Bronzérmet szerzett U18-as válogatottunk

 

U20-as válogatottunk az ötödik, U18-as csapatunk a harmadik helyen végzett a budapesti WBHF által rendezett ballhockey-világbajnokságon.

“A ballhockey irányítása jelenleg két különböző szervezet kezében van, ezért esett meg, hogy Pozsonyban az ISBHF, míg Budapesten a WBHF legjobjai játszottak – mondta Kozma Patrik, a budapesti torna főszervezője. – Az ISBHF tiltotta több játékosnak is, hogy részt vegyen a másik szervezet tornáján, így például Csehország nem tudott végül Budapestre utazni, Olaszország pedig pénzügyi okokból vonta vissza nevezését. Nagyobb tornát terveztünk, de végül örültünk, hogy sikerült U20 és U18 kategóriába összehozni a csapatokat.

A WBHF elnöke Domenic DiGironimo, aki kanadai, viszont családi okokból nem vett részt személyesen, de távolból irányította a szervezkedést. A WBHF alelnöke, a szlovák Jaroslav Melisek Szlovákia U20-as edzőjeként segített, valamint honfitársa, Simona Dzugasova főtitkár közreműködött a szervezésben.

Főszervezőként és a magyar U20-as edzőjeként, valamint mindkét magyar csapat menedzsereként vettem részt, míg Dorner Benjámin az U18-as válogatott edzőjeként szervezte és vezette a csapatot.

A főbíró a kanadai Jeff Lees volt, aki technikai igazgatóként is közreműködött és nagyon türelmesen segített. Továbbá játékvezető volt Mátyás Vas, a kanadai Pat Myers, a szlovák Roman Cacko és Marek Zak.

Ahogy említettem, az U18-as kategóriában csak 3 csapat vett részt végül, a sorrend így alakult: 1. Kanada (továbbjátszottak U20-as kategóriában és ott szereztek egy bronzérmet), 2. Szlovákia, 3. Magyarország.

A U20-asoknál a végső eredmény: 1. Kanada, 2. USA, (3. Kanada U18), 3. Szlovákia, 4. India, 5. Magyarország.”

Az U20-as egyéni kupák győzteseit itt, míg az U18-as egyéni díjazottak listáját az alábbi linken tekinthetik meg.

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 12., kedd
U18 15:00 DHKPEF 6-4VÉGE
U18 17:20 ETOUTE 6-3VÉGE
ROM 17:30 STESCC 1-8VÉGE
EL 18:30 MISMAC 2-0VÉGE
U18 18:40 VASMIS 3-2VÉGE
EBEL 19:15 MZAAVS 2-3 HVÉGE
december 13., szerda
VB20 15:30 HUNKAZ 3-5VÉGE
EL 17:50 VC2MAC 1-5VÉGE
MK 18:00 DABVAS 9-3VÉGE
U18 18:00 SZDDHK 0-13VÉGE
U18 19:00 ZNOUTE 6-2VÉGE
december 14., csütörtök
U18 16:00 PEFZEG 4-1VÉGE
U18 17:40 AVSKMH 11-1VÉGE
MK 18:00 UTEMIS 2-5VÉGE
U18 18:00 MISMAC 2-3VÉGE
december 15., péntek
VB20 13:00 GERHUN 7-2VÉGE
NU18 16:00 HUNSVK 1-2VÉGE
EL 18:00 FTCSCC 3-4 HVÉGE
EL 18:30 TITBRA 3-4VÉGE
december 16., szombat
U18 13:40 AVSMIS 
U18 15:00 SZDZEG 
NU18 16:00 HUNCZE 
VB20 16:00 AUTHUN 
U18 16:30 DHKGEP 
EBEL 17:45 AVSHCB 
EL 18:00 DABSCC 
EL 18:30 UTEBRA 
U18 18:30 MACETO 
december 17., vasárnap
NU18 16:00 HUNPOL 
EL 17:50 VC2FTC 
december 18., hétfő
EBEL 19:15 HCIAVS 
EL 20:00 UTEMIS 
    • M4 SPORT
december 19., kedd
DEBL 19:15 GEPMAC 
EBEL 19:45 HCBAVS 
december 20., szerda
U18   MISKMH 
U20   PEFMIS 
EL 18:30 MISDAB 
MK 18:30 TITKMH 
MK 19:00 MACFTC 
december 21., csütörtök
U20   ZNOETO 
U20 15:40 AVSDHK 
KHL 17:30 CSZMMG 
    • SPORT 2
EBEL 18:45 AVSHCI 
EL 20:00 MACUTE 
    • M4 SPORT
december 22., péntek
U18 17:40 VASKMH 
EL 18:00 DABTIT 
EL 18:00 FTCMIS 
december 23., szombat
U20 12:10 VASMAC 
Partnerünk