Krakkóba vihetik a donyecki vb-t

 

Egy bennfentes olasz sportnapilap szerint Ukrajna helyett Lengyelország rendezi az áprilisi világbajnokságot.

Lengyelország, ezen belül az eredetileg is pályázó Krakkó lehet a 2015-ös divízió 1/A csoportos felnőtt világbajnokság házigazdája, írja a mindig jól értesült La Gazzetta dello Sportra hivatkozva a hokej.net lengyel hokiportál. Az olasz lap szerint az IIHF azt jelezte egy hónapja, hogy több opciót is vizsgál, köztük azt, hogy egy másik ukrán város, minden bizonnyal Kijev lehetne az új házigazda. Azonban úgy tűnik, ez a változat vesztett, és az IIHF döntéshozó augusztus közepére eljutottak oda, hogy a vb-t egy másik országban kéne megrendezni.

Olaszország Bolzanóval pályázott a rendezésre, azonban az IIHF alapszabálya az olasz lap és szerintünk is világosan fogalmaz: csak akkor rendezhet divízió 1/A vb-t egy az elitből kiesett ország, ha nincs más jelentkező. Így könnyen lehet, hogy az eredetileg is pályázó lengyelek mégis megrendezhetik a világbajnokságot a nemrég átadott, lélegzetelállító krakkói arénában, ahogy azt a hat részt vevő ország, Lengyelország, Olaszország, Kazahsztán, Japán, Ukrajna és Magyarország kétharmados többsége az IIHF tanácstagjaival ellentétben eredetileg is szerette volna.

A hivatalos döntésre az olasz sportlap szerint az IIHF tenerifei féléves kongresszusán kerülhet sor, szeptember 18. és 20. között. Korábban ugyanilyen értelmű tájékoztatást kapott a Jégkorongblog is a zürichi szervezettől.

Cimkék: , , , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
február 15., csütörtök
OG 04:10 FINGER 5-2VÉGE
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU
OGN 04:10 USACAN 1-2VÉGE
OG 08:40 NORSWE 0-4VÉGE
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU
OGN 08:40 RUSFIN 1-5VÉGE
OG 13:10 CZEKOR 2-1VÉGE
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU
OG 13:10 SUICAN 1-5VÉGE
    • M4SPORT.HU
NŐI 19:00 FRAHUN 3-1VÉGE
U19 19:00 HUNFRA 3-1VÉGE
U18 19:30 FRAHUN 4-2VÉGE
U15 20:15 ITAHUN 5-4VÉGE
február 16., péntek
OG 04:10 USASVK 2-1VÉGE
OG 08:40 RUSSLO 8-2VÉGE
    • EUROSPORT 2, M4 SPORT
U15 09:30 SLOHUN 4-3VÉGE
OG 13:10 FINNOR 5-1VÉGE
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU
OG 13:10 SWEGER 1-0VÉGE
    • EUROSPORT 1 (14:45)
U18 16:00 HUNITA 3-4VÉGE
EIHC 16:30 KAZHUN 5-2VÉGE
U14 17:00 HUNATK 4-1VÉGE
NU19 19:00 HUNLAT 2-7VÉGE
NŐI 19:00 FRAHUN 2-1 HVÉGE
U18 19:00 POLHUN 5-4VÉGE
U19 19:00 HUNNOR 1-4VÉGE
február 17., szombat
OG 04:10 CANCZE 2-3 BVÉGE
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU
OGN 04:10 RUSSUI 6-2VÉGE
    • EUROSPORT 2 (6:30)
OG 08:40 KORSUI 0-8VÉGE
    • EUROSPORT 1
OGN 08:40 FINSWE 7-2VÉGE
    • EUROSPORT 2
U18 12:15 SLOHUN 2-0VÉGE
U19 12:30 HUNAUT 5-1VÉGE
OG 13:10 RUSUSA 4-0VÉGE
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU
OG 13:10 SLOSVK 3-2 BVÉGE
U18 16:00 HUNBLR 3-4VÉGE
EIHC 16:30 ITAHUN 1-4VÉGE
U14 17:00 ATDHUN 2-3 BVÉGE
NŐI 17:30 FRAHUN 2-1 HVÉGE
NU19 19:00 HUNESP 0-5VÉGE
február 18., vasárnap
OG 04:10 GERNOR 2-1 BVÉGE
    • EUROSPORT 2
OGN 04:10 SUIKOR 2-0VÉGE
    • EUROSPORT 2 (6:30)
OG 08:40 CZESUI 4-1VÉGE
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU
OGN 08:40 SWEJPN 1-2 HVÉGE
U14 09:00 HUNSDT 
U18 12:00 HUNUKR 3-2VÉGE
OG 13:10 CANKOR 4-0VÉGE
    • M4SPORT.HU
OG 13:10 SWEFIN 3-1VÉGE
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU
NU19 16:00 HUNPOL 
EIHC 19:15 POLHUN 2-2ÉLŐ
    • M4 SPORT
február 19., hétfő
OGN 05:10 elődöntő
    • EUROSPORT 2
OGN 13:10 elődöntő
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU
február 20., kedd
OG 04:10 USASVK 
    • EUROSPORT 2
OGN 04:10 7.helyért
    • EUROSPORT 2 (6:30)
OG 08:40 SLONOR 
    • EUROSPORT 2, M4 SPORT
OGN 08:40 5.helyért
OG 13:10 FINKOR 
    • ?
OG 13:10 SUIGER 
    • ?
EL 18:00 DABSCC 
U18 18:30 VASMIS 
U18 18:35 UTEKMH 
február 21., szerda
U18   OHRAVS 
U20   DHKPEF 
OG 04:10 CZE7/10 
    • EUROSPORT 2
OG 08:40 RUS6/11 
    • EUROSPORT 2
OGN 08:40 3.helyért
    • EUROSPORT 2 (15:30), M4SPORT.HU
OG 13:10 CAN5/12 
    • ?
OG 13:10 SWE8/9 
    • ?
U20 17:00 MISETO 
EL 18:00 DABSCC 
EL 18:00 UTEBRA 
február 22., csütörtök
U20   OHCUTE 
U20   SLLVAS 
OGN 05:10 döntő
    • EUROSPORT 2, M4 SPORT
U20 14:40 AVSMAC 
U18 16:00 ETOMIS 
EL 18:00 UTEBRA 
EL 18:30 MISTIT 
EL 19:00 MACFTC 
U20 19:00 ETOKMH 
február 23., péntek
OG 08:40 elődöntő
    • EUROSPORT 2, M4 SPORT
OG 13:10 elődöntő
    • EUROSPORT 2, M4 SPORT
EL 18:30 MISTIT 
EL 19:00 MACFTC 
Partnerünk