A lengyel szövetség 30-as keretet hirdetett

   

Augusztusban felkészülési tornán vesz részt a válogatott, a lengyel szövetség edzőképzésért felelős igazgatója, Tomasz Rutkowski megnevezte azt a 30 játékost, akiknek július 29-én orvosi vizsgálaton kell részt venniük.

Világbajnoki ellenfelünk következő összetartására augusztus 18-án kerül sor, augusztus 25-től pedig Drezdában rendezik azt a tornát, amelyen a lengyel válogatott előbb a DEL2-ben érdekelt Dresdner Eislöwennel, majd a cseh extraligás HC Litvinov és a DEL-ben szereplő Wolfsburg párharc győztesével játszik.

Az eddigi szakvezetés, az orosz edzőpáros KHL-es szerződést kapott, az új szövetségi kapitány személyéről egyelőre nincs döntés, lapinformációk szerint Szergej Puskov és Jacek Plachta a legesélyesebb jelöltek a posztra. A döntést még ezen a hétvégén meg kívánják hozni.

A lengyel válogatott bő kerete:

Kapusok: Przemyslaw Odrobny (JKH GKS Jastrzebie), Kamil Kosowski, Tomasz Witkowski (csapat nélkül).

Hátvédek: Bartlomiej Pociecha, Michal Kotlorz, Jakub Wanacki (GKS Tychy), Bartosz Dabkowski, Adrian Kowalówka, Patryk Wajda (Comarch Cracovia), Mateusz Bryk, Kamil Górny, Mateusz Rompkowski (JKH GKS Jastrzebie), Rafal Dutka (KH Sanok).

Csatárok: Marcin Kolusz, Mikolaj Lopuski, Adam Baginski, Jakub Witecki, Radoslaw Galant (mind GKS Tychy), Leszek Laszkiewicz, Mateusz Danieluk, Maciej Urbanowicz (JKH GKS Jastrzebie), Mateusz Bepierszcz, Kamil Kalinowski (Unia Oswiecim), Krzysztof Zapala, Marek Strzyzowski (Ciarko PBS Bank KH Sanok), Grzegorz Pasiut, Sebastian Kowalówka (Comarch Cracovia), Krystian Dziubinski, Dariusz Gruszka, Damian Kapica (MMKS Podhale Nowy Targ).

Cimkék: ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
május 18., csütörtök
VB 16:15 RUSCZE 3-0VÉGE
    • SPORT 1
VB 16:15 USAFIN 0-2VÉGE
    • SPORT 2
VB 20:15 CANGER 2-1VÉGE
    • SPORT 2
VB 20:15 SUISWE 1-3VÉGE
    • SPORT 1 (23:30)
május 20., szombat
INL 09:00 MSKPHC 5-3VÉGE
INL 10:00 PHCMAC 3-7VÉGE
INL 11:00 MACMSK 2-5VÉGE
INL 12:15 ETOSZE 12-1VÉGE
INL 13:05 SZEROK 0-17VÉGE
INL 13:40 ROKETO 1-3VÉGE
VB 15:15 CANRUS 4-2VÉGE
    • SPORT 2
VB 19:15 SWEFIN 4-1VÉGE
    • SPORT 2
május 21., vasárnap
VB 16:15 RUSFIN 5-3VÉGE
    • SPORT 2
VB 20:45 CANSWE 1-2 BVÉGE
    • C8 (SPORT 2 22:00)
május 26., péntek
NHL 02:05 OTTPIT 
    • SPÍLER TV
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk