Magyarország?Szlovénia 0-1

U20-as válogatottunk egygólos vereséget szenvedett idei első felkészülési mérkőzésén.

A 4. percben a magyar válogatott emberelőnybe került, miután a szlovéneknél túl sok játékos volt a jégen. Az emberelőny kimaradt, a 9. percben pedig Kalan betalált Arany kapujába, így Szlovénia szerzett vezetést. Két perccel később Kocsis ült ki két percre nyírásért, az emberhátrányt kivédekeztük, míg a 14. percben a kiugró Gallót Kalan akasztotta, Magyarország büntetőhöz jutott, de kimaradt a rávezetés. A harmad hajrájában újra emberelőnybe kerültünk, eredménytelenül, a kapura lövési mutatót 10-4-re nyertük. Némileg rendezetlenek voltunk, látszódott, hogy még csak most alakul a csapat.

A második játékrész 12 lövést és két magyar emberhátrányt hozott, gólt viszont nem. Sokszor túlkombináltuk a támadásainkat, igazán nagy helyzeteket nem sikerült kialakítani, de voltak biztató momentumok.

A záró húsz percben sem született találat, de ekkor már sokat javult a játékunk az első 10-15 perchez képest. Küzdöttünk az egyenlítésért, sokat és keményen ütköztünk. Mindkét csapat kihagyott egy-egy emberelőnyt, a hajrában pedig több magyar lehetőség is adódott, de ezek kimaradtak.

A szlovén kapus, Tomaz Trelc 25 védéssel és shutouttal zárt, míg a magyar oldalon Arany Gergely 18 védést mutatott be. Kezdésnek mindenképpen jó volt ez egy nívós csapat ellen.

Magyarország 1-0-s vereséget szenvedett, a két válogatott 16.40-kor újra összecsap.

“”Azt gondolom, hogy az utolsó harmad volt a legjobb, akkor elég nagy iramban játszottunk ? mondta Szilassy Zoltán edző. ? 40 percig domináltunk, de az i-re a pontot nem sikerült feltenni, gól nélkül pedig nehéz. A lehetőségek megvoltak, főleg a végén. A vezetőedzőnk is mondta, hogy onnan kell folytatni délután, ahol a harmadik játékrészben abbahagytuk. A fő kérés most az volt, mivel a szezon elején vagyunk és a speciális helyzeteket még nem gyakoroltuk, hogy a fókusz a küzdelmen és az energiaszinten legyen. A mentális és fizikai elemeket nézzük. A 0-1 ellenére ez egyelőre rendben volt.”

Ne feledjük, Szlovénia évek óta a másodosztályban versenyez az U20-asok között, míg mi tavaly, hosszú évek után jutottunk fel a harmadik vonalba.