Szlovénia?Ukrajna 5-3

Amikor egy pillanatra bajba került Szlovénia, pillanatok alatt bizonyította, hogy ő a világbajnokság legjobb csapata. Ukrajna kiszállt a feljutásért folytatott harcból, mi pedig ismét versenyben vagyunk a második helyért.

A szlovénok 4, az ukránok jobbára 3 sorral álltak fel, utóbbiaktól sérülés miatt hiányzott Safarenko és Bondarjev, de a szlovénok a magyar meccshez hasonlóan jobbára három csatársort használtak.

Mindkét csapat győzelmi kényszer alatt játszott, főleg a szlovénoknak volt vesztenivalójuk. Végig dominálták a harmadot, a sokadik helyzet során Stebih maradt egyedül a kapussal szemben, s ő már nem hibázott. Megérdemelten vezettek. Urbas bal felső sarkos bombájára nem volt Gajducsenkónak válasza.

A második harmad elején is jobbak voltak a szlovénok, de egy emberelőnyből váratlanul szépített Ukrajna. Navarenko lövése Mihnov ütőszárán megpattanva jutott el Gracnar kapuja bal felső sarkába. A gól megfordította a meccs folyását, az ukránok megérezték, Szlovénia képtelen tempót váltani, ők viszont rátettek egy-két lapáttal. Még ha Urbasék többet is lőttek kapura, valahogy nem sikerült kirángatni magukat a komfortzónájukból. Ami ellenünk jórészt a szerencséjüknek köszönhetően elég volt a gólok megúszásához, ezen a napon nem. Nem volt érdemtelen, hogy az emberelőnyt az egész vb-n jól játszó Ukrajna a 39. percben Petruhno találatával egyenlített. 2-2 után öldöklő harmadik harmadra volt kilátás, hiszen mindkét csapatnak csak a győzelem jöhetett szóba ezen a napon.

2-2 után Gracnar hatalmas védéseire is szükség volt az eredmény tartásához, kiváltképp emberhátrányban. De ez is kevés volt, mert az ukránok nekik is meglőtték a három emberelőnyös góljukat, ezúttal Beluhin fejezte be az akciót. Nem kellet sok élesztés Szlovéniának, 30 másodperc alatt egyenlített Music. Ettől még lendületben maradt Ukrajna, de Torjanyik nagy fegyelmezetlensége miatt fordított Szlovénia. A korong már az ukránoknál volt, amikor nevezett két percet érően palánkra kente Kuraltot. Az előnyt Mursak lövésével értékesítette a Kopitar-legénység, amely így 4 perc alatt fordított. A folytatásban Szlovénia nem tudta eldönteni a meccset egy könnyen, pedig több lehetősége is lett volna rá. Valamivel kevesebb esélyük az ukránoknak is volt az egyenlítésre, de a látottak alapján túlzás lett volna, ha pontot szereznek ezen a meccsen. Nem is szereztek, mert az újabb gólt az 58. perc elején Golicic ütötte.

5-3-ra nyert Szlovénia, jó helyzetbe küzdötte vissza magát az első meccs veresége után. Az eredmény azt jelenti, hogy ha Magyarország Ausztriát és Japánt is legyőzi, akkor már csak annak kell szurkolni, hogy az utolsó meccsen ne golyózzanak ki minket. Persze ez még nagyon messze van, csak a következő meccsre és magunkra figyeljünk. Első lépésként tehát mutassuk meg, hogy képesek vagyunk 60 percen át keményen küzdeni nyugati szomszédunk válogatottja ellen.