A 2000-es évek világbajnoki liftezői

   

Mielőtt úgy tűnne, csak az osztrák–szlovén és a kazah–olasz páros képes kiesni az elitből, összeszedtük, kik hullottak ki és hogyan szerepeltek az újoncok a világbajnokságon 2001-től kezdődően.

A táblázatból az derül ki, hogy Franciaország volt az utolsó, aki újoncként meg tudott kapaszkodni az A csoportba. Ez a bravúr 2008 óta egy válogatottnak sem sikerült.

Év Kiesők Újoncok szereplése
2001 Fehéroroszország, Norvégia Németország (8.)
2002 Lengyelország, Olaszország Szlovénia (13.), Lengyelország (14.)
2003 Fehéroroszország, Szlovénia Dánia (11.), Fehéroroszország (14.)
2004 Japán, Franciaország Kazahsztán (13.), Franciaország (15.)
2005 Németország, Ausztria Fehéroroszország (10.), Szlovénia (13.)
2006 Kazahsztán, Szlovénia Norvégia (11.), Olaszország (14.)
2007 Ausztria, Ukrajna Németország (9.), Ausztria (15.)
2008 Szlovénia, Olaszország Franciaország (14.), Szlovénia (15.)
2009 Ausztria, Magyarország Ausztria (14.), Magyarország (16.)
2010 Olaszország, Kazahsztán Olaszország (15.), Kazahsztán (16.)
2011 Ausztria, Szlovénia Ausztria (15.), Szlovénia (16.)
2012 Olaszország, Kazahsztán Olaszország (15.), Kazahsztán (16.)
2013 Ausztria, Szlovénia Ausztria (15.), Szlovénia (16.)

Megjegyzés: Japán az IIHF védelmében állt, mint legjobb ázsiai csapat, ezért hiába végzett az utolsó helyen 2001 és 2003 között (amúgy már 2000-ben is, még a régi vb-rendszerben), nem esett ki, helyette a 14. helyezett búcsúzott. Ugyanez történt 2009-ben, amikor Németország 15. lett, de a következő évben ő rendezte az A vb-t, ezért az előtte záró Ausztria esett ki velünk együtt Svájcban.

ITAKAZ

Fotó: Mudra László (MJSZ)

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
január 17., szerda
U18 17:15 ETOUTE 4-3VÉGE
MK 18:30 MISFTC 5-1VÉGE
U18 18:40 VASKMH 0-3VÉGE
MK 20:15 MACUTE 4-5 HVÉGE
    • M4 SPORT
január 18., csütörtök
U20 14:15 OHCKMH 5-4 HVÉGE
U18 15:30 PEFGEP 15-2VÉGE
U20 17:40 VASSLL 5-0VÉGE
U20 17:45 ZNOMAC 4-6VÉGE
U20 18:45 UTEDHK 4-1VÉGE
január 19., péntek
KHL 17:30 AKBSBA ÉLŐ
    • SPORT 2
ROM 17:30 BRAGAL 
ROM 17:30 STESCC ÉLŐ
január 20., szombat
EWHL   SAVKMH 
U18 11:30 GEPZEG 
U18 13:40 KMHMIS 
KHL 15:00 SZKAMR 
    • SPORT 2
U18 16:15 KACAVS 
MK 17:15 MISUTE 
    • M4 SPORT
ROM 17:30 BRAGAL 
DEBL 17:45 MARGEP 
U18 18:15 UTEOKW 
ROM 18:30 SCCSST 
U18 19:10 VASETO 
EBEL 19:15 RBSAVS 
U18 20:00 ZNOMAC 
január 21., vasárnap
ROM 10:30 SSTSCC 
U18 13:30 KACMAC 
U18 14:20 MISOKW 
U18 14:30 RBSAVS 
U18 16:00 ETOVSV 
EBEL 17:30 DECAVS 
január 22., hétfő
EL 17:30 BRAVC2 
EL 20:00 TITFTC 
    • M4 SPORT
január 23., kedd
VIS 18:00 NITMIS 
    • SPORT 2
január 24., szerda
U18   AVSMAC 
EL 18:00 FTCTIT 
EL 18:00 SCCVC2 
U18 19:05 EHLKMH 
január 25., csütörtök
U18   MISKMH 
U18   UTEVAS 
U18   ZEGPEF 
U20   UTEOHC 
U20 17:40 VASG99 
január 26., péntek
ROM 17:30 PROSTE 
EL 18:00 FTCSCC 
EL 18:00 MACUTE 
EL 18:30 MISDAB 
Partnerünk