Galvins jégre léphet Minszkben

 

Az olimpiával ellentétben a világbajnokságon szerephez jut a Fehérvár korábbi védője.

Az olimpiai kerethez képest Mustukovs helyett Punnenovs a harmadik számú kapus, a védők közül csak KuldaPujacs és Sotnieks szerepel a vb-csapatban, míg a csatároktól DarzinsKarsumsPavlovs és Sprukts helyett DzerinsLipsbergsMeija és Nizivijs utazik Fehéroroszországba. A keret 10 KHL-játékost tartalmaz, az NHL-t ketten képviselik, az olimpián remek formát nyújtó Gudlevskis és a buffalói Girgensons.

Lettország világbajnoki kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Kristers Gudlevskis 1992 Tampa Bay Lightning (NHL)
Edgars Masalskis 1980 SKP Poprad (SVK)
Ivars Punnenovs 1994 Rapperswil-Jona Lakers (SUI)
Védők:
Guntis Galvins 1986 AIK Stockholm (SWE)
Janis Jaks 1995 HK Riga (MHL)
Maris Jass 1985 Piráti Chomutov (CZE)
Arturs Kulda 1988 Szalavat Julajev Ufa (KHL)
Rodrigo Lavins 1974 Dinamo Riga (KHL)
Georgijs Pujacs 1981 Dinamo Riga (KHL)
Jekabs Redlihs 1982 Dinamo Riga (KHL)
Kristaps Sotnieks 1987 Dinamo Riga (KHL)
Támadók:
Armands Berzins 1983 Bejbarisz Atirau (KAZ)
Martins Cipulis 1980 Dinamo Riga (KHL)
Kaspars Daugavins 1988 Genéve-Servette (SUI)
Andris Dzerins 1988 Dinamo Riga (KHL)
Zemgus Girgensons 1994 Buffalo Sabres (NHL)
Miks Indrasis 1990 Dinamo Riga (KHL)
Koba Jass 1990 Bílí Tygrí Liberec (CZE)
Ronalds Kenins 1991 Zürich Lions (SUI)
Roberts Lipsbergs 1994 Seattle Thunderbirds (WHL)
Gints Meija 1987 Dinamo Riga (KHL)
Aleksandrs Nizivijs 1976 Dinamo Riga (KHL)
Mikelis Redlihs 1984 Lokomotiv Jaroszlavl (KHL)
Juris Stals 1982 SKP Poprad (SVK)
Herberts Vasiljevs 1976 Krefeld Pinguine (GER)

Cimkék: ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 15., vasárnap
EBYSL 12:10 MACRBS 3-4 HVÉGE
EBYSL 14:30 MZAAVS 2-3 HVÉGE
EBYSL 16:20 VSVDMJ 3-2VÉGE
EBYSL 16:40 VASSLL 1-2VÉGE
EBEL 17:00 AVSG99 1-5VÉGE
EBYSL 17:00 HKBZNO 1-5VÉGE
MOL 17:00 GALMAC 1-7VÉGE
MOL 18:30 DHKTIT 4-3VÉGE
január 16., hétfő
U18 17:15 MISPEF 10-2VÉGE
MOL 17:30 BRAMAC 0-3VÉGE
MOL 18:00 UTEDAB 4-1VÉGE
    • M4 SPORT
január 17., kedd
MOL 17:00 GALSCC 2-3VÉGE
MOL 18:30 MISFTC 4-3ÉLŐ
január 18., szerda
NHL 00:55 BOSNYI 
    • SPÍLER TV
NHL 04:05 ANATBL 
    • SPÍLER TV
KHL 15:00 MMGAVG 
    • SPORT 2
U20 16:50 KMHMIS 
U20 19:30 MACZEG 
január 19., csütörtök
EBYSL   AVSVIC 
NHL 01:35 MTLPIT 
    • SPÍLER TV
NHL 04:30 LAKSJS 
    • SPÍLER TV
U18 15:30 DHKPEF 
U18 16:00 AVSUTE 
U18 16:00 ETOMIS 
EBYSL 17:40 VASMZA 
MOL 18:00 DABBRA 
U18 18:10 VASMAC 
január 20., péntek
EBJL   HKBMAC 
NHL 01:05 CBJOTT 
    • SPÍLER TV
U20 14:30 DHKAVS 
MOL 18:00 UTEBRA 
MOL 18:30 TITSCC 
MOL 19:00 FTCGAL 
EBEL 19:15 G99AVS 
január 21., szombat
NHL 01:05 BOSCHI 
    • SPÍLER TV
EBJL 12:40 HKBVIC 
EBYSL 14:30 RBSHKB 
EBJL 15:00 UTEEHL 
EBJL 16:10 MACOHC 
EBYSL 17:00 DMJOLL 
EBYSL 18:00 EHLMAC 
MOL 18:00 MACGAL 
EBJL 18:30 MRBDMJ 
MOL 18:30 MISSCC 
EBJL 18:55 VSVAVS 
NHL 21:05 WINSTL 
    • SPÍLER TV
január 22., vasárnap
EBJL   ZASVAS 
EBYSL   SLLAVS 
NHL 04:00 CGYEDM 
    • SPÍLER TV
EBYSL 12:00 RBSMAC 
EBJL 15:30 RBSETO 
EBYSL 15:40 VASTRK 
EBYSL 15:40 ZNOHKB 
MOL 18:00 BEOTIT 
MOL 18:00 FTCBRA 
EBEL 18:15 AVSVSV 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MACUTE 
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
január 24., kedd
U20 18:40 AVSKMH 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk