A Mont Blanc és a Chamonix nem bírt egymással

   

Lejátszották a 2014/15-ös szezon első európai felkészülési meccsét.

Mi több, nem is egy mérkőzést, hanem kettőt. Az alpesi klasszikus oda- és visszavágójára került sor. Mindkét alkalommal a vendégek győztek.

A francia közönség egy része számára már július 17-én véget ért a böjtölési időszak, e hét csütörtökön ugyanis a Chamonix fogadta ősi riválisát, a Mont Blanc-t. A szép számú nézősereg előtt a Mont Blanc nyert 4-3-ra, köszönhetően annak, hogy a második harmadban 3-1-re múlta felül ellenfelét.

A visszavágót szombaton rendezték, a Chamois-k ezúttal semmit sem bíztak a véletlenre és már az első harmadban 5-1-re elhúztak. A Mont Blanc nem adta fel, a középső játékrészt 5-3-ra nyerte, de két gólnál közelebb már nem jutott ellenfeléhez. Végül a vendégek egy gólparádés meccsen 10-7-re nyertek.

mbch

A dolognak persze nem különösebben jelentős a sportértéke, hiszen ez a rendezvény inkább a hokifanatikusoknak és a turistáknak szóló látványosság volt, mindazonáltal biztos jele annak, hogy már Magyarországon sem kell sokat várni az első jeges eseményekre.

Gyorsan be is másoljuk a teljes felkészülési menetrendet, amiből kiderül, hogy kevesebb mint három hét múlva az Érsekújvár első MOL ligás csapatként megkezdi a felkészülési meccsek sorozatát.

A MOL ligás csapatok felkészülési mérkőzései:

augusztus 8., 17:00 HK Nitra (SVK-Extraliga) – HC Nové Zámky (Nyitra)
augusztus 12., 19:00 SAPA Fehérvár AV19 (EBEL) – HC Nové Zámky (Székesfehérvár)
augusztus 13., 18:00 HC Nové Zámky – Jertisz Pavlodar (KAZ) (Érsekújvár)
augusztus 14., 15., 16.: Pavel Zabojnik Emléktorna, Zólyom. Résztvevők: HKm Zvolen (SVK), HC 05 Bánska Bystrica (SVK), Fehérvár (EBEL), ASC Corona Brassó (MOL), GKS Tychy (POL), Piráti Chomutov (CZE-2.)
augusztus 15., 18:00 HC Nové Zámky – HC Dukla Senica (SVK-2.) (Érsekújvár)
augusztus 15., 16., 17.: Goldissimo Cup, Nagytapolcsány (Szlovákia), résztvevők: Dab.Docler, HC Topolcany (SVK-2.), Unia Oswiecim (POL), Kapfenberg Steelers (AUT-2.)
augusztus 19., Nyitra: HK Nitra (SVK) – SAPA Fehérvár AV19
augusztus 19., Poprád: HSC Csíkszereda – MHK 32 Liptovsky Mikulás (SVK-2.)
augusztus 21., 17:00 HK 36 Skalica (SVK) – HC Nové Zámky (Szakolca)
augusztus 22.: HK Levice (SVK-3.) – UTE (Léva)
augusztus 22., 18:00 HC Nové Zámky – SAPA Fehérvár AV19 (EBEL) (Érsekújvár)
Augusztus 21., 22., 23.: Tátra-kupa, Poprád, résztvevők: HSC Csíkszereda, Szlovákia U20, HC Steelers Kapfenberg (INL), HK Poprád (szlovák extraliga)
augusztus 22., 23., 24.: Docler Kupa, Dunaújváros résztvevők: Dab.Docler, Cracovia Kraków (POL), Les Rapaces de Gap (FRA), Kallinge-Ronneby IF (SWE-3.)
augusztus 26. 18:00 SHK Hodonín (CZE-3) – HC Nové Zámky (Hodonín)
augusztus 28. 18:00 HC Nové Zámky – HK Nitra (SVK Extraliga) (Érsekújvár)
augusztus 28.: HC Topolcany (SVK-2.) – UTE (Nagytapolcsány)
augusztus 29., 18:00 HC Dukla Senica (SVK-2.) – HC Nové Zámky (Szenice)
augusztus 29., 18:30 Dab.Docler – SHK 37 Piest’any (SVK) (Dunaújváros)
augusztus 29.: HK Trnava (SVK-2.) – UTE (Nagyszombat)
augusztus 31., 18:00 Dab.Docler – KH Sanok (Dunaújváros)
szeptember 2.. 18.00 HC Nové Zámky – HK 36 Skalica (SVK) (Érsekújvár)
szeptember 2., 18:00 SHK 37 Piest’any (SVK) – Dab.Docler (Pöstyén)
szeptember 3.. 18.00 HC Nové Zámky – Szlovákia Orange U20 (SVK) (Érsekújvár)
szeptember 4-6., Csíki Sör-kupa, Csíkszereda: egyeztetés alatt
szeptember 5.: HK Levice (SVK-3.) – UTE (Léva)
szeptember 6.-7.: Ifj: Ocskay Gábor Emléktorna, Székesfehérvár.
szeptember 9. 18:00 HC Nové Zámky – HK Nitra Hodonín (CZE-3) (Érsekújvár)

