Svájc keretében már csak egy kérdés van

 

A legutóbbi vb 2. helyezettjének kerete még egy játékossal szűkül.

Az olimpiai keretből a kapuban Berra, a védőktől Josi, Seger és Weber, míg a támadóktól Ambühl, Bodenmann, Brunner, Cunti, Hollenstein, Moser, Romy és Suri kapott helyett, tehát a támadókat tekintve szinte azonos csapattal vágnak neki a fehéroroszországi vébének. A legutóbbi világbajnokság ezüstérmese kedd este Kanada ellen lép jégre, a 26 fős keretből várhatóan még egy védő esik ki péntekig.

Svájc kerete a minszki világbajnokságra:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Reto Berra 1987 Colorado Avalanche (NHL)
Leonardo Genoni 1987 HC Davos
Robert Mayer 1989 Hamilton Bulldogs (AHL)
Védők:
Eric Blum 1986 Kloten Flyers
Robin Grossmann 1987 HC Davos
Roman Josi 1990 Nashville Predators (NHL)
Jérémie Kamerzin 1988 Fribourg-Gottéron
Dean Kukan 1993 Lulea (SWE)
Tim Ramholt 1984 EV Zug
Dominik Schlumpf 1991 HC Lugano
Mathias Seger 1977 Zürich Lions
Yannick Weber 1988 Vancouver Canucks (NHL)
Támadók:
Andres Ambühl 1983 HC Davos
Sven Bartschi 1992 Abbotsford Heat (AHL)
Simon Bodenmann 1988 Kloten Flyers
Damien Brunner 1986 New Jersey (NHL)
Luca Cunti 1989 Zürich Lions
Etienne Froidevaux 1989 Lausanne
Denis Hollenstein 1989 Genéve-Servette
Simon Moser 1989 Milwaukee Admirals (AHL)
Benjamin Plüss 1979 Fribourg-Gottéron
Kevin Romy 1985 Genéve-Servette
Thomas Rüfenacht 1985 HC Lugano
Reto Schäppi 1991 Zürich Lions
Victor Stancescu 1985 Kloten Flyers
Reto Suri 1989 EV Zug

Cimkék: ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 18., szerda
U20 16:50 KMHMIS 5-1VÉGE
U20 19:30 MACZEG 10-1VÉGE
január 19., csütörtök
U18 15:30 DHKPEF 6-1VÉGE
U18 16:00 AVSUTE 3-4 HVÉGE
U18 16:00 ETOMIS 2-3 HVÉGE
EBYSL 18:00 AVSVIC 5-1VÉGE
MOL 18:00 DABBRA 3-4 HVÉGE
U18 18:10 VASMAC 1-4VÉGE
január 20., péntek
U20 14:40 DHKAVS 6-5VÉGE
MOL 18:00 UTEBRA 6-2VÉGE
MOL 18:30 TITSCC 3-4 BVÉGE
EBJL 18:40 HKBMAC 0-6VÉGE
MOL 19:00 FTCGAL 9-0VÉGE
EBEL 19:15 G99AVS 5-2VÉGE
január 21., szombat
EBJL 12:40 HKBVIC 
EBYSL 14:30 RBSHKB 
EBJL 15:00 UTEEHL 
EBJL 16:10 MACOHC 
EBYSL 17:00 DMJOLL 
EBYSL 17:10 VASMZA 
EBYSL 18:00 EHLMAC 
EBJL 18:30 MRBDMJ 
EBJL 18:55 VSVAVS 
MOL 19:00 MACGAL INFO
MOL 19:00 MISSCC INFO
NHL 21:05 WINSTL 
    • SPÍLER TV
január 22., vasárnap
EBJL   ZASVAS 
NHL 04:00 CGYEDM 
    • SPÍLER TV
EBYSL 12:00 RBSMAC 
MOL 12:30 FTCBRA 
EBJL 15:30 RBSETO 
EBYSL 15:40 VASTRK 
EBYSL 15:40 ZNOHKB 
EBYSL 17:30 SLLAVS 
MOL 18:00 BEOTIT 
EBEL 18:15 AVSVSV 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MACUTE 
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
január 24., kedd
KHL 14:00 AllStar
    • SPORT 1 (felv.)
U20 18:40 AVSKMH 
január 25., szerda
MK   MACDHK 
MK   MISDAB 
U20   DHKMAC 
U20 18:40 KMHVAS 
január 26., csütörtök
EBJL   UTEMAC 
U18   DHKTVS 
U18   KMHMIS 
U18   PEFAVS 
U18   VASETO 
KHL 17:30 JOKAVT 
    • SPORT 2
EBYSL 18:10 AVSDMJ 
január 27., péntek
U20   MACMIS 
MOL 18:00 SCCBEO 
EBEL 19:15 AVSOLL 
január 28., szombat
U18   ETOMAC 
U18   PEFDHK 
U18   TVSMIS 
KHL 10:30 KUNMZA 
    • SPORT 2
EBYSL 12:15 DMJOHC 
EBYSL 13:40 AVSSLL 
U18 14:40 AVSKMH 
MOL 17:00 GALBEO 
MK 17:30 döntő
U18 18:40 VASUTE 
EBYSL 19:40 VSVVAS 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk