Satan a tizenkettedik világbajnokságára utazik

   

Szlovákia 12 vb-újonccal utazik Minszkbe.

Vladimír Vujtek kihirdette a fehéroroszországi világbajnokságra utazó keretét, melyben tíz KHL-játékos kapott helyet, mellettük hatan érkeznek a tengerentúlról, hatan Csehországból, ketten otthonról, Nagy pedig Finnországból.

A három kapus, nyolc védő és tizennégy támadó közül tizenketten első világbajnokságukra utaznak, tehát gyakorlatilag a csapat fele nem rendelkezik vb-tapasztalattal. Az olimpiai keretből a kapus Laco és négy támadó, Marcinko, Miklík, Pánik és Tatár kapott helyet, a teljes védelem kicserélődött. Szlovákia a nyitónapon, május 9-én kezdi a világbajnokságot északi szomszédja, Csehország ellen.

Martin Réway személyében egy olyan 19 éves csatárt is visznek a vb-re, aki – Sebők Balázshoz hasonlóan – úgy megy a vb-re, hogy még nem játszott felnőtt bajnoki mérkőzést. A Csehországban született, de Szlovákiában nevelkedett, jelenleg a kanadai juniorligában edződő támadó a felkészülési meccseken mutatkozott be a felnőtt válogatottban.

Szlovákia világbajnoki kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Július Hudacek 1988 Pardubice (CZE)
Jaroslav Janus 1989 Slovan (KHL)
Ján Laco 1981 Donbassz (KHL)
Védők:
Ján Brejcak 1989 Slovan (KHL)
Peter Ceresnák 1993 Dukla Trencín
Marek Daloga 1989 Pardubice (CZE)
Martin Marincin 1992 Edmonton Oilers (NHL)
Vladimír Mihálik 1987 Slovan (KHL)
Karol Sloboda 1983 Vítkovice (CZE)
Ivan Svarny 1984 Medvescak (KHL)
Juraj Valach 1989 Slavia Praha (CZE)
Támadók:
Marcel Hascak 1987 Dinamo Riga (KHL)
Marek Hrivík 1991 New York Rangers (NHL)
Tomás Marcinko 1988 HC Kosice
Michel Miklík 1982 Slovan (KHL)
Juraj Mikus 1987 Slovan (KHL)
Ladislav Nagy 1979 Jokerit (FIN)
Richard Pánik 1991 Tampa Bay Lightning (NHL)
Martin Réway 1995 Gatineau (QMJHL)
Dávid Skokan 1988 Slavia Praha (CZE)
Miroslav Satan 1974 Slovan (KHL)
Andrej Stastny 1991 Slovan (KHL)
Tomás Tatar 1990 Detroit Red Wings (NHL)
Radoslav Tybor 1989 Pardubice (CZE)
Marek Viedensky 1990 Worcester (AHL)

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
szeptember 22., péntek
U18 15:40 RBSMAC 6-2VÉGE
U18 15:40 VSVETO 5-2VÉGE
U18 16:30 PEFSCC 1-7VÉGE
EL 17:50 VC2BRA 4-3 HVÉGE
EL 18:30 MISSCC 4-1VÉGE
EL 18:30 TITUTE 5-2VÉGE
EL 19:00 MACFTC 6-1VÉGE
U18 19:00 EHLMIS 2-4VÉGE
U18 19:00 ZASAVS 4-5VÉGE
szeptember 23., szombat
U18 12:40 VSVMAC 4-3VÉGE
U18 12:40 ZASETO 0-10VÉGE
KHL 13:00 BAADMO 3-5VÉGE
    • SPORT 2
EWHL 15:00 KMHHVI 8-0VÉGE
U18 16:00 EHLAVS 4-9VÉGE
U18 16:00 KACVAS 7-0VÉGE
U18 16:00 RBSMIS 13-1VÉGE
U18 18:00 VICUTE 6-0VÉGE
U18 18:55 OHWKMH 4-2VÉGE
EBEL 19:15 HCIAVS 4-2VÉGE
szeptember 24., vasárnap
U18 09:15 VSVAVS 8-2VÉGE
U18 09:15 ZASMIS 0-3VÉGE
EWHL 09:50 HVIKMH 1-5VÉGE
U20 12:10 KMHVAS 1-5VÉGE
U18 12:20 EHLMAC 0-8VÉGE
U18 12:20 RBSETO 11-2VÉGE
U20 12:40 ZNOUTE 7-1VÉGE
U20 14:40 MACETO 5-2VÉGE
EL 17:00 DABVC2 7-2VÉGE
EL 17:30 TITMIS 3-4 BVÉGE
U20 17:30 DHKAVS 7-5VÉGE
EBEL 18:00 HCBAVS 7-2VÉGE
EL 18:00 FTCBRA 5-4VÉGE
EL 18:30 UTESCC 4-2VÉGE
szeptember 25., hétfő
EL 18:00 DABSCC 
EL 20:00 MACBRA 
    • M4 SPORT
szeptember 27., szerda
MK   KMHVAS 
U20   ETOMIS 
U20   KMHPEF 
MK 18:00 UTEMAC 
MK 18:30 MISFTC 
MK 18:30 TITDAB 
szeptember 28., csütörtök
U18   AVSMAC 
U18   DHKSZD 
U18   ETOVAS 
U18   ZEGPEF 
szeptember 29., péntek
U20 15:40 VASRBS 
U20 17:10 MACVIC 
U20 18:00 UTEHCI 
U20 19:10 DHKEHL 
   H I R D E T É S
Partnerünk