Galvins jégre léphet Minszkben

 

Az olimpiával ellentétben a világbajnokságon szerephez jut a Fehérvár korábbi védője.

Az olimpiai kerethez képest Mustukovs helyett Punnenovs a harmadik számú kapus, a védők közül csak KuldaPujacs és Sotnieks szerepel a vb-csapatban, míg a csatároktól DarzinsKarsumsPavlovs és Sprukts helyett DzerinsLipsbergsMeija és Nizivijs utazik Fehéroroszországba. A keret 10 KHL-játékost tartalmaz, az NHL-t ketten képviselik, az olimpián remek formát nyújtó Gudlevskis és a buffalói Girgensons.

Lettország világbajnoki kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Kristers Gudlevskis 1992 Tampa Bay Lightning (NHL)
Edgars Masalskis 1980 SKP Poprad (SVK)
Ivars Punnenovs 1994 Rapperswil-Jona Lakers (SUI)
Védők:
Guntis Galvins 1986 AIK Stockholm (SWE)
Janis Jaks 1995 HK Riga (MHL)
Maris Jass 1985 Piráti Chomutov (CZE)
Arturs Kulda 1988 Szalavat Julajev Ufa (KHL)
Rodrigo Lavins 1974 Dinamo Riga (KHL)
Georgijs Pujacs 1981 Dinamo Riga (KHL)
Jekabs Redlihs 1982 Dinamo Riga (KHL)
Kristaps Sotnieks 1987 Dinamo Riga (KHL)
Támadók:
Armands Berzins 1983 Bejbarisz Atirau (KAZ)
Martins Cipulis 1980 Dinamo Riga (KHL)
Kaspars Daugavins 1988 Genéve-Servette (SUI)
Andris Dzerins 1988 Dinamo Riga (KHL)
Zemgus Girgensons 1994 Buffalo Sabres (NHL)
Miks Indrasis 1990 Dinamo Riga (KHL)
Koba Jass 1990 Bílí Tygrí Liberec (CZE)
Ronalds Kenins 1991 Zürich Lions (SUI)
Roberts Lipsbergs 1994 Seattle Thunderbirds (WHL)
Gints Meija 1987 Dinamo Riga (KHL)
Aleksandrs Nizivijs 1976 Dinamo Riga (KHL)
Mikelis Redlihs 1984 Lokomotiv Jaroszlavl (KHL)
Juris Stals 1982 SKP Poprad (SVK)
Herberts Vasiljevs 1976 Krefeld Pinguine (GER)

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
január 12., péntek
VBN18 17:00 HUNAUT 0-1VÉGE
EL 17:30 BRAFTC 2-1 BVÉGE
ROM 17:30 SCCGAL 9-4VÉGE
EL 17:50 VC2TIT 2-5VÉGE
EL 18:00 DABUTE 4-1VÉGE
EL 19:00 MACMIS 4-3 HVÉGE
EBEL 19:15 G99AVS 7-2VÉGE
január 13., szombat
U18 13:40 AVSZNO 6-3VÉGE
U18 13:40 KMHVAS 4-6VÉGE
U18 16:10 MACOKR 10-1VÉGE
EL 17:00 SCCFTC 9-2VÉGE
ROM 17:30 GALSCC 
ROM 17:30 SSTPRO 2-25VÉGE
január 14., vasárnap
ROM 10:30 PROSST 20-2VÉGE
VBN18 13:30 HUNNOR 2-3 BVÉGE
U18 13:40 AVSOKR 6-4VÉGE
U20 14:10 AVSKMH 7-0VÉGE
U20 14:40 MACVAS 3-2VÉGE
U20 15:00 UTEDHK 2-1VÉGE
U20 16:00 ETOZNO 2-6VÉGE
EBEL 17:45 AVSKAC 0-3VÉGE
    • M4 SPORT
EL 18:00 MISDAB 4-3 HVÉGE
EL 18:30 UTETIT 5-4VÉGE
január 15., hétfő
ROM 17:30 BRASTE 4-1VÉGE
EL 20:30 MACVC2 7-0VÉGE
    • M4 SPORT
január 16., kedd
BL 17:00 TRIJYP 
    • SPORT 2
U20 17:00 MISPEF 
ROM 17:30 STEBRA 
január 17., szerda
MK 18:30 MISFTC 
U18 18:40 VASKMH 
MK 20:15 MACUTE 
    • M4 SPORT
január 18., csütörtök
U18 15:30 PEFGEP 
január 19., péntek
KHL 17:30 AKBSBA 
    • SPORT 2
január 20., szombat
DEBL   MARGEP 
EWHL   SAVKMH 
U18   GEPZEG 
U18   KACAVS 
U18   UTEOHC 
U18   VASETO 
U18   ZNOMAC 
KHL 15:00 SZKAMR 
    • SPORT 2
EBEL 19:15 RBSAVS 
január 21., vasárnap
U18   KACMAC 
U18   RBSAVS 
U18 14:20 MISOKW 
U18 16:00 ETOVSV 
EBEL 17:30 DECAVS 
Partnerünk