Magyarország?Minszk-válogatott 2-0

Értékes győzelemmel kezdte a magyar U18-as válogatott az ostravai nemzetközi tornát.

A kettéosztott magyar ifjúsági szelekció egyik fele Csehországban játszik. A kellemetlen déli időpont ellenére nagyon határozottan vetette magát a harcba a magyar együttes, az első harmadban annak ellenére, hogy háromszor annyi időt töltöttünk hátrányban, szétlőttük a fehéroroszok kapuját, 10:2 volt a kapura lövési arány, az eredmény viszont döntetlen, 0-0. A vezetést a 22. percben szereztük meg, Faragó Richárd lőtte kipattanóból a győztes gólunkat. A találat emberelőnyből esett. A 29. percben megmutattuk, hogy 5 az 5 ellen is tudunk gólt lőni, ekkor Erdei Zoltán passzát Kőrösi Péter váltotta gólra. A mérkőzés második felében is aktívabb volt a magyar csapat, de újabb gól már született. Kapusunk, Nagy Péter is tökéletes teljesítményt nyújtott, így végül 2-0-ra nyertünk. (A jegyzőkönyvben egyelőre hibásan szerepelnek a nevek.)

HUN U18 Ostrava

A mérkőzés fotógalériáját itt tekinthetik meg.

Még egy mérkőzés vár ránk csütörtökön, 19.15-kor a Lengyelországot ? ők is két kerettel mennek a héten, mivel az egyik csapatukkal épp csütörtök este játszunk a Jégpalotában ? 7-3-ra verő HC Karviná lesz az ellenfél.