Tizenketten indulnak az Elite A-ban

 

A négy olasz INL-es hivatalosan is hazatért. Lezárult a nevezési határidő, egytucatnyi olasz csapat adta be a szükséges dokumentumokat a szövetséghez, mindannyian az olasz élvonalban versenyeznek a 2014/15-ös szezonban.

A mezőny tehát a FISG szándékai szerint kibővült, az eddigi Serie A-csapatok mellé azok az INL-es csapatok, amelyeknek sikerült talpon maradniuk az osztrák kaland után, mind beálltak a sorba. Az átigazolásokat itt tekinthetik meg. Thomas Teofoli, az olasz szövetség második embere elégedetten nyilatkozott a fejleményekről, mint hangsúlyozta, elérték céljukat, visszahozták a csapatokat Olaszországba. Komoly terv még, hogy a 2015/16-os szezonban az idő közben elvérzett két egyesület, a Merano és az Alleghe is újra csatasorba álljon. Mind elmondta, most hogy az Elite A ügye egyenesbe került, a várhatóan 10 csapatos B osztály és az utánpótlás-bajnokságok rendbe tételén dolgoznak hangsúlyosan.

Az EBEL-ben maradáson dolgozó HC Bolzano továbbra is hiányzik, az indulók végleges listája a következő:

Val Pusteria / Pustertal Wölfe
Vipiteno / Sterzing Broncos
Renon / Ritten Sport
HC Valpellice
Asiago Hockey
Milano Rossoblu
SG Cortina
HC Fassa
HC Appiano / Eppan
HC Egna / Neumarkt
Caldaro / Kaltern Wildgoose
HC Gherdeina

A FISG ugyanakkor nagyon komoly feladat elé állította saját magát, olyan olasz élvonalbeli bajnokságot kell szerveznie, amely a nagyok és a most az Elite A-ba kényszerített kicsik számára is vállalható, megfelelő sportértékkel bír és ugyanakkor nem dönti anyagi romlásba a résztvevőket.

Cimkék: , , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 20., péntek
U20 14:40 DHKAVS 6-5VÉGE
MOL 18:00 UTEBRA 6-2VÉGE
MOL 18:30 TITSCC 3-4 BVÉGE
EBJL 18:40 HKBMAC 0-6VÉGE
MOL 19:00 FTCGAL 9-0VÉGE
EBEL 19:15 G99AVS 5-2VÉGE
január 21., szombat
EBJL 12:40 HKBVIC 3-4VÉGE
EBYSL 14:30 RBSHKB 6-2VÉGE
EBJL 15:00 UTEEHL 4-1VÉGE
SVK3 15:30 HKBTRB 4-5 HVÉGE
EBJL 16:10 MACOHC 5-1VÉGE
EBYSL 17:00 DMJOLL 10-7VÉGE
EBYSL 17:10 VASMZA 7-2VÉGE
EBYSL 18:00 EHLMAC 2-4VÉGE
EBJL 18:30 MRBDMJ 0-4VÉGE
EBJL 18:55 VSVAVS 3-4 HVÉGE
MOL 19:00 MACGAL 15-2VÉGE
MOL 19:00 MISSCC 7-2VÉGE
január 22., vasárnap
EBYSL 12:00 RBSMAC 5-0VÉGE
MOL 12:30 FTCBRA 6-2VÉGE
EBJL 15:30 RBSETO 5-1VÉGE
EBYSL 15:40 VASTRK 0-1VÉGE
EBYSL 15:40 ZNOHKB 8-4VÉGE
EBYSL 17:30 SLLAVS 2-0VÉGE
MOL 18:00 BEOTIT 2-0VÉGE
MOL 18:00 MACUTE 4-0VÉGE
EBEL 18:15 AVSVSV 6-2VÉGE
    • M4 SPORT
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 1-2ÉLŐ
MOL 18:00 DHKSCC 4-0ÉLŐ
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 6-1ÉLŐ
január 24., kedd
KHL 14:00 AllStar
    • SPORT 1 (felv.)
U20 18:40 AVSKMH 
január 25., szerda
MK 18:30 MISDAB 
U20 18:40 KMHVAS 
MK 19:00 MACDHK 
U20 19:15 DHKMAC 
január 26., csütörtök
EBJL   UTEMAC 
U18   KMHMIS 
U18 14:30 PEFAVS 
KHL 17:30 JOKAVT 
    • SPORT 2
U18 17:40 VASETO 
EBYSL 18:10 AVSDMJ 
U18 19:30 DHKTVS 
január 27., péntek
U20 15:00 MACMIS 
MOL 18:00 SCCBEO 
EBEL 19:15 AVSOLL 
január 28., szombat
U18   ETOMAC 
U18   PEFDHK 
KHL 10:30 KUNMZA 
    • SPORT 2
EBYSL 12:15 DMJOHC 
EBYSL 13:40 AVSSLL 
U18 13:50 TVSMIS 
U18 14:40 AVSKMH 
MOL 17:00 GALBEO 
MK 17:30 döntő
U18 18:40 VASUTE 
EBYSL 19:40 VSVVAS 
január 29., vasárnap
EBYSL   DMJOHC 
EBYSL   HCIHKB 
EBYSL   MACZNO 
EBYSL   MZAVAS 
EBJL 13:10 AVSZAS 
EBEL 17:30 DECAVS 
január 30., hétfő
MOL 17:30 BRABEO 
MOL 18:00 DABFTC 
    • M4 SPORT
MOL 18:00 DHKUTE 
MOL 18:30 TITBRA 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk