Cseh és szlovák védőt igazolt az FTC

   

Cerny pályafutása elején a cseh extraligában is megfordult, míg Kramar masszív szlovák extraligás tapasztalattal rendelkezik. Mindketten jelentős erősítésnek számítanak új klubjukban.

Szintén a zöldeket érintő hír, hogy a csehországi edzőtáborozás során az eredetileg vasárnapra tervezett első edzőmeccsüket egy nappal elhalasztották, így arra nem július 27-én, hanem 28-án kerül sor. Az ellenfél változatlanul a cseh harmadosztályban vitézkedő HC Rebel lesz.

kramar

Dominik Kramar Poprádon született 1988-ban. A 182 centis és 86 kilós hátvéd ifiben és juniorban is korosztályos válogatott volt. 20 évesen egy meccs erejéig lehetőséget kapott a szlovák extraligában is a Kassa csapatában, a következő szezont mégis cseh másod- és harmadosztályú csapatokban töltötte. 2009-ben tért vissza szülővárosába és a szlovák élvonalba, ahol összesen 193 mérkőzésen lépett pályára. 2013-ban igazolt a másodosztályú Bardejov csapatába, ahol a tavalyi szezonban védő létére 39 alapszakaszmeccsen 29 pontot, közte négy gólt hozott össze.

ales_cerny

Ales Cerny 182 centi és 90 kiló. A 32 éves cseh hátvéd Kladnóban nevelkedett, volt junior válogatott is és 20 meccs jutott neki a cseh extraligában. Ezt követően a cseh másod- és harmadosztályban játszott. A 2006/07-es szezonban kezdte meg nemzetközi karrierjét, amikor Krakkóba igazolt. A következő évben lengyel bajnok lett a Cracoviával, majd Franciaország következett, ahol az első osztályú Mont Blanc csapatában töltött egy szezon után a másodosztályú Mulhouse következett. Második mulhouse-i évében feljutottak a Ligue Magnus-be. A Fradiba a szintén másodosztályú Nice csapatából érkezik.

A Ferencvárosnál így már 5 légiós jégkorongozik, egy kapus, két hátvéd és két csatár, információink szerint a jövő héten bejelenthetik a hatodik külföldi leigazolását is.

Játékosmozgások a MOL Ligában:

Az alábbi gyűjtés folyamatosan frissül. A maradt, érkezett, távozott mezőbe csak a klubok által megerősített információk kerülnek.

NZA mez

HC Nové Zámky:

Maradt:

kapus:
Pavel Krajcovic

hátvéd:
Martin Baron
Jakub Hrudík
Vladimír Kames (CZE)
Pavel Kowalczyk (CZE)
Martin Král
Matús Púchovsky
Michal Siska
Andrej Sucharda

csatár:
Erik Caladi
Patrik Cseres
Marek Dubec
Tomás Fiala
Martin Frolík (CZE)
Lubomir Hurtaj
Patrik Korytko
Albín Podstavek (CZE)
Peter Polcík
Lukás Ruzicka
Miroslav Stefanka
Ondrej Stefanka
Martin Uhnák
Marek Uram

vezetőedző:
Robert Spisak

Érkezett:
Robin Blazícek (CZE; kapus, HC 46 Bardejov, SVK)
Peter Huba (SVK; hátvéd, Dab.Docler)
Juraj Faith (SVK; csatár, Miskolci Jegesmedvék)
Radoslav Kropác (SVK; csatár, HK 36 Skalica, SVK-1.)

Távozott:
Hardi Richárd (csatár, ?)
Jan Chovan (kapus, Ertisz Pavlodar, KAZ)
Erik Weissmann (csatár, Bejbarisz Atirau, KAZ)

BRA mez

ASC Corona Brassó:

Maradt:

kapus:
Fülöp Rajmond
Patrik Polc (SVK)

hátvéd:
Juhamatti Hietamaki (FIN)
János Imre
Mastaleriu Zsolt
Nagy Csaba
Lucian Oprea
Jevgenyij Piszarenko

csatár:
Antal Zsombor
Bálint Zsolt
Andrij Butocsnov
Fodor Csanád
Imecs Attila
Márton Hunor
Molnár Zsolt
Péter Róbert
Péter Zsolt
Petres Tivadar
Martin Saluga (SVK)
Virág Csanád
Zsók Levente

Tárgyalás alatt:
Kevin Wehrs (USA, hátvéd)

Érkezett:
Richard Filip (SVK; hátvéd, SHK 37 Piestany, SVK)
Peter Klouda (SVK; csatár, MsHK Zilina, SVK)
Mihály Árpád (csatár, Sapa Fehérvár AV19)
Miroslav Ihnacak (SVK, edző, HK Mihalovce)
Florian Bocu (csatár, Steaua)
Jaroslav Obsut (SVK; hátvéd, HKM Zvolen, SVK)

Távozott:
Ivan Dornic (SVK; csatár)
Roberto Gliga (csatár, Caen, FRA)
Greg Lindqvist (SWE; edző, ?)
Kari Rauhanen (FIN; edző, Galati, ROM)

DAB mez

Dab.Docler:

Maradt:

kapus:
Janis Kalnins
Sevela Peter

hátvéd:
Erdélyi Tamás
Hruby Gellért
Hüffner Adrián
Nagy Richárd

csatár:
Azari Zsolt
Galanisz Nikandrosz
Gröschl Tamás
Kiss Ákos
Léránt René
Papp Viktor
Pavuk Attila
Peterdi Imre
Somogyi Balázs
Szappanos Dávid

Érkezett:
Hajek Márk (kapus, UTE)
Don MacLean (CAN; vezetőedző, Medvescak Zagreb, KHL)
Mestyán István (hátvéd, Ferencváros)
Pozsgai Tamás (hátvéd, Fehérvár)
Nathan Martine (CAN; hátvéd, Kalamazoo Wings, ECHL)
Lukas Martinka (SVK; hátvéd, Arisztan Temirtau, KAZ)
David Leger (CAN; másodedző, Nippon Paper Cranes, JPN)

Távozott:
Hegyi Ádám Zoltán (csatár, UTE)
Stephan Lundh (SWE; vezetőedző, IK Pantern, SWE-3.)
Peter Huba (SVK; hátvéd, HC Nové Zámky)
Victor Axelsson Lindgren (SWE-AUT; hátvéd, Frederikshavn, DEN)
Ladányi Balázs (csatár, Debreceni HK)
Henrich Jabornik (SVK; hátvéd, HSC Csíkszereda)

MIS mez

Miskolci Jegesmedvék:

Maradt:

kapus:
Duschek Dávid
Gyenes Dávid

hátvéd:
Budai Roland
Láda Balázs
Vojtkó Mátyás
Matt Boyle (CAN)

csatár:
Fliszár Zalán
Hajós Roland
Tyler Metcalfe
Miskolczi Márk
Popovics Patrik
Ritó László
Roczanov Dezső
Szilágyi Levente
Tóth Adrián

A Jegesmedvékkel kezdi el a felkészülést:
Godó Dániel
Szeszák Martin
Üveges Gábor

Érkezett:
Jesse Dudas (CAN; hátvéd, Wichita Thunder, CHL)
Gőz Balázs (hátvéd, Morzine-Avoriaz, FRA)
Thomas Heemskerk (CAN; kapus, Quad City Mallards, CHL)
Láda Péter (hátvéd, nem volt csapata)
Majoross Gergely (vezetőedző, MAC U20)
Keegan Dansereau (CAN, csatár, Olofströms IK, SWE-3.)
Zach Cohen (USA, csatár, Olofströms IK, SWE-3.)
Becze Tihamér (csatár, HSC Csíkszereda)
Dósa Krisztián (hátvéd, MAC)
Kalvin Sagert (CAN; hátvéd, Kalamazoo Wings, ECHL)
Mart Eerme (EST; edző, Észtország)