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
január 14., vasárnap
ROM 10:30 PROSST 20-2VÉGE
VBN18 13:30 HUNNOR 2-3 BVÉGE
U18 13:40 AVSOKR 6-4VÉGE
U20 14:10 AVSKMH 7-0VÉGE
U20 14:40 MACVAS 3-2VÉGE
U20 15:00 UTEDHK 2-1VÉGE
U20 16:00 ETOZNO 2-6VÉGE
EBEL 17:45 AVSKAC 0-3VÉGE
    • M4 SPORT
EL 18:00 MISDAB 4-3 HVÉGE
EL 18:30 UTETIT 5-4VÉGE
január 15., hétfő
ROM 17:30 BRASTE 4-1VÉGE
EL 20:30 MACVC2 7-0VÉGE
    • M4 SPORT
január 16., kedd
ROM 17:00 GALSCC 1-7VÉGE
U20 17:00 MISPEF 3-2VÉGE
ROM 17:30 STEBRA 
január 17., szerda
U18 17:15 ETOUTE 4-3VÉGE
MK 18:30 MISFTC 5-1VÉGE
U18 18:40 VASKMH 0-3VÉGE
MK 20:15 MACUTE 4-5 HVÉGE
    • M4 SPORT
január 18., csütörtök
U18 15:30 PEFGEP 
U20 17:40 VASSLL 
U20 18:45 UTEDHK 
január 19., péntek
KHL 17:30 AKBSBA 
    • SPORT 2
január 20., szombat
EWHL   SAVKMH 
U18   KACAVS 
U18   ZNOMAC 
U18 11:30 GEPZEG 
U18 13:40 KMHMIS 
KHL 15:00 SZKAMR 
    • SPORT 2
MK 17:15 MISUTE 
    • M4 SPORT
DEBL 17:45 MARGEP 
U18 18:15 UTEOKW 
U18 19:10 VASETO 
EBEL 19:15 RBSAVS 
január 21., vasárnap
U18   KACMAC 
U18   RBSAVS 
U18 14:20 MISOKW 
U18 16:00 ETOVSV 
EBEL 17:30 DECAVS 
január 22., hétfő
EL 17:30 BRAVC2 
EL 20:00 TITFTC 
    • M4 SPORT
január 23., kedd
VIS 18:00 NITMIS 
    • SPORT 2
január 24., szerda
U18   AVSMAC 
U18   EHLKMH 
EL 18:00 FTCTIT 
EL 18:00 SCCVC2 
január 25., csütörtök
U18   MISKMH 
U18   UTEVAS 
U18   ZEGPEF 
U20   UTEOHC 
U20 17:40 VASG99 
Partnerünk