Véletlenül senki nem lesz vb-gólkirály

   

1973-ban Vlagyimir Petrov 10 mérkőzésen 18 gólt lőtt és 16 gólpasszt adott, 34 pontos teljesítménye alighanem megdönthetetlen. Yzerman és Heatley 20, Malkin 19 pontig jutott, Gretzky 21 évesen 14-gyel zárta egyetlen vb-jét.

Akármilyen a világbajnokság mezőnye, bárhogy állítják össze a szövetségi kapitányok a játékoskereteket, aki a legtöbb pontot szerzi egy világbajnokságon, az csak nagyon jó játékos lehet, és kéthetes kiváló teljesítményre van szüksége. Nem véletlen, hogy ha végigpásztázzuk a névsort 1956-tól kezdve, csupa ismerős névvel találkozunk.

Harlamov Petrov Fetyiszov

 

A képen balról jobb Harlamov, Petrov és Fetyiszov látható.

Év Név Ország Mérkőzés Gól Assziszt Pont 
1956 Jim Logan Kanada 8 7 5 12
1957 Konsztantyin Loktyev Szovjetunió 7 11 7 18
1958 Connie Broden Kanada 7 12 7 19
1959 Red Berenson Kanada 8 9 2 11
1960 Fred Etcher Kanada 7 9 12 21
1961 Borisz Majorov Szovjetunió 7 7 9 16
1962 Nisse Nilsson Svédország 7 12 6 18
1963 Harald Jones Kanada 7 7 5 12
1964 Tumba Johansson Svédország 7 8 3 11
1965 Jozef Golonka Csehszlovákia 7 6 8 14
1966 Venjamin Alekszandrov Szovjetunió 7 9 8 17
1967 Anatolij Firszov Szovjetunió 7 11 11 22
1968 Anatolij Firszov Szovjetunió 7 12 4 16
1969 Anatolij Firszov Szovjetunió 10 10 4 14
1970 Alekszandr Malcev Szovjetunió 10 15 6 21
1971 Anatolij Firszov Szovjetunió 10 10 9 19
1972 Alekszandr Malcev Szovjetunió 10 10 12 22
1973 Vlagyimir Petrov Szovjetunió 10 18 16 34
1974 Borisz Mihajlov Szovjetunió 10 9 8 17
1975 Viktor Salimov Szovjetunió 10 11 8 19
1976 Vladimír Martinec Csehszlovákia 10 9 11 20
1977 Vlagyimir Petrov Szovjetunió 10 7 14 21
1978 Erich Kühnhackl Németország 10 8 8 16
1979 Vlagyimir Petrov Szovjetunió 8 7 8 15
1981 Holger Meitinger Németország 8 8 12 20
1982 Wayne Gretzky Kanada 10 6 8 14
1983 Szergej Makarov Szovjetunió 10 9 9 18
1985 Szergej Makarov Szovjetunió 10 8 6 14
1986 Szergej Makarov Szovjetunió 10 4 14 18
1987 Vlagyimir Krutov Szovjetunió 10 11 4 15
1989 Brian Bellows Kanada 10 8 6 14
1990 Steve Yzerman Kanada 10 10 10 20
1991 Mats Sundin Svédország 10 7 5 12
1992 Jarkko Varvio Finnország 8 9 1 10
1993 Eric Lindros Kanada 8 11 6 17
1994 Mats Sundin Svédország 8 5 9 14
1995 Andrew McKim Kanada 8 6 7 13
1996 Yanic Perrault Kanada 8 6 3 9
1997 Martin Procházka Csehország 9 7 7 14
Vladimír Vujtek Csehország 8 7 7 14
1998 Peter Forsberg Svédország 8 6 5 11
1999 Saku Koivu Finnország 10 4 12 16
2000 Miroslav Satan Szlovákia 9 10 2 12
2001 Juha Ylönen Finnország 9 5 9 14
2002 Miroslav Satan Szlovákia 9 5 8 13
2003 Zigmund Pálffy Szlovákia 9 7 8 15
2004 Dany Heatley Kanada 9 8 3 11
2005 Joe Thornton Kanada 9 6 10 16
2006 Sidney Crosby Kanada 9 8 8 16
2007 Johan Davidsson Svédország 9 7 7 14
2008 Dany Heatley Kanada 9 12 8 20
2009 Martin St. Louis Kanada 9 4 11 15
2010 Ilja Kovalcsuk Oroszország 9 2 9 11
2011 Jarkko Immonen Finnország 9 9 3 12
2012 Jevgenyij Malkin Oroszország 10 11 8 19
2013 Petri Kontiola Finnország 10 8 8 16

Cimkék: , , , , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 19., csütörtök
U18 14:45 DHKMAC 2-3 BVÉGE
U18 16:00 PEFMIS 4-2VÉGE
U18 17:05 GEPVAS 0-15VÉGE
U20 17:20 ETOAVS 5-7VÉGE
U18 17:40 AVSSCC 6-0VÉGE
U18 18:00 ZEGUTE 1-5VÉGE
U18 19:00 SZDETO 0-12VÉGE
U20 19:00 UTEVAS 1-2VÉGE
október 20., péntek
KK 13:30 TXUMIS 0-5VÉGE
U20 16:50 SLLKMH 2-3VÉGE
KK 17:30 BRACZB 8-4VÉGE
EL 18:00 DABMAC 3-6VÉGE
EL 18:00 UTEVC2 4-0VÉGE
EBEL 18:30 ZNOAVS 2-3 HVÉGE
EL 18:30 TITFTC 1-2 BVÉGE
U20 20:00 HDJMAC 2-1VÉGE
október 21., szombat
U18 12:30 ZNOAVS 2-7VÉGE
U20 12:40 VSVKMH 5-0VÉGE
KK 13:30 MISCZB 4-1VÉGE
U20 14:45 G99DHK 1-3VÉGE
U20 15:50 SLLMAC 1-3VÉGE
EWHL 17:30 SKPKMH 0-4VÉGE
KK 17:30 BRATXU 4-1VÉGE
U18 18:00 ETOKMH 7-1VÉGE
U18 18:30 MACMIS 5-0VÉGE
U18 19:00 UTEVAS 3-2VÉGE
október 22., vasárnap
U20 09:40 VSVMAC 
U18 12:45 VSVKMH 
U20 12:50 HDJKMH 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
U20 18:00 VICVAS 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U18   PEFDHK 
U20   ZNOMAC 
EBEL 16:00 RBSAVS 
U18 17:30 SZDGEP 
U20 19:00 UTEAVS 
U20 19:25 KMHDHK 
október 27., péntek
U18 15:40 VASOKR 
U18 17:10 KMHVIC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:00 FTCUTE 
EL 18:30 TITMIS 
EL 19:00 MACSCC 
U18 19:10 UTEKAC 
EBEL 19:15 DECAVS 
október 28., szombat
U18 12:40 AVSZNO 
U18 13:10 KMHKAC 
U18 14:00 MACVIC 
U18 16:10 UTEOKR 
U18 16:40 VASOKW 
EWHL 19:00 BOZKMH 
   H I R D E T É S
Partnerünk