8 NHL-játékossal számol Par Marts

   

Az olimpiai ezüstérmes Svédországot Jimmie Ericsson és Gustav Nyquist képviseli a vb-n.

A keret nagy részét SHL-játékosok alkotják, 15-en játszanak a svéd bajnokságban, közülük hárman jönnek az alapszakaszgyőztes és bajnok Skellefteából. Nyolc NHL-játékosuk mellett egy-egy játékos érkezik a KHL-ből és az NLA-ból.

A tavalyi világbajnok csapatból Fransson, Gustafsson, Hjalmarsson, Jarnkrok, Joel Lundqvist, Jimmie Ericsson, Axelsson és Danielsson szerepel az idei világbajnokságon is, tehát elmondható, főleg a védelemben történtek cserék az előző vb-hez képest.

Svédország világbajnoki kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Joacim Eriksson 1990 Vancouver Canucks (NHL)
Anders Nilsson 1990 New York Islanders (NHL)
Linus Ullmark 1993 Modo Örnsköldsvik
Védők:
Jonas Ahnelöv 1987 Frölunda Göteborg
Niclas Andersén 1988 Szeversztal Cserepovec (KHL)
Mattias Ekholm 1990 Nashville Predators (NHL)
Tim Erixon 1991 Columbus Blue Jackets (NHL)
Johan Fransson 1985 Lulea
Erik Gustafsson 1988 Philadelphia Flyers (NHL)
Magnus Nygren 1990 Farjestad Karlstad
Daniel Rahimi 1987 Linköping
Támadók:
Dick Axelsson 1987 Frölunda Göteborg
Mikael Backlund 1989 Calgary Flames (NHL)
Nicklas Danielsson 1984 Rapperswil-Jona Lakers (SUI)
Jimmie Ericsson 1980 Skelleftea
Simon Hjalmarsson 1989 Linköping
Calle Jarnkrok 1991 Nashville Predators (NHL)
Linus Klasen 1986 Lulea
Joakim Lindström 1983 Skelleftea
Joel Lundqvist 1982 Frölunda Göteborg
Oscar Möller 1989 Skelleftea
Gustav Nyquist 1989 Detroit (NHL)
Dennis Rasmussen 1990 Vaxjö Lakers
Mattias Sjögren 1987 Linköping
Andreas Thuresson 1987 Brynas Gavle

Cimkék: , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 20., péntek
U20 14:40 DHKAVS 6-5VÉGE
MOL 18:00 UTEBRA 6-2VÉGE
MOL 18:30 TITSCC 3-4 BVÉGE
EBJL 18:40 HKBMAC 0-6VÉGE
MOL 19:00 FTCGAL 9-0VÉGE
EBEL 19:15 G99AVS 5-2VÉGE
január 21., szombat
EBJL 12:40 HKBVIC 3-4VÉGE
EBYSL 14:30 RBSHKB 6-2VÉGE
EBJL 15:00 UTEEHL 4-1VÉGE
SVK3 15:30 HKBTRB 4-5 HVÉGE
EBJL 16:10 MACOHC 5-1VÉGE
EBYSL 17:00 DMJOLL 10-7VÉGE
EBYSL 17:10 VASMZA 7-2VÉGE
EBYSL 18:00 EHLMAC 2-4VÉGE
EBJL 18:30 MRBDMJ 0-4VÉGE
EBJL 18:55 VSVAVS 3-4 HVÉGE
MOL 19:00 MACGAL 15-2VÉGE
MOL 19:00 MISSCC 7-2VÉGE
január 22., vasárnap
EBYSL 12:00 RBSMAC 5-0VÉGE
MOL 12:30 FTCBRA 6-2VÉGE
EBJL 15:30 RBSETO 5-1VÉGE
EBYSL 15:40 VASTRK 0-1VÉGE
EBYSL 15:40 ZNOHKB 8-4VÉGE
EBYSL 17:30 SLLAVS 2-0VÉGE
MOL 18:00 BEOTIT 2-0VÉGE
MOL 18:00 MACUTE 4-0VÉGE
EBEL 18:15 AVSVSV 6-2VÉGE
    • M4 SPORT
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB INFO
MOL 18:00 DHKSCC INFO
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL INFO
január 24., kedd
KHL 14:00 AllStar
    • SPORT 1 (felv.)
U20 18:40 AVSKMH 
január 25., szerda
MK 18:30 MISDAB 
U20 18:40 KMHVAS 
MK 19:00 MACDHK 
U20 19:15 DHKMAC 
január 26., csütörtök
EBJL   UTEMAC 
U18   KMHMIS 
U18 14:30 PEFAVS 
KHL 17:30 JOKAVT 
    • SPORT 2
U18 17:40 VASETO 
EBYSL 18:10 AVSDMJ 
U18 19:30 DHKTVS 
január 27., péntek
U20 15:00 MACMIS 
MOL 18:00 SCCBEO 
EBEL 19:15 AVSOLL 
január 28., szombat
U18   ETOMAC 
U18   PEFDHK 
KHL 10:30 KUNMZA 
    • SPORT 2
EBYSL 12:15 DMJOHC 
EBYSL 13:40 AVSSLL 
U18 13:50 TVSMIS 
U18 14:40 AVSKMH 
MOL 17:00 GALBEO 
MK 17:30 döntő
U18 18:40 VASUTE 
EBYSL 19:40 VSVVAS 
január 29., vasárnap
EBYSL   DMJOHC 
EBYSL   HCIHKB 
EBYSL   MACZNO 
EBYSL   MZAVAS 
EBJL 13:10 AVSZAS 
EBEL 17:30 DECAVS 
január 30., hétfő
MOL 17:30 BRABEO 
MOL 18:00 DABFTC 
    • M4 SPORT
MOL 18:00 DHKUTE 
MOL 18:30 TITBRA 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk