Tim Thomas ott lesz a vb-n

 

Peter Laviolette megnevezte a minszki világbajnokságra készülő USA keretét.

Az Egyesült Államok játékoskeretébe három kapus, nyolc védő és tizennégy támadó kapott meghívást, a 20 NHL-játékos mellett két NCAA-, egy AHL-, egy NLA- és egy KHL-játékos szerepel. Az Egyesült Államok május 6-án Németország ellen játszik edzőmérkőzést Nürnbergben, majd május 9-én a házigazda Fehéroroszország ellen kezdi meg világbajnoki szereplését Minszkben.

Az amerikai keretben nyolc olyan játékos található, aki játszott már vébén, közülük a rutinos Tim Thomas a hetedik, Smith a negyedik, Stapleton és Petry pedig a harmadik világbajnokságára készül.

Az amerikai válogatott világbajnoki kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Connor Hellebuyck 1993 UMass Lowell (NCAA)
David Leggio 1984 Hershey Bears (AHL)
Tim Thomas 1974 Dallas Stars
Védők:
Danny DeKeyser 1990 Detroit Red Wings
Matt Donovan 1990 New York Islanders
Jake Gardiner 1990 Toronto Maple Leafs
Seth Jones 1994 Nashville Predators
Jake McCabe 1993 Buffalo Sabres
Connor Murphy 1993 Phoenix Coyotes
Jeff Petry 1987 Edmonton Oilers
Jacob Trouba 1994 Winnipeg Jets
Támadók:
Justin Abdelkader 1987 Detroit Red Wings
Johnny Gaudreau 1993 Calgary Flames
Jimmy Hayes 1989 Florida Panthers
Kevin Hayes 1992 Boston College (NCAA)
Tyler Johnson 1990 Tampa Bay Lightning
Colin McDonald 1984 New York Islanders
Andy Miele 1988 Phoenix Coyotes
Peter Mueller 1988 Kloten Flyers (SUI)
Brock Nelson 1991 New York Islanders
Drew Shore 1991 Florida Panthers
Craig Smith 1989 Nashville Predators
Tim Stapleton 1982 Ak Barsz (KHL)
Vincent Trocheck 1993 Florida Panthers
Tommy Wingels 1988 San José Sharks

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 19., csütörtök
U18 14:45 DHKMAC 2-3 BVÉGE
U18 16:00 PEFMIS 4-2VÉGE
U18 17:05 GEPVAS 0-15VÉGE
U20 17:20 ETOAVS 5-7VÉGE
U18 17:40 AVSSCC 6-0VÉGE
U18 18:00 ZEGUTE 1-5VÉGE
U18 19:00 SZDETO 0-12VÉGE
U20 19:00 UTEVAS 1-2VÉGE
október 20., péntek
KK 13:30 TXUMIS 0-5VÉGE
U20 16:50 SLLKMH 2-3VÉGE
KK 17:30 BRACZB 8-4VÉGE
EL 18:00 DABMAC 3-6VÉGE
EL 18:00 UTEVC2 4-0VÉGE
EBEL 18:30 ZNOAVS 2-3 HVÉGE
EL 18:30 TITFTC 1-2 BVÉGE
U20 20:00 HDJMAC 2-1VÉGE
október 21., szombat
U18 12:30 ZNOAVS 2-7VÉGE
U20 12:40 VSVKMH 5-0VÉGE
KK 13:30 MISCZB 4-1VÉGE
U20 14:45 G99DHK 1-3VÉGE
U20 15:50 SLLMAC 1-3VÉGE
EWHL 17:30 SKPKMH 0-4VÉGE
KK 17:30 BRATXU 4-1VÉGE
U18 18:00 ETOKMH 7-1VÉGE
U18 18:30 MACMIS 5-0VÉGE
U18 19:00 UTEVAS 3-2VÉGE
október 22., vasárnap
U20 09:40 VSVMAC 
U18 12:45 VSVKMH 
U20 12:50 HDJKMH 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
U20 18:00 VICVAS 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U18   PEFDHK 
U20   ZNOMAC 
EBEL 16:00 RBSAVS 
U18 17:30 SZDGEP 
U20 19:00 UTEAVS 
U20 19:25 KMHDHK 
október 27., péntek
U18 15:40 VASOKR 
U18 17:10 KMHVIC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:00 FTCUTE 
EL 18:30 TITMIS 
EL 19:00 MACSCC 
U18 19:10 UTEKAC 
EBEL 19:15 DECAVS 
október 28., szombat
U18 12:40 AVSZNO 
U18 13:10 KMHKAC 
U18 14:00 MACVIC 
U18 16:10 UTEOKR 
U18 16:40 VASOKW 
EWHL 19:00 BOZKMH 
október 29., vasárnap
U20   DHKVIC 
U20   OHCVAS 
U18 10:10 UTEOKW 
EWHL 11:30 BOZKMH 
U20 12:40 MACMIS 
U18 13:10 KMHOKR 
U18 13:40 VASVIC 
U20 15:20 UTEG99 
EL 17:00 DABVC2 
EL 18:00 FTCBRA 
EL 18:30 UTESCC 
EL 19:00 MACTIT 
   H I R D E T É S
Partnerünk