Bronzérmet szerzett U18-as válogatottunk

 

U20-as válogatottunk az ötödik, U18-as csapatunk a harmadik helyen végzett a budapesti WBHF által rendezett ballhockey-világbajnokságon.

“A ballhockey irányítása jelenleg két különböző szervezet kezében van, ezért esett meg, hogy Pozsonyban az ISBHF, míg Budapesten a WBHF legjobjai játszottak – mondta Kozma Patrik, a budapesti torna főszervezője. – Az ISBHF tiltotta több játékosnak is, hogy részt vegyen a másik szervezet tornáján, így például Csehország nem tudott végül Budapestre utazni, Olaszország pedig pénzügyi okokból vonta vissza nevezését. Nagyobb tornát terveztünk, de végül örültünk, hogy sikerült U20 és U18 kategóriába összehozni a csapatokat.

A WBHF elnöke Domenic DiGironimo, aki kanadai, viszont családi okokból nem vett részt személyesen, de távolból irányította a szervezkedést. A WBHF alelnöke, a szlovák Jaroslav Melisek Szlovákia U20-as edzőjeként segített, valamint honfitársa, Simona Dzugasova főtitkár közreműködött a szervezésben.

Főszervezőként és a magyar U20-as edzőjeként, valamint mindkét magyar csapat menedzsereként vettem részt, míg Dorner Benjámin az U18-as válogatott edzőjeként szervezte és vezette a csapatot.

A főbíró a kanadai Jeff Lees volt, aki technikai igazgatóként is közreműködött és nagyon türelmesen segített. Továbbá játékvezető volt Mátyás Vas, a kanadai Pat Myers, a szlovák Roman Cacko és Marek Zak.

Ahogy említettem, az U18-as kategóriában csak 3 csapat vett részt végül, a sorrend így alakult: 1. Kanada (továbbjátszottak U20-as kategóriában és ott szereztek egy bronzérmet), 2. Szlovákia, 3. Magyarország.

A U20-asoknál a végső eredmény: 1. Kanada, 2. USA, (3. Kanada U18), 3. Szlovákia, 4. India, 5. Magyarország.”

Az U20-as egyéni kupák győzteseit itt, míg az U18-as egyéni díjazottak listáját az alábbi linken tekinthetik meg.

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
szeptember 23., szombat
U18 12:40 VSVMAC 4-3VÉGE
U18 12:40 ZASETO 0-10VÉGE
EWHL 15:00 KMHHVI 8-0VÉGE
U18 16:00 EHLAVS 4-9VÉGE
U18 16:00 KACVAS 7-0VÉGE
U18 16:00 RBSMIS 13-1VÉGE
U18 18:00 VICUTE 6-0VÉGE
U18 18:55 OHWKMH 4-2VÉGE
EBEL 19:15 HCIAVS 4-2VÉGE
szeptember 24., vasárnap
U18 09:15 VSVAVS 8-2VÉGE
U18 09:15 ZASMIS 0-3VÉGE
EWHL 09:50 HVIKMH 1-5VÉGE
U20 12:10 KMHVAS 1-5VÉGE
U18 12:20 EHLMAC 0-8VÉGE
U18 12:20 RBSETO 11-2VÉGE
U20 12:40 ZNOUTE 7-1VÉGE
U20 14:40 MACETO 5-2VÉGE
EL 17:00 DABVC2 7-2VÉGE
EL 17:30 TITMIS 3-4 BVÉGE
U20 17:30 DHKAVS 7-5VÉGE
EBEL 18:00 HCBAVS 7-2VÉGE
EL 18:00 FTCBRA 5-4VÉGE
EL 18:30 UTESCC 4-2VÉGE
szeptember 25., hétfő
EL 18:00 DABSCC 1-4VÉGE
EL 20:00 MACBRA 4-3VÉGE
    • M4 SPORT
szeptember 27., szerda
U20 16:30 ETOMIS 
U20 17:40 KMHPEF 
MK 18:00 UTEMAC 
MK 18:30 MISFTC 
MK 18:30 TITDAB 
MK 18:55 KMHVAS 
szeptember 28., csütörtök
U18 17:15 ETOVAS 
U18 17:40 AVSMAC 
U18 18:00 ZEGPEF 
U18 19:00 DHKSZD 
szeptember 29., péntek
U20 15:40 VASRBS 
U20 17:10 MACVIC 
U20 18:00 UTEHCI 
EBEL 18:45 AVSRBS 
    • M4 SPORT
U20 19:10 DHKEHL 
szeptember 30., szombat
NŐI 12:00 HUNPOL 
U20 12:40 AVSVIC 
U20 12:40 MACOHC 
U18 13:00 MISUTE 
U20 13:10 DHKHCI 
U20 15:00 UTERBS 
U18 15:40 KMHZNO 
GÁLA 16:00 HUNFIN 
U20 16:10 KMHG99 
U20 16:40 VASEHL 
ROM 17:30 SCCGAL 
ROM 17:30 SSTPRO 
VÁL 19:00 HUNPOL 
október 1., vasárnap
U20 09:40 DHKRBS 
U20 10:10 UTEEHL 
ROM 10:30 SSTPRO 
U20 13:10 MACG99 
U20 13:40 KMHOHC 
U20 13:40 VASHCI 
U20 15:30 ETOVSV 
U20 15:40 AVSHDJ 
EBEL 17:30 EHLAVS 
ROM 17:30 SCCGAL 
október 2., hétfő
ROM 17:30 STEBRA 
október 3., kedd
ROM 17:30 SCCPRO 
BL 18:30 HVJTRI 
    • SPORT 2
   H I R D E T É S
Partnerünk