Satan a tizenkettedik világbajnokságára utazik

   

Szlovákia 12 vb-újonccal utazik Minszkbe.

Vladimír Vujtek kihirdette a fehéroroszországi világbajnokságra utazó keretét, melyben tíz KHL-játékos kapott helyet, mellettük hatan érkeznek a tengerentúlról, hatan Csehországból, ketten otthonról, Nagy pedig Finnországból.

A három kapus, nyolc védő és tizennégy támadó közül tizenketten első világbajnokságukra utaznak, tehát gyakorlatilag a csapat fele nem rendelkezik vb-tapasztalattal. Az olimpiai keretből a kapus Laco és négy támadó, Marcinko, Miklík, Pánik és Tatár kapott helyet, a teljes védelem kicserélődött. Szlovákia a nyitónapon, május 9-én kezdi a világbajnokságot északi szomszédja, Csehország ellen.

Martin Réway személyében egy olyan 19 éves csatárt is visznek a vb-re, aki – Sebők Balázshoz hasonlóan – úgy megy a vb-re, hogy még nem játszott felnőtt bajnoki mérkőzést. A Csehországban született, de Szlovákiában nevelkedett, jelenleg a kanadai juniorligában edződő támadó a felkészülési meccseken mutatkozott be a felnőtt válogatottban.

Szlovákia világbajnoki kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Július Hudacek 1988 Pardubice (CZE)
Jaroslav Janus 1989 Slovan (KHL)
Ján Laco 1981 Donbassz (KHL)
Védők:
Ján Brejcak 1989 Slovan (KHL)
Peter Ceresnák 1993 Dukla Trencín
Marek Daloga 1989 Pardubice (CZE)
Martin Marincin 1992 Edmonton Oilers (NHL)
Vladimír Mihálik 1987 Slovan (KHL)
Karol Sloboda 1983 Vítkovice (CZE)
Ivan Svarny 1984 Medvescak (KHL)
Juraj Valach 1989 Slavia Praha (CZE)
Támadók:
Marcel Hascak 1987 Dinamo Riga (KHL)
Marek Hrivík 1991 New York Rangers (NHL)
Tomás Marcinko 1988 HC Kosice
Michel Miklík 1982 Slovan (KHL)
Juraj Mikus 1987 Slovan (KHL)
Ladislav Nagy 1979 Jokerit (FIN)
Richard Pánik 1991 Tampa Bay Lightning (NHL)
Martin Réway 1995 Gatineau (QMJHL)
Dávid Skokan 1988 Slavia Praha (CZE)
Miroslav Satan 1974 Slovan (KHL)
Andrej Stastny 1991 Slovan (KHL)
Tomás Tatar 1990 Detroit Red Wings (NHL)
Radoslav Tybor 1989 Pardubice (CZE)
Marek Viedensky 1990 Worcester (AHL)

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 9., szombat
DEBL 11:15 GEPGRZ 9-2VÉGE
U18 13:00 VICETO 3-2 BVÉGE
U18 13:40 AVSOKR 5-1VÉGE
U18 15:00 KACMAC 0-3VÉGE
EWHL 16:15 SAEKMH 1-4VÉGE
DEBL 16:25 MACLNZ 4-0VÉGE
EL 17:00 SCCMAC 3-4VÉGE
EL 17:00 VC2UTE 4-6VÉGE
U18 17:10 OKWMIS 2-3VÉGE
EL 17:30 BRAMIS 0-3VÉGE
U18 17:30 KMHEHL 0-10VÉGE
EBEL 17:45 AVSDEC 2-1VÉGE
U18 18:40 UTERBS 1-2VÉGE
december 10., vasárnap
DEBL 11:35 MACGRZ 4-3 BVÉGE
DEBL 14:25 KMHLNZ 7-0VÉGE
EWHL 15:00 SSTKMH 0-8VÉGE
U18 15:00 AVSVAS 7-3VÉGE
ROM 17:30 GALSTE 9-6VÉGE
VB20 18:00 HUNLAT 1-4VÉGE
december 11., hétfő
U20 13:00 OHCUTE 4-1VÉGE
ROM 17:30 SCCSTE 9-3VÉGE
VB20 19:00 FRAHUN 4-3 HVÉGE
EL 20:00 DABTIT 5-3VÉGE
    • M4 SPORT
december 12., kedd
U18 15:00 DHKPEF 6-4VÉGE
U18 17:20 ETOUTE 6-3VÉGE
ROM 17:30 STESCC 1-8VÉGE
EL 18:30 MISMAC 2-0VÉGE
U18 18:40 VASMIS 3-2VÉGE
EBEL 19:15 MZAAVS 2-3 HVÉGE
BL 20:00 ZSCLIB 
    • SPORT 2
december 13., szerda
VB20 15:30 HUNKAZ 
EL 17:50 VC2MAC 
MK 18:00 DABVAS 
U18 18:00 SZDDHK 
december 14., csütörtök
U18   MISMAC 
U18 16:00 PEFZEG 
MK 18:00 UTEMIS 
december 15., péntek
VB20 13:00 GERHUN 
EL 18:00 FTCSCC 
EL 18:30 TITBRA 
december 16., szombat
U18   AVSMIS 
U18   MACETO 
U18 15:00 SZDZEG 
VB20 16:00 AUTHUN 
U18 16:30 DHKGEP 
EBEL 17:45 AVSHCB 
EL 18:00 DABSCC 
EL 18:30 UTEBRA 
december 17., vasárnap
EL 17:50 VC2FTC 
december 18., hétfő
EL 20:00 UTEMIS 
    • M4 SPORT
december 19., kedd
DEBL 19:15 GEPMAC 
Partnerünk