Németország vagy Dánia vár ránk

Eldőlt, a divízió 1/A-ba történő kiesés ellen a két győzelemig tartó párharcban németek és a dánok küzdenek meg egymással a finnországi U18-as világbajnokságon.

Az A csoportban Oroszország többek között a KHL-es tapasztalattal is rendelkező Jevgenyij Szvecsnyikov 2+1, és az NHL-t is megjárt Andrej Nyikolisin fia, a jelenleg WHL-es Ivan Nyikolisin 1+2 pontjának köszönhetően 5-2-re legyőzte Németországot. A németek vereségüket követően már nem előzhetik meg Szlovákiát, így a kiesés elkerüléséért kénytelenek küzdeni.

Az említett szlovák válogatott Svédország ellen lépett jégre. A háromkoronások hőse egyértelműen William Nylander volt, aki nem más, mint a kétszeres világbajnok Michael Nylander fia. A Kanadában született William Nylander három gólt lőtt és két gólpasszt adott a szlovákok ellen, így egy gól kivételével mindegyikből kivette a részét a 6-2-es svéd siker során. A skandinávok nagy valószínűséggel a csoport második helyén végeznek, miután ők Németországgal játszanak az utolsó fordulóban, míg Oroszország a csoportgyőztes Kanadával csap össze. Szlovákia lejátszotta mind a négy meccsét, a negyedik helyen végzett, a másik csoport győztesével találkozik a negyeddöntőben.

A B csoportban Csehország és Finnország csatája büntetőkkel dőlt el. A csehek előtt nagy lehetőség adódott a hosszabbításban, ugyanis 59:57-nél emberelőnybe kerültek, tehát majdnem két percen át négy a három ellen játszhattak a ráadásban, ám csak egyetlen kapura lövésig jutottak. A szétlövésnél viszont csak a csehek találtak be, így 4-3-as győzelmükkel szorossá tették az utolsó fordulót.

Svájc megszenvedett Dániával. A 35. percben 2-0-ra vezettek a svájciak, ám hajrában kiegyenlítettek a dánok, végül Noah Rod megmentette Svájc becsületét, amely így 3-2-re nyert. A B csoportban még bármi megtörténhet, Finnország 7, az USA és Svájc 6-6, Csehország pedig 5 pontos. Az utolsó fordulóban a csehek a svájciakkal, az amerikaiak pedig a finnekkel játszanak. Dánia utolsó helye biztossá vált.