Svájc–Kazahsztán 6-2

   

A svájciak győzelmével eldőlt, a kazahok kiestek, jövőre a divízió 1/A-ban játszanak.

A mérkőzés elején mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, a harmad közepén pedig emberelőnybe került Kazahsztán. A lehetőséggel pedig annyira nem tudott élni, hogy a 10. percben Kukan megindult és éles szögből Jeremejev lábai között belőtte a korongot a kazah kapuba. Három perccel később a svájciak kerültek emberelőnybe, akik kihasználták az öt a négy elleni szituációt, Hollenstein Kukanhoz képest a másik oldalról lőtt gólt a kazah kapus mamutjai között. A második köténygól után Jeremejev helyét Ivanov vette át Kazahsztán kapujában.

A 25. percben Antropov fejre irányuló támadást mért Romyra, a svájci csatár a jégen maradt, a kazah támadó 5+véglegessel elhagyta a jeget. Az ötperces előnyben Weber lőtt gólt Ivanovnak, a 38. percben pedig egy másik emberelőnyt használt ki Ambühl, így 40 perc után 4-0-ra vezetett Svájc.

A harmadik harmad 4. percében Cunti révén újabb emberelőnyös gólt lőttek a svájciak, a 47. percben pedig Blum talán élete kapáslövését eresztette el Svájc hatodik góljánál. A végére kiengedtek a svájciak, négy perccel később Krasznoszlobodcev szépített, 28 másodperccel a mérkőzés vége előtt pedig Rimarjev is betalált Berra kapujába. Svájc 6-2-es győzelmet aratott, Kazahsztán pedig 2015-ben újra a divízió 1/A-s világbajnokságon vehet részt, miután jelenleg 2 ponttal áll, az előtte álló Németország 5 pontos, viszont az egymás elleni eredmény miatt nem előzheti meg.

Hivatalos honlap
A csoportok állása
Csapatok
Kanadai táblázat

Időpont Mérkőzés Eredmény/Televízió
2014. május 9., 15.45 Svájc–Oroszország 0-5
2014. május 9., 15.45 Franciaország–Kanada 3-2 b.
2014. május 9., 19.45 Fehéroroszország–USA 1-6
2014. május 9., 19.45 Szlovákia–Csehország 2-3 h.
2014. május 10., 11.45 Kazahsztán–Németország 1-2 b.
2014. május 10., 11.45 Olaszország–Norvégia 0-3
2014. május 10., 15.45 Finnország–Lettország 2-3
2014. május 10., 15.45 Svédország–Dánia 3-0
2014. május 10., 19.45 USA–Svájc 3-2
2014. május 10., 19.45 Kanada–Szlovákia 4-1
2014. május 11., 11.45 Franciaország–Olaszország 1-2
2014. május 11., 12.45 Németország–Lettország 3-2
2014. május 11., 15.45 Norvégia–Dánia 4-3
2014. május 11., 16.30 Fehéroroszország–Kazahsztán 4-1
2014. május 11., 19.45 Svédország–Csehország 4-3 b.
2014. május 11., 20.00 Finnország–Oroszország 2-4
2014. május 12., 15.45 Svájc–Fehéroroszország 3-4
2014. május 12., 15.45 Szlovákia–Franciaország 3-5
2014. május 12., 19.45 Oroszország–USA 6-1
2014. május 12., 19.45 Csehország–Kanada 3-4
2014. május 13., 15.45 Németország–Finnország 0-4
2014. május 13., 15.45 Olaszország–Dánia 1-4
2014. május 13., 19.45 Kazahsztán–Lettország 4-5
2014. május 13., 19.45 Norvégia–Svédország 1-2
2014. május 14., 15.45 Svájc–Németország 3-2
2014. május 14., 15.45 Csehország–Olaszország 2-0
2014. május 14., 19.45 Oroszország–Kazahsztán 7-2
2014. május 14., 19.45 Szlovákia–Norvégia 5-2
2014. május 15., 15.45 USA–Lettország 5-6
2014. május 15., 15.45 Kanada–Dánia 6-1
2014. május 15., 19.45 Finnország–Fehéroroszország 2-0
2014. május 15., 19.45 Svédország–Franciaország 2-1
2014. május 16., 15.45 USA–Kazahsztán 4-3 b.
2014. május 16., 15.45 Kanada–Olaszország 6-1
2014. május 16., 19.45 Finnország–Svájc 3-2 b.
2014. május 16., 19.45 Svédország–Szlovákia 3-1
2014. május 17., 11.45 Lettország–Oroszország 1-4
2014. május 17., 11.45 Franciaország–Norvégia 5-4 b.
2014. május 17., 15.45 Fehéroroszország–Németország 5-2
2014. május 17., 15.45 Dánia–Csehország 4-3 b.
2014. május 17., 19.45 Svájc–Kazahsztán 6-2
2014. május 17., 19.45 Szlovákia–Olaszország 4-1
2014. május 18., 15.45 USA–Finnország
2014. május 18., 15.45 Kanada–Svédország Sport 1
2014. május 18., 19.45 Oroszország–Németország Sport1 (GER)
2014. május 18., 19.45 Csehország–Norvégia
2014. május 19., 15.45 Kazahsztán–Finnország Sport1 (GER)
2014. május 19., 15.45 Dánia–Franciaország
2014. május 19., 19.45 Lettország–Fehéroroszország Sport 2
2014. május 19., 19.45 Olaszország–Svédország
2014. május 20., 11.45 Németország–USA Sport1 (GER)
2014. május 20., 11.45 Norvégia–Kanada
2014. május 20., 15.45 Lettország–Svájc Sport1 (GER)
2014. május 20., 15.45 Dánia–Szlovákia Sport 2
2014. május 20., 19.45 Oroszország–Fehéroroszország Sport 2
2014. május 20., 19.45 Csehország–Franciaország
2014. május 22., 15.00 negyeddöntő Sport Tv
2014. május 22., 16.00 negyeddöntő Sport Tv
2014. május 22., 19.00 negyeddöntő Sport Tv
2014. május 22., 20.00 negyeddöntő Sport Tv
2014. május 24., 13.45 elődöntő Sport Tv
2014. május 24., 17.45 elődöntő Sport Tv
2014. május 25., 15.30 bronzmérkőzés Sport Tv
2014. május 25., 20.00 döntő Sport Tv

