A Donbassz nem indulhat a KHL-ben

   

Az ukrán MHL-csapat után a nagy csapat, a KHL-ben érdekelt donyecki klub is legalább egy szezont kihagyni kényszerül az orosz bázisú ligában.

Kedden a Donbassz elnöke, Borisz Kolesznyikov és az MHL ügyvezető igazgatója, Dmitrij Jefimov arról állapodott meg, az orosz bázisú juniorligában, az MHL-ben a Molodaja Gvargyija kihagy egy évet. Szerdán Kolesznyikov a KHL elnökével, Alekszandr Medvegyevvel találkozott, akivel hasonló döntésre jutott a KHL-es Donbassz Donyeckkel kapcsolatban, az ukrán csapat nem vesz részt a 2014/15-ös szezonban.

A felek megállapodtak abban, hogy a belpolitikai és a biztonsági helyzet rendezése után a KHL és az MHL visszavárja az ukrán csapatokat.

Ezzel még inkább kérdésessé vált, hány csapat vehet részt a KHL következő szezonjában, ugyanis a Donbassz kimaradásával maradt 30 csapat, ám közülük a Szpartak Moszkva indulása még kérdéses.

Ukrajnától egy hete elvették a jövő évi kosárlabda Eb rendezési jogát, de a magyar válogatottat is érintő divízió 1/A csoportos vb-vel kapcsolatban nincs változást jelentő hír az IIHF részéről. Úgy fest, jelenleg ez az egy nemzetközi sportesemény, amelyet Ukrajnában terveznek a következő egy évben megrendezni, Donyeckben más jégkorongesemény nem is lesz 2015 nyaráig.

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 13., csütörtök
EIHC 16:00 HUNFRA 0-3VÉGE
NU18 18:00 HUNSVK 4-3VÉGE
U18 18:00 EHCETO 2-6VÉGE
U18 19:00 HUNUKR 4-2VÉGE
EIHC 20:00 NORBLR 6-1VÉGE
december 14., péntek
U18 15:30 UKRDEN 5-4VÉGE
EIHC 16:00 FRABLR 1-0VÉGE
VB20 16:30 HUNPOL 2-4VÉGE
NU18 18:00 HUNCZE 2-5VÉGE
U18 19:00 HUNSVK 5-4 HVÉGE
EIHC 20:00 HUNNOR 2-3VÉGE
december 15., szombat
EIHC 12:00 HUNBLR 1-8VÉGE
U18 12:00 SVKUKR 3-2 BVÉGE
NU18 13:30 HUNPOL 6-0VÉGE
U18 13:30 ETOMIS 5-7VÉGE
U18 15:30 HUNDEN 2-4VÉGE
EIHC 16:00 NORFRA 4-3VÉGE
december 16., vasárnap
U18 17:00 ZNOMIS 6-3VÉGE
december 17., hétfő
U20 18:20 MISDAB 5-2VÉGE
december 18., kedd
EBEL 18:00 AVSKAC 5-4VÉGE
    • DIGI SPORT 2
U18 18:30 VASDHK INFO
december 19., szerda
EL 17:50 VC2HKB 
EL 18:00 DABUTE 
EL 18:00 DEBFTC 
EXL 18:00 DTRMIS 
U20 18:25 UTEAVS 
EL 18:30 TITVAS 
U18 18:30 VASFTC 
EXL 19:00 MACDTV 
december 20., csütörtök
KHL 15:00 BAALOK 
    • SPORT 2
U20 15:20 KMHMIS 
Partnerünk