Széligék kupagyőztesek

 

Négy magyar légiós csapata játszott vasárnap.

A Briancon egy újabb másodosztályú ellenfélt győzött le a 4 csapatos tornán, így Szélig Viktorék 100%-os teljesítménnyel utaznak haza. A Feldkirch ismét jobbnak bizonyult egy svájci harmadosztályú csapatnál, Fekete Dániel ezúttal nem lőtt gólt. Miként Sofron István sem, a Krefeld pedig a hajrában kapott ki a szintén DEL-es Wolfsburgtól.

A Spokane Chiefs ezúttal pihentette Láday Tamást, mivel a tervek szerint a háromnapos tornán mindenki csak két meccsen lépett jégre. A magyar bekk WHL-csapata 1-0-ra nyert, szétlőtte aktuális ellenfelét, de a rivális kapus óriási formában volt. “Hihetetlen az iram már ezeken a meccseken is, és azt mondják a többiek, ez még lassú a szezonhoz képest – értékelte az eddigi két meccsét Láday Tamás a Jégkorongblognak. – Nagyon fárasztóak a meccsek, hiszen 6 hátvéddel játszunk, és ha menet közben kiesik valaki, akkor máris dupla cseréket megyünk. Az első meccsen rengeteg kiállítás volt, folyamatosan szoktam a sebességet és az ütközéseket, az itteni játék képét, de a második meccsen már nagyon jól éreztem magam a pályán, és szerencsére nyertünk is. Rengeteget tanulok itt minden pillanatban.”

Magyar játékosok külföldön 2014/15:

Fekete Dániel (VEU Feldkirch, AUT-2.)
augusztus 24. VEU Feldkirch–Bad Nauheim (DEL2) 5-4 büntetőkkel
augusztus 29. VEU Feldkirch–Uhr EHC Seewen (SUI-3.) 5-2
augusztus 31. VEU Feldkirch–ERC Sonthofen (GER-3.) 3-1
szeptember 5.: VEU Feldkirch–Uhr HC Neumarkt (ITA-1.) (Lustenau-torna)
szeptember 6.: VEU Feldkirch–Chur (SUI3) vagy Lustenau (AUT-2.) (Lustenau-torna)
szeptember 12. VEU Feldkirch–ESV Buchloe Pirates (GER-4.)

Hári János (Modo Örnsköldsvik, SWE)
augusztus 14.: Modo–Skelleftea 3-1
augusztus 21.: Leksands IF–Modo 3-1
augusztus 22.: Timra IK–Modo 3-2 büntetőkkel
augusztus 26.: Timra IK–Modo 2-4
augusztus 28.: Sundsvall–Modo 2-2
szeptember 1.: Skelleftea–Modo
szeptember 5.: Brynas IF–Modo
első ligamérkőzés: 2014. szeptember 11.

Láday Tamás (Spokane Chiefs, WHL)
augusztus 29.:  Portland–Spokane 7-5
augusztus 30.: Everett–Spokane 1-2
augusztus 31.: Seattle–Spokane 0-1 (nem játszott)
szeptember 4.: Spokane–Seattle
szeptember 6.: Tri-City–Spokane
szeptember 11.: Spokane–Tri-City
szeptember 13.: Tri-City–Spokane
első ligamérkőzés: 2014. szeptember 20.

Nagy Gergő (St. Louis Blues, NHL/Chicago Wolves, AHL)
első felkészülési mérkőzés: 2014. szeptember 21. (NHL), október 1. (AHL)
szeptember 21.: Columbus–St. Louis
szeptember 22.: Dallas–St. Louis
szeptember 25.: St. Louis–Columbus
szeptember 27.: St. Louis–Dallas
szeptember 30.: St. Louis–Carolina
október 2.: St. Louis–Minnesota
október 4.: Minnesota–St. Louis
első ligamérkőzés: 2014. október 9. (NHL), ? (AHL)

Sebők Balázs (Hokki Kajaani, FIN-2.)
augusztus 8.: Hokki–JYP-Akatemia 1-3
augusztus 13.: RoKi–Hokki 1-6
augusztus 15.: Hokki–RoKi 6-1
augusztus 22.: SaPKo–Hokki 2-1 (nem játszott)
augusztus 29.: Hokki–Asplöven HC 4-0 (nem játszott)
szeptember 5.: Asplöven HC–Hokki
első ligamérkőzés: 2014. szeptember 10.

Sofron István (Krefeld Pinguine, GER)
augusztus 15.: Krefeld–Duisburg 2-1
augusztus 17.: Wolfsburg–Krefeld 1-3
augusztus 29.: Duisburg–Krefeld 1-3
augusztus 31.: Krefeld–Wolfsburg 2-3
Bajnokok Ligája 1. mérkőzés: 2014. augusztus 21.
első ligamérkőzés: 2014. szeptember 12.

Szélig Viktor (Briancon, FRA)
augusztus 16.: Briancon–Lions de Lyon 5-3
augusztus 26.: Angers–Briancon (Szuperkupa) 4-1
augusztus 29.: Briancon–Mulhouse 4-2
augusztus 30.: Briancon–Chamonix 7-2
augusztus 31.: Briancon–Nice 4-2
Bajnokok Ligája 1. mérkőzés: 2014. augusztus 21.
első ligamérkőzés: 2014. szeptember 13.

Vas János (Slavia Praha, CZE)
augusztus 4.: Slavia Praha–Skoda Plzen 4-1
augusztus 5.: Slavia Praha–Bílí Tygri Liberec 1-0 (nem játszott)
augusztus 8.: Slavia Praha–Medvescak Zagreb 5-0
augusztus 12.: Slavia Praha–Admiral Vlagyivosztok 4-2 (nem játszott)
augusztus 14.: Genéve-Servette–Slavia Praha 0-3
augusztus 15.: Fribourg-Gottéron–Slavia Praha 2-4
augusztus 16.: Lada Togliatti–Slavia Praha 2-3 h.u.
augusztus 24.: Slavia Praha–Klagenfurt 3-1 (nem játszott)
augusztus 26.: Skoda Plzen–Slavia Praha 1-0
augusztus 28.: Bílí Tygri Liberec–Slavia Praha 6-3
szeptember 4.: Energie Karlovy Vary–Slavia Praha
első ligamérkőzés: 2014. szeptember 12.

Vas Márton (Löwen Frankfurt, GER-2.)
augusztus 15.: Heilbronner Falken–Löwen Frankfurt 4-3
augusztus 17.: Bietigheim Steelers–Löwen Frankfurt 6-5 bü.
augusztus 22.: Kassel Huskies–Löwen Frankfurt 3-6
augusztus 24.: Iserlohn Roosters–Löwen Frankfurt 5-1
augusztus 29.: EC Bad Nauheim–Löwen Frankfurt 4-3
augusztus 30.: Adler Mannheim–Löwen Frankfurt 5-3
szeptember 5.: Löwen Frankfurt–Bietigheim Steelers
szeptember 7.: Löwen Frankfurt–EC Bad Nauheim
első ligamérkőzés: 2014. szeptember 12.

Cimkék: , , , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 20., péntek
U20 14:40 DHKAVS 6-5VÉGE
MOL 18:00 UTEBRA 6-2VÉGE
MOL 18:30 TITSCC 3-4 BVÉGE
EBJL 18:40 HKBMAC 0-6VÉGE
MOL 19:00 FTCGAL 9-0VÉGE
EBEL 19:15 G99AVS 5-2VÉGE
január 21., szombat
EBJL 12:40 HKBVIC 3-4VÉGE
EBYSL 14:30 RBSHKB 6-2VÉGE
EBJL 15:00 UTEEHL 4-1VÉGE
SVK3 15:30 HKBTRB 4-5 HVÉGE
EBJL 16:10 MACOHC 5-1VÉGE
EBYSL 17:00 DMJOLL 10-7VÉGE
EBYSL 17:10 VASMZA 7-2VÉGE
EBYSL 18:00 EHLMAC 2-4VÉGE
EBJL 18:30 MRBDMJ 0-4VÉGE
EBJL 18:55 VSVAVS 3-4 HVÉGE
MOL 19:00 MACGAL 15-2VÉGE
MOL 19:00 MISSCC 7-2VÉGE
január 22., vasárnap
EBYSL 12:00 RBSMAC 5-0VÉGE
MOL 12:30 FTCBRA 6-2VÉGE
EBJL 15:30 RBSETO 5-1VÉGE
EBYSL 15:40 VASTRK 0-1VÉGE
EBYSL 15:40 ZNOHKB 8-4VÉGE
EBYSL 17:30 SLLAVS 2-0VÉGE
MOL 18:00 BEOTIT 2-0VÉGE
MOL 18:00 MACUTE 4-0VÉGE
EBEL 18:15 AVSVSV 6-2VÉGE
    • M4 SPORT
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
január 24., kedd
KHL 14:00 AllStar
    • SPORT 1 (felv.)
U20 18:40 AVSKMH 
január 25., szerda
MK   MACDHK 
MK   MISDAB 
U20   DHKMAC 
U20 18:40 KMHVAS 
január 26., csütörtök
EBJL   UTEMAC 
U18   DHKTVS 
U18   KMHMIS 
U18   PEFAVS 
U18   VASETO 
KHL 17:30 JOKAVT 
    • SPORT 2
EBYSL 18:10 AVSDMJ 
január 27., péntek
U20   MACMIS 
MOL 18:00 SCCBEO 
EBEL 19:15 AVSOLL 
január 28., szombat
U18   ETOMAC 
U18   PEFDHK 
U18   TVSMIS 
KHL 10:30 KUNMZA 
    • SPORT 2
EBYSL 12:15 DMJOHC 
EBYSL 13:40 AVSSLL 
U18 14:40 AVSKMH 
MOL 17:00 GALBEO 
MK 17:30 döntő
U18 18:40 VASUTE 
EBYSL 19:40 VSVVAS 
január 29., vasárnap
EBYSL   DMJOHC 
EBYSL   HCIHKB 
EBYSL   MACZNO 
EBYSL   MZAVAS 
EBJL 13:10 AVSZAS 
EBEL 17:30 DECAVS 
január 30., hétfő
MOL 17:30 BRABEO 
MOL 18:00 DABFTC 
    • M4 SPORT
MOL 18:00 DHKUTE 
MOL 18:30 TITBRA 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk