Aratnak a cseh újoncok

Legutóbb a HC Olomouc és a BK Mladá Boleslav is győztesen hagyta el a jeget.

Csehországban az Olomouc a címvédő PSG Zlínt fogadta. Az újoncot nem zavarta meg, hogy a 13. percben két góllal vezettek a vendégek, megfordították a mérkőzést és 3-2-re nyertek. A másik újonc is nagy skalpot gyűjtött be, a BK Mladá Boleslav a tavalyi alapszakaszgyőztes Sparta Prahát a fővárosban verte 4-3-ra.

Finnországban nem járt ilyen jól az újonc, a Vaasan Sport 7-1-es verést kapott a HIFK-től. A helsinkieknél Jasse Ikonen két gólt lőtt és két gólpasszt adott, míg öt játékos 2-2 ponttal zárt, Ville Husso pedig 16 védéssel járult hozzá a győzelemhez.

Az NLA-ban szombaton a HC Davos 8-2-re verte a Fribourg-Gottéront, kedden pedig hasonló mértékű győzelmet aratott. A davosiak áldozata a Kloten Flyers volt, melyet 8-3-ra gázoltak el.  A vendégek kapujában a 40 éves Martin Gerber 20 perc alatt 19 lövésből 4 gólt kapott, míg a másik két harmadban Jonas Müller 16 lövésből csak 12-t védett.

Az SHL-ben a Vaxjö 59:57-nél mentette hosszabbításra a Brynas elleni meccsét és nyert büntetőkkel 2-1-re. A Lakers három másodperccel a rendes játékidő vége előtt egyenlített a csapatkapitány Tomi Kallio révén, majd a szétlövésnél Noah Welch döntött a Vaxjö javára.

A szlovák U20-as válogatott legyőzte a HKM Zvolent. A mérkőzésen sokáig a juniorok vezettek, ám az utolsó előtti percben egyenlítettek a zólyomiak. A hosszabbításban nem született gól, a rávezetéseknél pedig Samuel Petrás révén 5-4-re nyertek az U20-asok.