Ukrajna lemondott a vb-rendezésről

   

Szabad az út a krakkói világbajnokság előtt.

Az IIHF-fel és az érdekelt nemzeti szövetségekkel folytatott konzultáció után az ukrán szövetség úgy döntött, lemond a 2015-ös divízió 1/A csoportos vb rendezéséről. Erről elsőként a hivatalos közösségi oldalon adtak hírt.

“Sajnos nem tudjuk garantálni, hogy teljes mértékben meg tudjuk védeni a donyecki világbajnokságot meglátogatni akaró külföldi szurkolókat az Ukrajnában jelenleg tapasztalható politikai feszültségektől – nyilatkozta Anatolij Brezvin, az ukrán szövetség elnöke. – Elsődleges szempontunk az IIHF, valamint olasz, kazah, japán, magyar és lengyel kollégáink felé, hogy olyan körülmények várják őket, amelyek mindenki igényeit kielégítik, a sportolóktól a hivatalos személyeken, kereskedelmi partnereken át a szurkolókig. Hogy ez így is történhessen, megtettük az első lépést, és jeleztük, hogy visszalépünk a világbajnokság Ukrajnában történő megrendezésétől.”

A helyszínre és a pontos dátumra vonatkozó végső döntést a szeptember 18-20-án összeülő féléves IIHF-kongresszus mondja ki, de az előzetes ígéretnek megfelelően Lengyelország rendezhet Krakkóban, ahol Olaszország, Kazahsztán, Japán, Magyarország és Ukrajna válogatottja lesz a vendég.

A teljes Donyeck-mappát itt találják.

A reménybeli új helyszín, a 15 ezres Kraków Arena:

Cimkék: , , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 12., kedd
U18 15:00 DHKPEF 6-4VÉGE
U18 17:20 ETOUTE 6-3VÉGE
ROM 17:30 STESCC 1-8VÉGE
EL 18:30 MISMAC 2-0VÉGE
U18 18:40 VASMIS 3-2VÉGE
EBEL 19:15 MZAAVS 2-3 HVÉGE
december 13., szerda
VB20 15:30 HUNKAZ 3-5VÉGE
EL 17:50 VC2MAC 1-5VÉGE
MK 18:00 DABVAS 9-3VÉGE
U18 18:00 SZDDHK 0-13VÉGE
U18 19:00 ZNOUTE 6-2VÉGE
december 14., csütörtök
U18 16:00 PEFZEG 4-1VÉGE
U18 17:40 AVSKMH 11-1VÉGE
MK 18:00 UTEMIS 2-5VÉGE
U18 18:00 MISMAC 2-3VÉGE
december 15., péntek
VB20 13:00 GERHUN 7-2VÉGE
NU18 16:00 HUNSVK 1-2VÉGE
EL 18:00 FTCSCC 3-4 HVÉGE
EL 18:30 TITBRA 3-4VÉGE
december 16., szombat
U18 13:40 AVSMIS 8-0VÉGE
NU18 16:00 HUNCZE 0-4VÉGE
VB20 16:00 AUTHUN 5-2VÉGE
U18 16:30 DHKGEP 24-1VÉGE
EBEL 17:45 AVSHCB 4-5VÉGE
EL 18:00 DABSCC 3-1VÉGE
EL 18:30 UTEBRA 4-1VÉGE
U18 18:30 MACETO 10-2VÉGE
december 17., vasárnap
NU18 16:00 HUNPOL 
EL 17:50 VC2FTC 
december 18., hétfő
EBEL 19:15 HCIAVS 
EL 20:00 UTEMIS 
    • M4 SPORT
december 19., kedd
DEBL 19:15 GEPMAC 
EBEL 19:45 HCBAVS 
december 20., szerda
U18   MISKMH 
U20   PEFMIS 
EL 18:30 MISDAB 
MK 18:30 TITKMH 
MK 19:00 MACFTC 
december 21., csütörtök
U20   ZNOETO 
U20 15:40 AVSDHK 
KHL 17:30 CSZMMG 
    • SPORT 2
EBEL 18:45 AVSHCI 
EL 20:00 MACUTE 
    • M4 SPORT
december 22., péntek
U18 17:40 VASKMH 
EL 18:00 DABTIT 
EL 18:00 FTCMIS 
december 23., szombat
U20 12:10 VASMAC 
Partnerünk