Távozott:
Hegyi Ádám (hátvéd, Ferencváros)
Bob Dever (CAN; vezetőedző, MAC U20)
Curtis deBruyn (CAN; hátvéd, ?)
Dubek Vladimir (csatár, FTC)
Juraj Durco (SVK; hátvéd, ?)
Juraj Faith (SVK; csatár, HC Nové Zámky)
Tomo Hafner (SLO; csatár, ?)
Jordan Knox (CAN; csatár, KH Sanok, POL)
Rafaj Attila (csatár, Ferencváros)
Orosz Szilveszter (hátvéd, Debreceni HK)
György Róbert (csatár, Debreceni HK)

HSC mez

HSC Csíkszereda:

Maradt:

kapus:
Adorján Attila
Onodi Ottó
Ruczuj Gellért
Stanislav Kozuch (SVK)

hátvéd:
Bors Huba
Gecse Hugó
Kósa Endre
Molnár Zoltán
Nagy István
Papp Szabolcs
Salló Alpár

csatár:
Bíró Ottó
Bíró Tamás
Mihály Ede
Moldován Ervin
Molnár Zsombor
Tranca Dániel

vezetőedző:
Christer Dreberg (SWE)

Érkezett:
Bíró Gergő (csatár, HK Nitra, SVK-U20)
Bíró Mátyás (csatár, HK Nitra, SVK-U20)
Pál Zsombor (hátvéd, Progym Gyergyószentmiklós)
Hildebrand Szabolcs (csatár, Progym Gyergyószentmiklós)
Henrich Jaborník (SVK; hátvéd, Dab.Docler)
Michal Sátek (SVK; csatár, HK 36 Skalica, SVK)
Petr Machácek (CZE; hátvéd, HC Banska Bystrica, SVK)
Niklas Sjölund (SWE; csatár, Nittorps IK, SWE-3.)

Távozott:
Martin Kulha (SVK; csatár, Bordeaux, FRA-2.)
Jere Ölander (FIN, hátvéd, ?)
Jozef Hruby (SVK, hátvéd, ?)
Václav Novák (CZE; csatár, Ferencváros)
Becze Tihamér (csatár, Miskolci Jegesmedvék)

3 hónapra felfüggesztve:
Flinta Botond (hátvéd)
Góga Attila (hátvéd)
Szőcs Szabolcs (csatár)

FTC mez

Ferencváros:

Maradt:

kapus:
Budai Krisztián

hátvéd:
Géczi Gergely
Győri Tamás
Lencsés Tamás
Wéber Zsolt

csatár:
Borbás Gergely
Fekecs Norbert
Kiss Gábor
Németh Péter
Pál Zoltán
Papp Csaba
Sijka Dusan

vezetőedző:
Hakan Nygren (SWE), Dobos Tamás

Érkezett:
Dubek Vladimir (csatár, Miskolci Jegesmedvék)
Hegyi Ádám (hátvéd, Miskolci Jegesmedvék)
Horváth András (hátvéd, UTE)
Rafaj Attila (csatár, Miskolci Jegesmedvék)
Václav Novák (CZE; csatár, HSC Csíkszereda)
Johan Lagemyr (SWE; csatár, Varberg HK, SWE-4.)
Robert Marton (SVK; kapus, HC Presov, SVK-2.)
Lévai Máté (hátvéd, MAC-U20)
Farkas Lőrinc Simon (csatár, UTE)
Ales Cerny (hátvéd, Nice, FRA-2.)
Dominik Kramar (hátvéd, Bardejov, SVK-2.)

Távozott:
Rickard Eriksson (SWE; hátvéd, ?)
Viktor Gibbs Sjödin (SWE; csatár, ?)
Hegyi Dominik (csatár, ?)
Andreas Lindquist (SWE; hátvéd, ?)
Michal Meravy (CZE; kapus, ?)
Mestyán István (hátvéd, Dab.Docler)
Muzsik Norbert (hátvéd, ?)
Nagy László (csatár, visszavonult, edző, Vasas utánpótlás)
Antti Ojanen (FIN; csatár, ?)
Mikael Potila (FIN; csatár, ?)
Tőkési Lajos (hátvéd, Debreceni HK)
Vaszjunyin Artyom (csatár, Debreceni HK)
Feil Arnold (csatár, UTE)
Szőke Attila (kapus)
Berta Ákos (csatár, Debreceni HK)
Dancsfalvi Norbert (csatár, Debreceni HK)
Horváth Dávid (csatár, Debreceni HK)

UTE mez

UTE:

Maradt:

kapus:
Pleszkán József

hátvéd:
Bereczki Gergő
Garbacz Ádám
Maklári Erik
Sommer Tamás
Ványi Gergő
Zalavári Bence

csatár:
Dömötör Róbert
Fekti Ádám
Gágyor Péter
Pichler Ádám
Reiter Richárd
Szirányi Dániel
Turbucz Martin
Virág Tamás
Virág Csaba

Az UTE-val kezdi el a felkészülést:
Szalai Gergely (csatár)
Szűcs István (csatár)
Varga Balázs (csatár)

Érkezett:
Ágoston Olivér (kapus, Fehérvár, EBEL)
Hegyi Ádám Zoltán (csatár, Dab.Docler)
Szilassy Zoltán (vezetőedző, UTE U20)
Feil Arnold (csatár, Ferencváros)
Jozef Mihálik (SVK; csatár, HC 46 Bardejov, SVK-2)

Távozott:
Fekti Bálint (vezetőedző, UTE utánpótlás)
Hajek Márk (kapus, Dab.Docler)
Horváth András (hátvéd, Ferencváros)
Farkas Lőrinc Simon (csatár, Ferencváros)

DHK 2

Debreceni HK:

Maradt:

kapus:
Tőke Zoltán

hátvéd:
Bagdács József
Csíki Zoltán
Tamás Nándor

csatár:
Balázs Zsombor
Elekes Darabont Hunor Csaba
Könczei Áron
Artur Kuriljuk (RUS)
Mocsári Attila
Odnoga Mátyás
Okos Csanád

Érkezett:
Ladányi Balázs (csatár, Dab.Docler)
Jevgenyij Muhin (RUS; vezetőedző, Avto Jekatyerinburg, MHL)
Oleg Gyatlov (RUS; kapus, Molodaja Gvargyija, MHL)
Andrej Jemeljanov (RUS; hátvéd, Avto Jekatyerinburg, MHL)
Orosz Szilveszter (hátvéd, Miskolci Jegesmedvék)
Valerij Szagyikov (RUS; hátvéd, CSZK VVSZ Szamara, RUS-3)
Tőkési Lajos (hátvéd, Ferenváros)
Alekszej Voronov (RUS; hátvéd, Mecsel Cseljabinszk, VHL)
Barabás László (csatár, Progym, ROM)
Berta Ákos (csatár, Ferencváros)
Dancsfalvi Norbert (csatár, Ferencváros)
György Róbert (csatár, Miskolci Jegesmedvék U18)
Horváth Dávid (csatár, Ferencváros)
Danyil Kaszkov (RUS; csatár, CSZK VVSZ Szamara, RUS-3)
Németh Árpád (csatár, MAC U20)
Vitalij Szicsov (RUS; csatár, Bejbarisz Atirau, KAZ)
Vaszjunyin Artyom (csatár, Ferencváros)

Távozott:
Vlagyimir Scseglov (RUS; vezetőedző)

Cimkék: , , , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
március 23., csütörtök
U18 16:40 KMHPEF 3-5VÉGE
március 24., péntek
ROM 17:30 BRASCC 5-4VÉGE
U16 19:40 MACAVS 1-4VÉGE
március 25., szombat
U20 12:15 DHKAVS 5-7VÉGE
U20 18:00 MACVAS 4-0VÉGE
március 26., vasárnap
ROM 17:30 SCCBRA 3-4VÉGE
U16 18:00 AVSMAC 3-1VÉGE
március 27., hétfő
U18 18:10 UTESCC 3-2 HVÉGE
március 28., kedd
U18 18:40 SCCUTE 
március 29., szerda
KHL 18:00 LOKSZK 
    • SPORT 2
március 30., csütörtök
KHL 18:00 AKBMMG 
    • SPORT 2
március 31., péntek
ROC 16:10 MISVIC 
április 1., szombat
ROC 16:10 MISSLL 
április 2., vasárnap
ROC 13:10 MISRIT 
április 3., hétfő
VÁL 19:00 HUNSWE 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk