Westerlund két NHL-játékossal számol

   

Finnország európai játékosokra épít a fehéroroszországi világbajnokságon.

Az olimpiai bronzérmes együttesből egy védő, Hietanen és kétsornyi támadó, Aaltonen, Immonen, Olli Jokinen, Komarov, Kontiola és Lehtera szerepel a vb-keretben.

A tengerentúlról három játékos érkezett, Rinne és Jokinen az NHL-ből, míg Salomaki az AHL-ből jött. A finn Liiga 11, a KHL 9, a svéd SHL pedig 2 játékost ad Erkka Westerlund csapatába.

Finnország kerete a fehéroroszországi világbajnokságra:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Mikko Koskinen 1988 Szibir Novoszibirszk (KHL)
Pekka Rinne 1982 Nashville Predators (NHL)
Juuse Saros 1995 HPK
Védők:
Juuso Hietanen 1985 Torpedo (KHL)
Jere Karalahti 1975 Jokerit Helsinki
Tommi Kivistö 1991 Ilves Tampere
Oskari Korpikari 1984 Pelicans Lahti
Ville Lajunen 1988 Farjestad (SWE)
Jyri Marttinen 1982 Assat Pori
Tuukka Mantyla 1981 Metallurg Novokuznyeck (KHL)
Atte Ohtamaa 1987 Karpat Oulu
Támadók:
Juhamatti Aaltonen 1985 Karpat Oulu
Tommi Huhtala 1987 Blues Espoo
Jarkko Immonen 1982 Torpedo Nyizsnyij Novgorod (KHL)
Olli Jokinen 1978 Winnipeg Jets (NHL)
Pekka Jormakka 1990 Tappara Tampere
Leo Komarov 1987 Dinamo Moszkva (KHL)
Petri Kontiola 1984 Traktor (KHL)
Jori Lehtera 1987 Szibir (KHL)
Iiro Pakarinen 1991 HIFK Helsinki
Jere Sallinen 1990 Örebro (SWE)
Tomi Sallinen 1989 Blues Espoo
Miikka Salomaki 1993 Milwaukee Admirals (AHL)
Veli-Matti Savinainen 1986 Jugra Hanti-Manszijszk (KHL)
Petteri Wirtanen 1986 Donbassz Donyeck (KHL)

Cimkék: , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 17., kedd
MOL 17:00 GALSCC 2-3VÉGE
MOL 18:30 MISFTC 7-4VÉGE
január 18., szerda
U20 16:50 KMHMIS 5-1VÉGE
U20 19:30 MACZEG 10-1VÉGE
január 19., csütörtök
U18 15:30 DHKPEF 6-1VÉGE
U18 16:00 AVSUTE 3-4 HVÉGE
U18 16:00 ETOMIS 2-3 HVÉGE
EBYSL 18:00 AVSVIC 5-1VÉGE
MOL 18:00 DABBRA 3-4 HVÉGE
U18 18:10 VASMAC 1-4VÉGE
január 20., péntek
NHL 01:05 CBJOTT 
    • SPÍLER TV
U20 14:30 DHKAVS 
MOL 18:00 UTEBRA 
MOL 18:30 TITSCC 
EBJL 18:40 HKBMAC 
MOL 19:00 FTCGAL 
EBEL 19:15 G99AVS 
január 21., szombat
NHL 01:05 BOSCHI 
    • SPÍLER TV
EBJL 12:40 HKBVIC 
EBYSL 14:30 RBSHKB 
EBJL 15:00 UTEEHL 
EBJL 16:10 MACOHC 
EBYSL 17:00 DMJOLL 
EBYSL 17:10 VASMZA 
EBYSL 18:00 EHLMAC 
EBJL 18:30 MRBDMJ 
EBJL 18:55 VSVAVS 
MOL 19:00 MACGAL 
MOL 19:00 MISSCC 
NHL 21:05 WINSTL 
    • SPÍLER TV
január 22., vasárnap
EBJL   ZASVAS 
NHL 04:00 CGYEDM 
    • SPÍLER TV
EBYSL 12:00 RBSMAC 
EBJL 15:30 RBSETO 
EBYSL 15:40 VASTRK 
EBYSL 15:40 ZNOHKB 
EBYSL 17:30 SLLAVS 
MOL 18:00 BEOTIT 
MOL 18:00 FTCBRA 
EBEL 18:15 AVSVSV 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MACUTE 
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
január 24., kedd
U20 18:40 AVSKMH 
január 25., szerda
MK   MACDHK 
MK   MISDAB 
U20   DHKMAC 
U20 18:40 KMHVAS 
január 26., csütörtök
EBJL   UTEMAC 
U18   DHKTVS 
U18   KMHMIS 
U18   PEFAVS 
U18   VASETO 
EBYSL 18:10 AVSDMJ 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk