Svájc keretében már csak egy kérdés van

 

A legutóbbi vb 2. helyezettjének kerete még egy játékossal szűkül.

Az olimpiai keretből a kapuban Berra, a védőktől Josi, Seger és Weber, míg a támadóktól Ambühl, Bodenmann, Brunner, Cunti, Hollenstein, Moser, Romy és Suri kapott helyett, tehát a támadókat tekintve szinte azonos csapattal vágnak neki a fehéroroszországi vébének. A legutóbbi világbajnokság ezüstérmese kedd este Kanada ellen lép jégre, a 26 fős keretből várhatóan még egy védő esik ki péntekig.

Svájc kerete a minszki világbajnokságra:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Reto Berra 1987 Colorado Avalanche (NHL)
Leonardo Genoni 1987 HC Davos
Robert Mayer 1989 Hamilton Bulldogs (AHL)
Védők:
Eric Blum 1986 Kloten Flyers
Robin Grossmann 1987 HC Davos
Roman Josi 1990 Nashville Predators (NHL)
Jérémie Kamerzin 1988 Fribourg-Gottéron
Dean Kukan 1993 Lulea (SWE)
Tim Ramholt 1984 EV Zug
Dominik Schlumpf 1991 HC Lugano
Mathias Seger 1977 Zürich Lions
Yannick Weber 1988 Vancouver Canucks (NHL)
Támadók:
Andres Ambühl 1983 HC Davos
Sven Bartschi 1992 Abbotsford Heat (AHL)
Simon Bodenmann 1988 Kloten Flyers
Damien Brunner 1986 New Jersey (NHL)
Luca Cunti 1989 Zürich Lions
Etienne Froidevaux 1989 Lausanne
Denis Hollenstein 1989 Genéve-Servette
Simon Moser 1989 Milwaukee Admirals (AHL)
Benjamin Plüss 1979 Fribourg-Gottéron
Kevin Romy 1985 Genéve-Servette
Thomas Rüfenacht 1985 HC Lugano
Reto Schäppi 1991 Zürich Lions
Victor Stancescu 1985 Kloten Flyers
Reto Suri 1989 EV Zug

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
január 18., csütörtök
U20 14:15 OHCKMH 5-4 HVÉGE
U18 15:30 PEFGEP 15-2VÉGE
U20 17:40 VASSLL 5-0VÉGE
U20 17:45 ZNOMAC 4-6VÉGE
U20 18:45 UTEDHK 4-1VÉGE
január 19., péntek
ROM 17:30 BRAGAL 7-0VÉGE
ROM 17:30 STESCC 5-8VÉGE
január 20., szombat
EWHL 11:25 SAVKMH 3-2VÉGE
U18 11:30 GEPZEG 3-7VÉGE
U18 14:30 KMHMIS 4-5VÉGE
U18 16:15 KACAVS 5-2VÉGE
MK 17:15 MISUTE 4-0VÉGE
    • M4 SPORT
U20 17:15 RBSAVS 5-4VÉGE
ROM 17:30 BRAGAL 10-3VÉGE
ROM 17:30 SCCSST 15-0VÉGE
DEBL 17:45 MARGEP 2-5VÉGE
U18 18:15 UTEOKW 1-0VÉGE
U18 19:10 VASETO 5-6 HVÉGE
EBEL 19:15 RBSAVS 2-0VÉGE
U18 20:00 ZNOMAC 2-1 HVÉGE
január 21., vasárnap
ROM 10:30 SSTSCC 0-24VÉGE
U20 14:15 ZNOAVS 3-6VÉGE
U18 14:20 MISOKW 4-5 HVÉGE
U18 14:30 RBSAVS 8-3VÉGE
U20 15:10 VASHCI 8-1VÉGE
U18 16:00 ETOVSV 2-4VÉGE
EBEL 17:30 DECAVS 3-2 HVÉGE
U20 18:00 RBSMAC 6-3VÉGE
U20 18:40 KMHUTE ÉLŐ
január 22., hétfő
EL 17:30 BRAVC2 
EL 20:00 TITFTC 
    • M4 SPORT
január 23., kedd
VIS 18:00 NITMIS 
    • SPORT 2
január 24., szerda
U18   AVSMAC 
EL 18:00 FTCTIT 
EL 18:00 SCCVC2 
U18 19:05 EHLKMH 
január 25., csütörtök
U18   MISKMH 
U18   UTEVAS 
U18   ZEGPEF 
U20   UTEOHC 
U20 17:40 VASG99 
január 26., péntek
ROM 17:30 PROSTE 
EL 18:00 FTCSCC 
EL 18:00 MACUTE 
EL 18:30 MISDAB 
Partnerünk