Egyesült Államok–Finnország 3-1

   

A negyeddöntőbe jutásért játsztott a két elit csapat, a tengerentúliak jobbak voltak, megszolgálták a három pont megszerzését.

Pekka Rinne az első amerikai támadás során eltévedt a kapu mögött, így 19 másodperc után 1-0-ra vezetett az USA, Brock Nelson volt eredményes. Nagyon rosszul állt a mérkőzéshez a finn csapat, miközben egy nagyon friss amerikai társasággal találta szemben magát. Lövésig is alig jutottak Jokinenék.

A tengerentúliak tartották egygólos előnyüket, vigyáztak a vezetésre, és nagyon jókor jött számukra, hogy amikor a finnek megpróbáltak mindent megtenni az egyenlítésért, akkor egy kontratámadás végén Tyler Johnson halálpontosan találta el a korongot, ami takarásból Rinne bal kesztyűje felett a sarokba vágódott. A 47. percben már 2-0 állt az eredményjelzőn.

A finnek megemberelték magukat, és bár két előnyt elpazaroltak, csak sikerült szépíteniük a hajrában. Mantyla alig több mint 3 perccel a vége előtt tette ismét nyílttá a meccset. A kapuslehozatal azonban nem sült el jól, Johnson üres kapura duplázott, így 3-1 lett a vége.

Ezzel USA már a legjobb nyolc közé jutott, de még Finnország is reménykedhet.

USAFIN

Hivatalos honlap
A csoportok állása
Csapatok
Kanadai táblázat

Időpont Mérkőzés Eredmény/Televízió
2014. május 9., 15.45 Svájc–Oroszország 0-5
2014. május 9., 15.45 Franciaország–Kanada 3-2 b.
2014. május 9., 19.45 Fehéroroszország–USA 1-6
2014. május 9., 19.45 Szlovákia–Csehország 2-3 h.
2014. május 10., 11.45 Kazahsztán–Németország 1-2 b.
2014. május 10., 11.45 Olaszország–Norvégia 0-3
2014. május 10., 15.45 Finnország–Lettország 2-3
2014. május 10., 15.45 Svédország–Dánia 3-0
2014. május 10., 19.45 USA–Svájc 3-2
2014. május 10., 19.45 Kanada–Szlovákia 4-1
2014. május 11., 11.45 Franciaország–Olaszország 1-2
2014. május 11., 12.45 Németország–Lettország 3-2
2014. május 11., 15.45 Norvégia–Dánia 4-3
2014. május 11., 16.30 Fehéroroszország–Kazahsztán 4-1
2014. május 11., 19.45 Svédország–Csehország 4-3 b.
2014. május 11., 20.00 Finnország–Oroszország 2-4
2014. május 12., 15.45 Svájc–Fehéroroszország 3-4
2014. május 12., 15.45 Szlovákia–Franciaország 3-5
2014. május 12., 19.45 Oroszország–USA 6-1
2014. május 12., 19.45 Csehország–Kanada 3-4
2014. május 13., 15.45 Németország–Finnország 0-4
2014. május 13., 15.45 Olaszország–Dánia 1-4
2014. május 13., 19.45 Kazahsztán–Lettország 4-5
2014. május 13., 19.45 Norvégia–Svédország 1-2
2014. május 14., 15.45 Svájc–Németország 3-2
2014. május 14., 15.45 Csehország–Olaszország 2-0
2014. május 14., 19.45 Oroszország–Kazahsztán 7-2
2014. május 14., 19.45 Szlovákia–Norvégia 5-2
2014. május 15., 15.45 USA–Lettország 5-6
2014. május 15., 15.45 Kanada–Dánia 6-1
2014. május 15., 19.45 Finnország–Fehéroroszország 2-0
2014. május 15., 19.45 Svédország–Franciaország 2-1
2014. május 16., 15.45 USA–Kazahsztán 4-3 b.
2014. május 16., 15.45 Kanada–Olaszország 6-1
2014. május 16., 19.45 Finnország–Svájc 3-2 b.
2014. május 16., 19.45 Svédország–Szlovákia 3-1
2014. május 17., 11.45 Lettország–Oroszország 1-4
2014. május 17., 11.45 Franciaország–Norvégia 5-4 b.
2014. május 17., 15.45 Fehéroroszország–Németország 5-2
2014. május 17., 15.45 Dánia–Csehország 4-3 b.
2014. május 17., 19.45 Svájc–Kazahsztán 6-2
2014. május 17., 19.45 Szlovákia–Olaszország 4-1
2014. május 18., 15.45 USA–Finnország 3-1
2014. május 18., 15.45 Kanada–Svédország 3-2 h.
2014. május 18., 19.45 Oroszország–Németország Sport1 (GER)
2014. május 18., 19.45 Csehország–Norvégia
2014. május 19., 15.45 Kazahsztán–Finnország Sport1 (GER)
2014. május 19., 15.45 Dánia–Franciaország
2014. május 19., 19.45 Lettország–Fehéroroszország Sport 2
2014. május 19., 19.45 Olaszország–Svédország
2014. május 20., 11.45 Németország–USA Sport1 (GER)
2014. május 20., 11.45 Norvégia–Kanada
2014. május 20., 15.45 Lettország–Svájc Sport1 (GER)
2014. május 20., 15.45 Dánia–Szlovákia Sport 2
2014. május 20., 19.45 Oroszország–Fehéroroszország Sport 2
2014. május 20., 19.45 Csehország–Franciaország
2014. május 22., 15.00 negyeddöntő Sport Tv
2014. május 22., 16.00 negyeddöntő Sport Tv
2014. május 22., 19.00 negyeddöntő Sport Tv
2014. május 22., 20.00 negyeddöntő Sport Tv
2014. május 24., 13.45 elődöntő Sport Tv
2014. május 24., 17.45 elődöntő Sport Tv
2014. május 25., 15.30 bronzmérkőzés Sport Tv
2014. május 25., 20.00 döntő Sport Tv

Cimkék: , , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
március 19., vasárnap
U18 17:10 AVSMAC 4-2VÉGE
március 20., hétfő
MOL 18:00 MACMIS 3-4VÉGE
    • M4 SPORT
március 21., kedd
ROM 17:30 PROGAL 3-8VÉGE
ROM 17:30 SSCBRA 4-2VÉGE
március 22., szerda
U20 12:40 AVSDHK 2-3VÉGE
U16 16:00 AVSMAC 2-1VÉGE
MOL 17:00 MISMAC 2-1VÉGE
    • M4 SPORT
ROM 17:30 SSCBRA 1-4VÉGE
U20 17:30 ZEGMIS 0-2VÉGE
U20 17:40 VASMAC 2-5VÉGE
EBJL 19:40 AVSUTE 4-2VÉGE
március 23., csütörtök
U18 16:40 KMHPEF INFO
KHL 17:30 SZKLOK 
    • SPORT 2
március 24., péntek
NHL 00:05 WSHCBJ 
    • SPÍLER TV
NHL 03:30 LAKWPG 
    • SPÍLER TV
KHL 15:00 MMGAKB 
    • SPORT 2
U16 18:40 MACAVS 
március 25., szombat
U20   DHKAVS 
NHL 00:05 PITNYI 
    • SPÍLER TV
U20* 18:00 MACVAS 
március 26., vasárnap
NHL 04:30 LAKNYR 
    • SPÍLER TV
U16 18:00 AVSMAC 
NHL 23:00 NJDDAL 
    • SPÍLER TV
március 27., hétfő
U18   UTESCC 
március 28., kedd
U16*   MACAVS 
március 29., szerda
U16*   AVSMAC 
U20*   AVSDHK 
U20*   VASMAC 
KHL 18:00 LOKSZK 
    • SPORT 2
március 30., csütörtök
KHL 18:00 AKBMMG 
    • SPORT 2
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk