A Rangersnek 10% esélye van a Stanleyre

Az NHL párharcokban aki az első két meccset hozta az 291 alkalommal nyerte meg a párharcot és 48 alkalommal bukta el, ami 85.8%-os továbbjutási arány. A döntőben ez a mutató minimálisan még jobb 89.6%, hiszen 2-0-ás állás után 48-ból 43-szor a két meccsel vezető csapat ünnepelhetett.

2-0-ás állásról a folytatás az alábbi módon alakult. A szériában vezető csapatok 177 alkalommal győztek és növelték előnyüket 3-0-ra, míg a hátrányban lévők 162-szer győztek és zárkóztak fel 2-1-re, ez százalékosan kifejezve 52.2%. Ugyanez a döntőben 26-22 (54.2%), tehát az előnyben lévő csapatok az esetek több mint a felében tovább tudták növelni az előnyüket a fináléban.

Most lássuk ugyanezt a mutatót, de csak a párharcot hazai jégen kezdő csapatokra szűkítve. Az az együttes, amelyik két hazai sikerrel a zsebében 2-0-ás előnnyel utazott idegenbe, 222 alkalommal lépett tovább és csak 30 párharcot bukott el, ez 88.1%-ot jelent. A fináléban a 2-0-ás állás után óriási a dominancia, hiszen 35-ször fordult elő, hogy az első két meccset a hazai csapat behúzta és ezekből a párharcokból csak hármat vesztett el, ami 91.4%. Két vesztes idegenbeli meccs után a kupát csak az 1971-es Montreal Canadiens, a 2009-es Pittsburgh Penguins és a 2011-es Boston Bruins tudta elhódítani.

A párharcokban két hazai győzelemmel nyitó csapatok, az első idegenbeli meccsüket azaz a párharc harmadik mérkőzését 130 alkalommal nyerték meg és 122-szer bukták el, ami 51.6%-os mutató. A fináléban ugyanilyen állásnál, a 2-0-ra vezető csapat a mérkőzések több mint felét elvesztette, hiszen 35 alkalomból mindössze 15-ször tudott nyerni, ami 42.9%.

A Kings története során eddig 7 alkalommal szerzett kétmeccses előnyt egy párharcban, amiből hatot meg is nyert. 2-0 után a Királyok a hét darab harmadik meccsből négyet győzelemmel abszolváltak és hármat vesztettek el. A Rangers története során 22-szer került kétmeccses hátrányba egy párharcban és ezek után mindössze kétszer tudta kiharcolni a továbbjutást.

Az NHL történetében a Kings jóvoltából harmadszor fordul elő, hogy a döntőben az egyik csapat két egymást követő meccset úgy tudott megnyerni, hogy kétszer is kétgólos hátrányban volt. 1950-ben a Red Wings a Rangers ellen kétgólos hátrányból nyerte meg a párharc hatodik és hetedik meccsét, majd hódította el a kupát. 1987-ben a Flyers vitte véghez ezt a bravúrt, hiszen a párharc ötödik és hatodik meccsét hozta vissza a legendás Oilers ellen.

A döntő második meccsén kilenc gólon kilenc játékos osztozott, ez pedig nem mindennapi eset, mindössze három ilyen volt az NHL történetében. 1946-ban a Canadiens?Bruins párharc ötödik meccsén, ami 6-3-as montreali győzelmet hozott, 1975-ben a Sabres?Flyers döntő harmadik találkozóján, ami szintén hazai győzelmet hozott 5-4 arányban, végül 1982-ben az Islanders?Canucks finálé második meccsén, ami a Szigetlakók 6-4-es győzelmével ért véget.

Ryan McDonagh bombaformában van. A Rangers bekkje az idei hét idegenbeli playoff meccsen 13 pontot szerzett, márpedig ilyen teljesítményre csak egy hátvéd volt képes a liga történelmében. 1972-ben Bobby Orr a Toronto, a St. Louis és a New York ellen termelt ugyanilyen hatékonyan.