8 NHL-játékossal számol Par Marts

   

Az olimpiai ezüstérmes Svédországot Jimmie Ericsson és Gustav Nyquist képviseli a vb-n.

A keret nagy részét SHL-játékosok alkotják, 15-en játszanak a svéd bajnokságban, közülük hárman jönnek az alapszakaszgyőztes és bajnok Skellefteából. Nyolc NHL-játékosuk mellett egy-egy játékos érkezik a KHL-ből és az NLA-ból.

A tavalyi világbajnok csapatból Fransson, Gustafsson, Hjalmarsson, Jarnkrok, Joel Lundqvist, Jimmie Ericsson, Axelsson és Danielsson szerepel az idei világbajnokságon is, tehát elmondható, főleg a védelemben történtek cserék az előző vb-hez képest.

Svédország világbajnoki kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Joacim Eriksson 1990 Vancouver Canucks (NHL)
Anders Nilsson 1990 New York Islanders (NHL)
Linus Ullmark 1993 Modo Örnsköldsvik
Védők:
Jonas Ahnelöv 1987 Frölunda Göteborg
Niclas Andersén 1988 Szeversztal Cserepovec (KHL)
Mattias Ekholm 1990 Nashville Predators (NHL)
Tim Erixon 1991 Columbus Blue Jackets (NHL)
Johan Fransson 1985 Lulea
Erik Gustafsson 1988 Philadelphia Flyers (NHL)
Magnus Nygren 1990 Farjestad Karlstad
Daniel Rahimi 1987 Linköping
Támadók:
Dick Axelsson 1987 Frölunda Göteborg
Mikael Backlund 1989 Calgary Flames (NHL)
Nicklas Danielsson 1984 Rapperswil-Jona Lakers (SUI)
Jimmie Ericsson 1980 Skelleftea
Simon Hjalmarsson 1989 Linköping
Calle Jarnkrok 1991 Nashville Predators (NHL)
Linus Klasen 1986 Lulea
Joakim Lindström 1983 Skelleftea
Joel Lundqvist 1982 Frölunda Göteborg
Oscar Möller 1989 Skelleftea
Gustav Nyquist 1989 Detroit (NHL)
Dennis Rasmussen 1990 Vaxjö Lakers
Mattias Sjögren 1987 Linköping
Andreas Thuresson 1987 Brynas Gavle

Cimkék: , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
március 26., vasárnap
ROM 17:30 SCCBRA 3-4VÉGE
U16 18:00 AVSMAC 3-1VÉGE
március 27., hétfő
U18 18:10 UTESCC 3-2 HVÉGE
március 28., kedd
U18 18:40 SCCUTE 3-8VÉGE
március 30., csütörtök
KHL 18:00 AKBMMG 
    • SPORT 2
U14 18:40 UTEAVS 
március 31., péntek
NHL 02:05 NSHTOR 
    • SPÍLER TV
ROC 15:40 VSVAVS 
ROC 16:10 MISVIC 
április 1., szombat
NHL 01:05 NYRPIT 
    • SPÍLER TV
ROC 15:40 MÜNAVS 
ROC 16:10 MISSLL 
április 2., vasárnap
NHL 01:05 TBLMTL 
    • SPÍLER TV
NHL 04:00 EDMANA 
    • SPÍLER TV
ROC 10:10 OLLAVS 
ROC 13:10 MISRIT 
NHL 21:05 BUFNYI 
    • SPÍLER TV
április 3., hétfő
U14   AVSUTE 
NHL 00:05 CBJWSH 
    • SPÍLER TV
U18 15:30 HUNSLO 
VÁL 19:00 HUNSWE 
április 4., kedd
U18 13:10 HUNSLO 
április 5., szerda
U14   UTEAVS 
NŐI 15:40 HUNSVK 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk