Szakdolgozat a kapusképzésről

 

Szuchánszki Dávid révén egy újabb analízis született kedvenc sportágunkról.

Szuchánszki Dávid, az UTE utánpótlás-kapusedzőjeként és az utánpótlás-válogatottak (ebben a szezonban U14 és U13) mellett dolgozik. Végzős hallgató a TF-en testnevelő-edző és jégkorongszakedző BSc szakokon.

Munkájában a kapusok képzését járja körbe, a jégkorongban dolgozóknak és a hokit kedvelőknek is érdemes elolvasni, ha szeretnének betekintést nyerni a jégkorongozók képzésének ezen szeletébe.

“A szakdolgozatom témája a kapusképzés alapelveinek rendszerezése – foglalta össze Dávid írása témáját. – A célom a dolgozat megírásával a kapusképzés szakirodalmának bővítése volt, és szerettem volna rávilágítani a képzés fontosságára és összetettségére.  A dolgozat készítése során igyekeztem minél több hazai és nemzetközi szakirodalmat felhasználni. Munkám négy fő fejezetből áll: az elsőben a kapusokról írok (a teljesítmény összetevői, feladat a különböző színtereken és a védés stílusokról általánosan). A második a kapusedzőkről szól (munkakör, feladatok és kommunikáció). A harmadikban magával a képzéssel kapcsolatban írok (didaktikai alapelvek a képzésben, képzési modelleket összehasonlítása, illetve a kiválasztás). A negyedik záró fejezetben a kapusok képzését ismertetem a korosztályos válogatottakban.”

A szakdolgozat egyes részei innen nyithatók meg:

Szakdolgozat, 1. fejezet

Szakdolgozat, 2. fejezet

Szakdolgozat, 3. fejezet, 1. rész

Szakdolgozat, 3. fejezet, 2. rész

Szakdolgozat, 4. fejezet

Szakdolgozat, mellékletek

Cimkék: ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 22., vasárnap
EBYSL 12:00 RBSMAC 5-0VÉGE
MOL 12:30 FTCBRA 6-2VÉGE
EBJL 15:30 RBSETO 5-1VÉGE
EBYSL 15:40 VASTRK 0-1VÉGE
EBYSL 15:40 ZNOHKB 8-4VÉGE
EBYSL 17:30 SLLAVS 2-0VÉGE
MOL 18:00 BEOTIT 2-0VÉGE
MOL 18:00 MACUTE 4-0VÉGE
EBEL 18:15 AVSVSV 6-2VÉGE
    • M4 SPORT
január 23., hétfő
ECHC 17:00 ZLNMAC 3-7VÉGE
MOL 18:00 BEODAB 1-4VÉGE
MOL 18:00 DHKSCC 4-1VÉGE
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 12-1VÉGE
január 24., kedd
KHL 13:30 AllStar
    • SPORT 1 (felv.)
U20 18:40 AVSKMH 
január 25., szerda
NHL 01:05 PITSTL 
    • SPÍLER TV
MK 18:30 MISDAB 
U20 18:40 KMHVAS 
MK 19:00 MACDHK 
U20 19:15 DHKMAC 
január 26., csütörtök
U18   KMHMIS 
NHL 02:00 NYRPHI 
    • SPÍLER TV
U18 14:30 PEFAVS 
KHL 17:30 JOKAVT 
    • SPORT 2
U18 17:40 VASETO 
EBYSL 18:10 AVSDMJ 
EBJL 18:40 UTEMAC 
U18 19:30 DHKTVS 
január 27., péntek
NHL 01:00 NJDWSH 
    • SPÍLER TV
NHL 04:30 SJSEDM 
    • SPÍLER TV
U20 15:00 MACMIS 
MOL 18:00 SCCBEO 
EBEL 19:15 AVSOLL 
január 28., szombat
U18   ETOMAC 
U18   PEFDHK 
KHL 10:30 KUNMZA 
    • SPORT 2
EBYSL 12:15 DMJOHC 
EBYSL 13:40 AVSSLL 
U18 13:50 TVSMIS 
U18 14:40 AVSKMH 
MOL 17:00 GALBEO 
MK 17:30 döntő
U18 18:40 VASUTE 
EBYSL 19:40 VSVVAS 
január 29., vasárnap
EBYSL   HCIHKB 
NHL 01:00 AllStar
    • SPÍLER TV
EBJL 13:10 AVSZAS 
EBYSL 13:10 DMJOHC 
EBYSL 13:40 MACZNO 
EBEL 17:30 DECAVS 
EBYSL 17:30 MZAVAS 
EBJL 18:00 UTEDMJ 
NHL 22:00 AllStar
    • SPÍLER TV
január 30., hétfő
EBJL 16:40 VASETO 
MOL 17:30 BRABEO 
MOL 18:00 DABFTC 
    • M4 SPORT
MOL 18:00 DHKUTE 
MOL 18:30 TITBRA 
január 31., kedd
U18 18:30 DHKMIS 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk