8 NHL-játékossal számol Par Marts

   

Az olimpiai ezüstérmes Svédországot Jimmie Ericsson és Gustav Nyquist képviseli a vb-n.

A keret nagy részét SHL-játékosok alkotják, 15-en játszanak a svéd bajnokságban, közülük hárman jönnek az alapszakaszgyőztes és bajnok Skellefteából. Nyolc NHL-játékosuk mellett egy-egy játékos érkezik a KHL-ből és az NLA-ból.

A tavalyi világbajnok csapatból Fransson, Gustafsson, Hjalmarsson, Jarnkrok, Joel Lundqvist, Jimmie Ericsson, Axelsson és Danielsson szerepel az idei világbajnokságon is, tehát elmondható, főleg a védelemben történtek cserék az előző vb-hez képest.

Svédország világbajnoki kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Joacim Eriksson 1990 Vancouver Canucks (NHL)
Anders Nilsson 1990 New York Islanders (NHL)
Linus Ullmark 1993 Modo Örnsköldsvik
Védők:
Jonas Ahnelöv 1987 Frölunda Göteborg
Niclas Andersén 1988 Szeversztal Cserepovec (KHL)
Mattias Ekholm 1990 Nashville Predators (NHL)
Tim Erixon 1991 Columbus Blue Jackets (NHL)
Johan Fransson 1985 Lulea
Erik Gustafsson 1988 Philadelphia Flyers (NHL)
Magnus Nygren 1990 Farjestad Karlstad
Daniel Rahimi 1987 Linköping
Támadók:
Dick Axelsson 1987 Frölunda Göteborg
Mikael Backlund 1989 Calgary Flames (NHL)
Nicklas Danielsson 1984 Rapperswil-Jona Lakers (SUI)
Jimmie Ericsson 1980 Skelleftea
Simon Hjalmarsson 1989 Linköping
Calle Jarnkrok 1991 Nashville Predators (NHL)
Linus Klasen 1986 Lulea
Joakim Lindström 1983 Skelleftea
Joel Lundqvist 1982 Frölunda Göteborg
Oscar Möller 1989 Skelleftea
Gustav Nyquist 1989 Detroit (NHL)
Dennis Rasmussen 1990 Vaxjö Lakers
Mattias Sjögren 1987 Linköping
Andreas Thuresson 1987 Brynas Gavle

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
január 20., szombat
EWHL 11:25 SAVKMH 3-2VÉGE
U18 11:30 GEPZEG 3-7VÉGE
U18 14:30 KMHMIS 4-5VÉGE
U18 16:15 KACAVS 5-2VÉGE
MK 17:15 MISUTE 4-0VÉGE
    • M4 SPORT
U20 17:15 RBSAVS 5-4VÉGE
ROM 17:30 BRAGAL 10-3VÉGE
ROM 17:30 SCCSST 15-0VÉGE
DEBL 17:45 MARGEP 2-5VÉGE
U18 18:15 UTEOKW 1-0VÉGE
U18 19:10 VASETO 5-6 HVÉGE
EBEL 19:15 RBSAVS 2-0VÉGE
U18 20:00 ZNOMAC 2-1 HVÉGE
január 21., vasárnap
ROM 10:30 SSTSCC 0-24VÉGE
U20 14:15 ZNOAVS 3-6VÉGE
U18 14:20 MISOKW 4-5 HVÉGE
U18 14:30 RBSAVS 8-3VÉGE
U20 15:10 VASHCI 8-1VÉGE
U18 16:00 ETOVSV 2-4VÉGE
EBEL 17:30 DECAVS 3-2 HVÉGE
U20 18:00 RBSMAC 6-3VÉGE
U20 18:40 KMHUTE 3-1VÉGE
január 22., hétfő
EL 17:30 BRAVC2 7-1VÉGE
EL 20:00 TITFTC 5-2VÉGE
    • M4 SPORT
január 23., kedd
VIS 18:00 NITMIS 2-1ÉLŐ
    • SPORT 2
január 24., szerda
U18   AVSMAC 
U20   PEFKMH 
EL 18:00 FTCTIT 
EL 18:00 SCCVC2 
U20 19:00 MISDHK 
U18 19:05 EHLKMH 
január 25., csütörtök
U18   MISKMH 
U18   ZEGPEF 
U20 15:45 UTEOHC 
KHL 17:30 DMISBA 
    • SPORT 2
U20 17:40 VASG99 
U18 18:45 UTEVAS 
január 26., péntek
ROM 17:30 PROSTE 
EL 18:00 FTCSCC 
EL 18:00 MACUTE 
EL 18:30 MISDAB 
január 27., szombat
DEBL   KMHGGV 
U18   AVSRBS 
U18   VSVETO 
U18   ZEGGEP 
U20   HDJMAC 
U20   VSVAVS 
U20 12:45 ETODHK 
EWHL 13:00 KMHSAE 
U18 15:50 MACKAC 
EL 18:30 TITBRA 
U18 18:45 UTEMIS 
U18 19:40 VASEHL 
január 28., vasárnap
DEBL   GEPGGV 
U18   OHCMIS 
U20   HDJAVS 
U20   OHCDHK 
U20   VICVAS 
U20   VSVMAC 
U20 11:30 UTEKMH 
EWHL 13:00 KMHSAE 
U18 13:20 MACRBS 
U18 15:20 UTEETO 
U18 16:35 KMHEHL 
EL 18:30 UTEDAB 
EL 19:50 VC2SCC 
január 29., hétfő
EL 18:00 FTCBRA 
EL 20:00 MACMIS 
    • M4 SPORT
január 30., kedd
EL 18:30 TITSCC 
Partnerünk