Csak a lengyelek nem szenvedtek

Románia majdnem megállította Horvátországot, Litvánia örülhetett a győzelemnek a britek ellen a vilniusi divízió I B csoportos világbajnokság harmadik napján. Egyedül a lengyelek menetelnek továbbra is magabiztosan.

A nap első mérkőzésén a lengyel válogatott lelőtte a pályáról a hollandokat. Bár 25 percig nem esett gól, de a mezőnybeli aktivitás kétséget sem hagyott afelől, melyik a jobb csapat ezen a tornán. Ráadásul a hollandokat még az ág is húzza, első számú kapusuk, Meierdres megsérült, így Oosterwijk lépett elő, akinek a cseréje a sebtében Vilniusba utaztatott Deniz Mollen, az Eindhoven Kemphanen kapusa lett. A meccs egyetlen pozitívuma holland szemmel az, hogy a világbajnokság 178. percében Jordy van Oorschot megszerezte első góljukat. A lengyelek viszont ötször voltak eredményesek, a vége 5-1.

49 percen és 50 másodpercen keresztül Románia látszott győztesnek a Románia?Horvátország összecsapáson, ahová a két válogatott tökéletesen ellentétes előzmények után érkezett. A 8. percben Tomljenovic kapus először a tornán megadta magát, Zsók mattolta. A 25. percben Mihály Ede növelte az előnyt, ezt a 31. percben a legnagyobb született horvát sztár, Rendulic csökkentette újra egygólosra. A 46. percben azonban Bors Huba újra betalált, megint 2 gól lett az előny. Az 54. percben MacAulay szépített, és 57:22-nél Miric egyenlített. Elúszott a 3 romániai pont, a túlórában az volt a kérdés, 1 vagy 2 lesz-e belőle. Végül egy lett, mert a horvátok jobbak voltak büntetőkkel, de a 4-3-as vereség ellenére is végre volt valami bíztató Mihály Edéék játékában.

Érdekes meccset játszott este nagy-Britannia és Litvánia. Nem sok dolguk volt a kapusoknak, 23-15 volt a lövések száma a britek javára, a litvánok a harmadik 20 percben mindössze kétszer tesztelték a kezdőkapussá előlépett Ben Bownst. De mivel a britek kísérletei nem jártak eredménnyel ebben a játékrészben, és előtte a litvánok már vezettek, ennek nem sok jelentősége volt. A végeredmény 2-1 a litvánoknak, Zubrus 1+1-et csinált, ezzel 5 pontos. Ez azt jelenti, csapata góljainak több, mint a felében benne volt a torna legnagyobb sztárja.

Csütörtökön fontos meccsek következnek. Lengyelország Horvátországgal játszik, és ha nyer, akkor hosszú évek sikertelen próbálkozásait követően végre feljuthat a divízió I A csoportjába. Két csalódást keltő csapat, a brit és a holland is összeméri erejét, Románia csapata pedig a házigazdákkal küzd meg. A csillagok szerencsés állása esetén Greg Lindqvist gárdája már csütörtökön bentmaradhat, de ehhez azért rengeteg munkára lesz szükség az esti meccsen.

Cimkék: , , , , , , , , ,