Westerlund két NHL-játékossal számol

   

Finnország európai játékosokra épít a fehéroroszországi világbajnokságon.

Az olimpiai bronzérmes együttesből egy védő, Hietanen és kétsornyi támadó, Aaltonen, Immonen, Olli Jokinen, Komarov, Kontiola és Lehtera szerepel a vb-keretben.

A tengerentúlról három játékos érkezett, Rinne és Jokinen az NHL-ből, míg Salomaki az AHL-ből jött. A finn Liiga 11, a KHL 9, a svéd SHL pedig 2 játékost ad Erkka Westerlund csapatába.

Finnország kerete a fehéroroszországi világbajnokságra:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Mikko Koskinen 1988 Szibir Novoszibirszk (KHL)
Pekka Rinne 1982 Nashville Predators (NHL)
Juuse Saros 1995 HPK
Védők:
Juuso Hietanen 1985 Torpedo (KHL)
Jere Karalahti 1975 Jokerit Helsinki
Tommi Kivistö 1991 Ilves Tampere
Oskari Korpikari 1984 Pelicans Lahti
Ville Lajunen 1988 Farjestad (SWE)
Jyri Marttinen 1982 Assat Pori
Tuukka Mantyla 1981 Metallurg Novokuznyeck (KHL)
Atte Ohtamaa 1987 Karpat Oulu
Támadók:
Juhamatti Aaltonen 1985 Karpat Oulu
Tommi Huhtala 1987 Blues Espoo
Jarkko Immonen 1982 Torpedo Nyizsnyij Novgorod (KHL)
Olli Jokinen 1978 Winnipeg Jets (NHL)
Pekka Jormakka 1990 Tappara Tampere
Leo Komarov 1987 Dinamo Moszkva (KHL)
Petri Kontiola 1984 Traktor (KHL)
Jori Lehtera 1987 Szibir (KHL)
Iiro Pakarinen 1991 HIFK Helsinki
Jere Sallinen 1990 Örebro (SWE)
Tomi Sallinen 1989 Blues Espoo
Miikka Salomaki 1993 Milwaukee Admirals (AHL)
Veli-Matti Savinainen 1986 Jugra Hanti-Manszijszk (KHL)
Petteri Wirtanen 1986 Donbassz Donyeck (KHL)

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 14., szombat
ROM 13:30 STESST 8-0VÉGE
U18 13:55 KMHUTE 2-7VÉGE
U18 14:40 MISZNO 2-1VÉGE
U18 16:30 GEPDHK 3-17VÉGE
EL 17:00 SCCVC2 5-2VÉGE
U18 17:10 AVSETO 9-4VÉGE
EL 17:30 BRAMAC 1-2VÉGE
ROM 17:30 GALPRO 4-6VÉGE
október 15., vasárnap
ROM 10:00 STESST 18-5VÉGE
U18 12:00 MISSCC 3-6VÉGE
U20 12:15 DHKUTE 0-2VÉGE
U20 14:10 AVSMAC 9-0VÉGE
U20 15:00 ZNOVAS 3-4 HVÉGE
U20 16:30 ETOKMH 3-4VÉGE
EL 17:00 DABMIS 0-3VÉGE
EBEL 17:45 AVSHCI 2-4VÉGE
október 16., hétfő
ROM 17:30 SSCBRA 3-1VÉGE
U18 17:30 SZDSCC 2-19VÉGE
EL 20:00 UTEFTC 4-3VÉGE
    • M4 SPORT
október 17., kedd
U18 18:40 MACSCC INFO
U20 20:00 UTEPEF INFO
október 18., szerda
KHL 16:00 JUGAMR 
    • SPORT 2
MK 16:00 KMHFTC 
U18 17:35 SCCGEP 
MK 18:00 DABUTE 
MK 19:30 MACTIT 
október 19., csütörtök
U18   PEFMIS 
U18 14:45 DHKMAC 
U18 17:00 AVSSCC 
U18 17:05 GEPVAS 
U20 17:20 ETOAVS 
KHL 18:00 LOKNYH 
    • SPORT 2
U18 18:00 ZEGUTE 
U18 19:00 SZDETO 
U20 19:00 UTEVAS 
október 20., péntek
U20   HDJMAC 
U20   SLLKMH 
KK 13:30 TXUMIS 
KK 17:30 BRACZB 
EL 18:00 DABMAC 
EL 18:00 UTEVC2 
EBEL 18:30 ZNOAVS 
EL 18:30 TITFTC 
október 21., szombat
U18   ETOKMH 
U18   MACMIS 
U18   UTEVAS 
U18   ZNOAVS 
U20   G99DHK 
U20   SLLMAC 
U20   VSVKMH 
KK 13:30 MISCZB 
EWHL 17:30 SKPKMH 
KK 17:30 BRATXU 
U18 19:00 UTEVAS 
október 22., vasárnap
U18   VSVKMH 
U20   HDJKMH 
U20   OHCUTE 
U20   VICVAS 
U20   VSVMAC 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
   H I R D E T É S
Partnerünk