Az első feladat Japán legyőzése

Vasárnap délben Pardubicében megkezdődött az inline-világbajnokság. A magyar válogatott este 7-kor mutatkozik be.

A lebonyolítás rendje azonos a 2013-ban megismert új rendszerrel. Ezek szerint az elit és a divízió 1 nyolc-nyolc csapatát is az előző évi világbajnokság erősorrendjében két négyes csoportba osztják be. A selejtezők során minden csoportban körmérkőzést játszanak, majd az elitben is és a divízió 1-ben is keresztbejátszással a negyeddöntők következnek. A győztesek az döntőért játszanak, a vesztesek pedig az alsó helyekért. Minden helyet eldöntenek helyosztókkal.

A vb végén az elit utolsó helyezettje kiesik a divízió 1-be, helyére a második vonal bajnoka kerül. A divízió 1 hetedik és nyolcadik helyezettje az év végén selejtezőt játszik majd a következő világbajnokságon való részvételért.

A magyar csapat célja a feljutás, de ez ebben az évben sem lesz könnyű. Csoportellenfelünk Japán, Brazília és Ausztria lesz, a másik ágon a szlovén, ausztrál, horvát, lett négyes küzd.

A mérkőzések 4×12 percig tartanak, döntetlen esetén az alapszakaszban és a rájátszásban is 5 perces, hirtelen halállal véget érő hosszabbítással, illetve ha az 5 perc alatt nincs döntés, büntetőlövésekkel. A döntőben a ráadás 5 perc helyett 12 perces lesz. A pontozás a MOL Ligában is megszokott: rendes játékidőben 3 pontot ér a győzelem, ráadásban a győztes 2, a vesztes 1 pontot kap, a rendes játékidőben vesztes csapat nem kap pontot.

Az inline hoki szabálykönyvét erre a linkre kattintva tölthetik le nyájas olvasóink. A világbajnokságról élő streamet itt találnak, de sajnos csak a centerpályát, azaz az elit küzdelmeit adják.

A magyar válogatottban két olyan játékos található, aki ott volt Gojangban a jégkorong-vébén is, Orbán Attila, Bartalis István. Ők visszavághatnak az osztrák Daniel Oberkoflernek, aki szintén tagja volt az osztrák válogatottnak. Nevezett osztrák hokis 4 góllal kezdte az inline-vb-t, csapata 8-0-ra múlta felül Brazíliát.

A magyar válogatott tagjai ünnepléssel kezdték a napot, Kiss Ákos szombaton, Orbán Attila vasárnap ünnepelte születésnapját.