Nyolc meccs után kialakult a francia keret

 

A gallok kétszer legyőzték Kazahsztánt, kétszer kikaptak Lettországtól, továbbá egy-egy győzelemmel és vereséggel zártak Németország és Szlovákia ellen.

A keretben két NHL-es található, mindketten 1989-es születésűek. Stéphane Da Costa az Ottawa színeiben 12 meccsen lépett pályára, melyeken négy pontot termelt, ezzel párhuzamosan pedig az AHL-ben 56 meccsen 58 pontig jutott. Antoine Roussel Dallasban játszik, 81 meccsen 29 pontig jutott első teljes szezonos NHL-es évében (érdekesség, hogy két éve Nagy Gergő jelenlegi csapatában, a Chicago Wolvesban játszott, ahol 63 meccsen 9 pontig jutott).

A csapat kapitánya az általunk is jól ismert Laurent Meunier, aki a DEL-es Straubing Tigers csatára, idén 33 meccsen lépett pályára, ezen alkalmakkor 5 gólt és 25 asszisztot jegyzett. A Kazahsztán elleni utolsó két meccsen csatlakozott a stábhoz Pierre-Edouard Bellemare, aki a Skellefteával kétszeres svéd bajnoknak mondhatja magát.

Franciaország kerete a minszki világbajnokságra:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Florian Hardy 1985 Angers
Cristobal Huet 1975 Lausanne (SUI)
Ronan Quemener 1988 Briancon
Védők:
Baptiste Amar 1979 Grenoble
Yohann Auvitu 1989 JYP Jyvaskyla (FIN)
Nicolas Besch 1984 KH Sanok (POL)
Florian Chakiachvili 1992 Briancon
Benjamin Dieudé-Fauvel 1986 Quad City Mallards (CHL)
Jonathan Janil 1987 Rouen
Antonin Manavian 1987 Rouen
Maxime Moisand 1990 Ritten (ITA)
Támadók:
Pierre-Édouard Bellemare 1985 Skelleftea (SWE)
Eliot Berthon 1992 Genéve-Servette (SUI)
Stéphane Da Costa 1989 Binghampton Senators (AHL)
Teddy Da Costa 1986 Hokki (FIN-2)
Julien Desrosiers 1980 Rouen
Damien Fleury 1986 Lausanne (SUI)
Anthony Guttig 1988 Hokki (FIN)
Brian Henderson 1986 Angers
Laurent Meunier 1979 Straubing Tigers (GER)
Damien Raux 1984 Briancon
Nicolas Ritz 1992 Dijon
Antoine Roussel 1989 Dallas Stars (NHL)
Luc Tardif 1984 Grenoble
Yorick Treille 1980 Grenoble

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 10., vasárnap
DEBL 11:35 MACGRZ 4-3 BVÉGE
DEBL 14:25 KMHLNZ 7-0VÉGE
EWHL 15:00 SSTKMH 0-8VÉGE
U18 15:00 AVSVAS 7-3VÉGE
ROM 17:30 GALSTE 9-6VÉGE
VB20 18:00 HUNLAT 1-4VÉGE
december 11., hétfő
U20 13:00 OHCUTE 4-1VÉGE
ROM 17:30 SCCSTE 9-3VÉGE
VB20 19:00 FRAHUN 4-3 HVÉGE
EL 20:00 DABTIT 5-3VÉGE
    • M4 SPORT
december 12., kedd
U18 15:00 DHKPEF 6-4VÉGE
U18 17:20 ETOUTE 6-3VÉGE
ROM 17:30 STESCC 1-8VÉGE
EL 18:30 MISMAC 2-0VÉGE
U18 18:40 VASMIS 3-2VÉGE
EBEL 19:15 MZAAVS 2-3 HVÉGE
december 13., szerda
VB20 15:30 HUNKAZ 3-5VÉGE
EL 17:50 VC2MAC 1-5VÉGE
MK 18:00 DABVAS 9-3VÉGE
U18 18:00 SZDDHK 0-13VÉGE
U18 19:00 ZNOUTE 6-2VÉGE
december 14., csütörtök
U18 16:00 PEFZEG 
U18 17:40 AVSKMH 
MK 18:00 UTEMIS 
U18 18:00 MISMAC 
december 15., péntek
VB20 13:00 GERHUN 
EL 18:00 FTCSCC 
EL 18:30 TITBRA 
december 16., szombat
U18 13:40 AVSMIS 
U18 15:00 SZDZEG 
VB20 16:00 AUTHUN 
U18 16:30 DHKGEP 
EBEL 17:45 AVSHCB 
EL 18:00 DABSCC 
EL 18:30 UTEBRA 
U18 18:30 MACETO 
december 17., vasárnap
EL 17:50 VC2FTC 
december 18., hétfő
EL 20:00 UTEMIS 
    • M4 SPORT
december 19., kedd
DEBL 19:15 GEPMAC 
Partnerünk