A lengyel szövetség 30-as keretet hirdetett

   

Augusztusban felkészülési tornán vesz részt a válogatott, a lengyel szövetség edzőképzésért felelős igazgatója, Tomasz Rutkowski megnevezte azt a 30 játékost, akiknek július 29-én orvosi vizsgálaton kell részt venniük.

Világbajnoki ellenfelünk következő összetartására augusztus 18-án kerül sor, augusztus 25-től pedig Drezdában rendezik azt a tornát, amelyen a lengyel válogatott előbb a DEL2-ben érdekelt Dresdner Eislöwennel, majd a cseh extraligás HC Litvinov és a DEL-ben szereplő Wolfsburg párharc győztesével játszik.

Az eddigi szakvezetés, az orosz edzőpáros KHL-es szerződést kapott, az új szövetségi kapitány személyéről egyelőre nincs döntés, lapinformációk szerint Szergej Puskov és Jacek Plachta a legesélyesebb jelöltek a posztra. A döntést még ezen a hétvégén meg kívánják hozni.

A lengyel válogatott bő kerete:

Kapusok: Przemyslaw Odrobny (JKH GKS Jastrzebie), Kamil Kosowski, Tomasz Witkowski (csapat nélkül).

Hátvédek: Bartlomiej Pociecha, Michal Kotlorz, Jakub Wanacki (GKS Tychy), Bartosz Dabkowski, Adrian Kowalówka, Patryk Wajda (Comarch Cracovia), Mateusz Bryk, Kamil Górny, Mateusz Rompkowski (JKH GKS Jastrzebie), Rafal Dutka (KH Sanok).

Csatárok: Marcin Kolusz, Mikolaj Lopuski, Adam Baginski, Jakub Witecki, Radoslaw Galant (mind GKS Tychy), Leszek Laszkiewicz, Mateusz Danieluk, Maciej Urbanowicz (JKH GKS Jastrzebie), Mateusz Bepierszcz, Kamil Kalinowski (Unia Oswiecim), Krzysztof Zapala, Marek Strzyzowski (Ciarko PBS Bank KH Sanok), Grzegorz Pasiut, Sebastian Kowalówka (Comarch Cracovia), Krystian Dziubinski, Dariusz Gruszka, Damian Kapica (MMKS Podhale Nowy Targ).

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 18., szerda
MK 16:00 KMHFTC 1-6VÉGE
U18 17:35 GEPSCC 1-40VÉGE
MK 18:00 DABUTE 3-5VÉGE
MK 19:30 MACTIT 3-0VÉGE
október 19., csütörtök
U18 14:45 DHKMAC 2-3 BVÉGE
U18 16:00 PEFMIS 4-2VÉGE
U18 17:05 GEPVAS 0-15VÉGE
U20 17:20 ETOAVS 5-7VÉGE
U18 17:40 AVSSCC 6-0VÉGE
U18 18:00 ZEGUTE 1-5VÉGE
U18 19:00 SZDETO 0-12VÉGE
U20 19:00 UTEVAS 1-2VÉGE
október 20., péntek
KK 13:30 TXUMIS 0-5VÉGE
U20 16:50 SLLKMH 2-3VÉGE
KK 17:30 BRACZB 8-4VÉGE
EL 18:00 DABMAC 3-6VÉGE
EL 18:00 UTEVC2 4-0VÉGE
EBEL 18:30 ZNOAVS 2-3 HVÉGE
EL 18:30 TITFTC 1-2 BVÉGE
U20 20:00 HDJMAC 2-1VÉGE
október 21., szombat
U18 12:30 ZNOAVS 
U20 12:40 VSVKMH 
KK 13:30 MISCZB 
U20 14:45 G99DHK 
U20 15:50 SLLMAC 
EWHL 17:30 SKPKMH 
KK 17:30 BRATXU 
U18 18:00 ETOKMH 
U18 18:30 MACMIS 
U18 19:00 UTEVAS 
U18 19:00 UTEVAS 
október 22., vasárnap
U20 09:40 VSVMAC 
U18 12:45 VSVKMH 
U20 12:50 HDJKMH 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
U20 18:00 VICVAS 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U18   PEFDHK 
U18   SZDGEP 
U20   UTEAVS 
U20   ZNOMAC 
U20 19:25 KMHDHK 
október 27., péntek
U18 15:40 VASOKR 
U18 17:10 KMHVIC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:00 FTCUTE 
EL 18:30 TITMIS 
EL 19:00 MACSCC 
U18 19:10 UTEKAC 
   H I R D E T É S
Partnerünk