Három MHL-es a junior VK elődöntőjében

 

Az orosz bázisú liga csapatain kívül a USHL-es együttes jutott a legjobb négy közé Ufában.

Az ufai világkupán véget ért a csoportkörök küzdelme. Az A csoportban a fehérorosz Dinamo-Sinnyik és a házigazda Tolpar Ufa 8-8 ponttal végzett, a harmadik helyet a cseh Piráti Chomutov szerezte meg 7 ponttal, míg a kanadai, QMJHL-es Cape Breton Screaming Eagles csak 6 pontot gyűjtött, a csoport utolsó helyén pedig a finn Espoo Blues végzett egyetlen hosszabbításos vereség után kapott ponttal.

A B csoportot a USHL-es Sioux City Musketeers nyerte 9 ponttal, az MHK Szpartak és a HK Riga között pedig az döntött a második helyről, hogy az egyaránt 6-6 pontos csapatok meccsét az oroszok nyerték büntetőkkel. A Malmö Redhawks úgy gyűjtött 5 pontot, hogy nem nyert rendes játékidőben, a Timotej Sillét is soraiban tudó Red Bull Salzburg pedig 4 ponttal végzett a csoport végén.

Csütörtökön nem lépnek jégre a csapatok a junior-világkupán, pénteken a 9. helyért Blues Espoo–Red Bull Salzburg, a 7. helyért Cape Breton–Malmö Redhawks mérkőzéseket rendeznek, míg az elődöntőkben a Dinamo-Sinnyik az MHK Szpartakkal, a Sioux City pedig a házigazda Tolparral találkozik. Szombaton tartják az 5. helyért a Piráti Chomutov–HK Riga meccset, valamint a bronzmeccset és a döntőt.

Cimkék: , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 15., vasárnap
EBYSL 12:10 MACRBS 3-4 HVÉGE
EBYSL 14:30 MZAAVS 2-3 HVÉGE
EBYSL 16:20 VSVDMJ 3-2VÉGE
EBYSL 16:40 VASSLL 1-2VÉGE
EBEL 17:00 AVSG99 1-5VÉGE
EBYSL 17:00 HKBZNO 1-5VÉGE
MOL 17:00 GALMAC 1-7VÉGE
MOL 18:30 DHKTIT 4-3VÉGE
január 16., hétfő
U18 17:15 MISPEF 10-2VÉGE
MOL 17:30 BRAMAC 0-3VÉGE
MOL 18:00 UTEDAB 4-1VÉGE
    • M4 SPORT
január 17., kedd
MOL 17:00 GALSCC 2-3VÉGE
MOL 18:30 MISFTC 7-4VÉGE
január 18., szerda
KHL 15:00 MMGAVG 
    • SPORT 2
U20 16:50 KMHMIS 
U20 19:30 MACZEG 
január 19., csütörtök
NHL 01:35 MTLPIT 
    • SPÍLER TV
NHL 04:30 LAKSJS 
    • SPÍLER TV
U18 15:30 DHKPEF 
U18 16:00 AVSUTE 
U18 16:00 ETOMIS 
EBYSL 17:40 VASMZA 
EBYSL 18:00 AVSVIC 
MOL 18:00 DABBRA 
U18 18:10 VASMAC 
január 20., péntek
EBJL   HKBMAC 
NHL 01:05 CBJOTT 
    • SPÍLER TV
U20 14:30 DHKAVS 
MOL 18:00 UTEBRA 
MOL 18:30 TITSCC 
MOL 19:00 FTCGAL 
EBEL 19:15 G99AVS 
január 21., szombat
NHL 01:05 BOSCHI 
    • SPÍLER TV
EBJL 12:40 HKBVIC 
EBYSL 14:30 RBSHKB 
EBJL 15:00 UTEEHL 
EBJL 16:10 MACOHC 
EBYSL 17:00 DMJOLL 
EBYSL 18:00 EHLMAC 
MOL 18:00 MACGAL 
EBJL 18:30 MRBDMJ 
MOL 18:30 MISSCC 
EBJL 18:55 VSVAVS 
NHL 21:05 WINSTL 
    • SPÍLER TV
január 22., vasárnap
EBJL   ZASVAS 
NHL 04:00 CGYEDM 
    • SPÍLER TV
EBYSL 12:00 RBSMAC 
EBJL 15:30 RBSETO 
EBYSL 15:40 VASTRK 
EBYSL 15:40 ZNOHKB 
EBYSL 17:30 SLLAVS 
MOL 18:00 BEOTIT 
MOL 18:00 FTCBRA 
EBEL 18:15 AVSVSV 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MACUTE 
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
január 24., kedd
U20 18:40 AVSKMH 
január 25., szerda
MK   MACDHK 
MK   MISDAB 
U20   DHKMAC 
U20 18:40 KMHVAS 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk