az alapszakasz 2014. szeptember 3-án kezdődik és március 4-én ér véget. A rájátszás két győzelemig tartó helyosztókból áll, ahol az 1. a 2.-kal, a 3. a 4.-kel és az 5. a 6.-kal találkozik. A túlkorosokat illetően szigorítás történt, a 2014/15-ös szezonban már csak 3 fő 1992 és 1994 között született játékos léphet jégre, jövőre ez a létszám egy fővel tovább csökken.

Eredmények
Lebonyolítás: A 44 meccses alapszakasz után a csoportonkénti első négy-négy helyezett a negyeddöntőkkel kezdi a rájátszást, március 11-én. Minden playoffpárharc két győzelemig tart.

Szlovákia, 1. liga (másodosztály)

Lebonyolítás: 44 mérkőzéses alapszakasz, a magyar csapatok nem juthatnak a rájátszásba. Csapatonként 5 túlkoros játszhat, de csak az 1994-esekre vonatkozik a kedvezmény.

IFJÚSÁGI KOROSZTÁLY (U18)

Lebonyolítás: Az ifjúsági bajnokságban egy oda-vissza kört (14 mérkőzés) rendeznek, az EBJL-meccsek szintúgy beleszámítanak a bajnokságba, mint az U20-asok esetében (itt 4 klub érdekelt, az EBYSL-ben részt vevőkön kívül még a Miskolc). A rájátszást viszont máshogy bonyolítják le, az 1. és a 2. helyezett automatikusan az elődöntőbe kerül, míg a 3. a 6.-kal, a 4. pedig az 5.-kel csap össze a legjobb négy közé jutásért két győzelemig tartó csatában. Utóbbi két párharc győztese és a két legjobb csapat két sikerig tartó elődöntőt játszik, majd pedig következnek a helyosztók, ahol a döntőben három, a 3., 5. és 7. helyért pedig két győzelem szükséges a diadalhoz.