Cimkék: , , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 13., péntek
U18 15:00 SCCAVS 3-7VÉGE
MOL 18:00 DHKBEO 5-3VÉGE
MOL 18:00 SCCMAC 0-7VÉGE
MOL 18:00 UTEFTC 4-5VÉGE
MOL 18:30 TITMIS 1-7VÉGE
EBEL 19:30 VSVAVS 5-3VÉGE
január 14., szombat
EBJL 13:00 DMJVIC 5-2VÉGE
EBYSL 13:15 G99AVS 1-9VÉGE
EBJL 14:00 HKBEHL 5-1VÉGE
EBJL 14:40 AVSKAC 7-6 HVÉGE
EBJL 15:10 UTEOHC 5-1VÉGE
EBJL 15:45 ZASETO 1-4VÉGE
EBJL 15:50 MACMRB 16-0VÉGE
EBYSL 16:10 VASDMJ 6-3VÉGE
MOL 18:30 MISBEO 9-1VÉGE
EBYSL 18:40 ZNOHKB 4-3 HVÉGE
EBYSL 18:50 MACRBS 3-2VÉGE
NU18 19:00 HUNAUT 3-0VÉGE
január 15., vasárnap
EBYSL 12:10 MACRBS 3-4 HVÉGE
EBYSL 14:30 MZAAVS 2-3 HVÉGE
EBYSL 16:20 VSVDMJ 3-2VÉGE
EBYSL 16:40 VASSLL 1-2VÉGE
EBEL 17:00 AVSG99 1-5VÉGE
EBYSL 17:00 HKBZNO 1-5VÉGE
MOL 17:00 GALMAC 1-7VÉGE
MOL 18:30 DHKTIT 4-3VÉGE
január 16., hétfő
U18 17:15 MISPEF INFO
MOL 17:30 BRAMAC INFO
MOL 18:00 UTEDAB INFO
    • M4 SPORT
január 17., kedd
MOL 17:00 GALSCC 
MOL 18:30 MISFTC 
január 18., szerda
U20   KMHMIS 
U20   MACZEG 
NHL 00:55 BOSNYI 
    • SPÍLER TV
NHL 04:05 ANATBL 
    • SPÍLER TV
KHL 15:00 MMGAVG 
    • SPORT 2
január 19., csütörtök
EBYSL   AVSVIC 
NHL 01:35 MTLPIT 
    • SPÍLER TV
NHL 04:30 LAKSJS 
    • SPÍLER TV
U18 15:30 DHKPEF 
U18 16:00 AVSUTE 
U18 16:00 ETOMIS 
EBYSL 17:40 VASMZA 
MOL 18:00 DABBRA 
U18 18:10 VASMAC 
január 20., péntek
EBJL   HKBMAC 
NHL 01:05 CBJOTT 
    • SPÍLER TV
U20 14:30 DHKAVS 
MOL 18:00 UTEBRA 
MOL 18:30 TITSCC 
MOL 19:00 FTCGAL 
január 21., szombat
NHL 01:05 BOSCHI 
    • SPÍLER TV
EBJL 12:40 HKBVIC 
EBYSL 14:30 RBSHKB 
EBJL 15:00 UTEEHL 
EBJL 16:10 MACOHC 
EBYSL 17:00 DMJOLL 
EBYSL 18:00 EHLMAC 
MOL 18:00 MACGAL 
EBJL 18:30 MRBDMJ 
MOL 18:30 MISSCC 
EBJL 18:55 VSVAVS 
NHL 21:05 WINSTL 
    • SPÍLER TV
január 22., vasárnap
EBJL   ZASVAS 
EBYSL   SLLAVS 
NHL 04:00 CGYEDM 
    • SPÍLER TV
EBYSL 12:00 RBSMAC 
EBJL 15:30 RBSETO 
EBYSL 15:40 VASTRK 
EBYSL 15:40 ZNOHKB 
MOL 18:00 BEOTIT 
MOL 18:00 FTCBRA 
MOL 18:30 MACUTE 
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk