Magyarország világbajnok

A szezonban másodszor írhatjuk ezt címben, az U20-as csapatunk után az ifjúsági válogatottunk is megnyerte a hazai világbajnokságot, és egy osztállyal feljebb lépett. Köszönhetően annak, hogy a legfontosabb meccsen 8-4-re vertük Japán. Jövőre a kőkemény divízió 1/A-s vb-re utaznak U18-asaink, 2 év alatt 2 osztályt ugrottunk.

Nagyon komoly munkát végezve 4 nap alatt legyalulta a mezőnyt a magyar válogatott, és ezzel megszerezte a divízió 1/B csoportos világbajnoki aranyérmet. Magyar szemmel nézve nagyon erős mezőnyt vertünk végig, sorrendben Szlovénia,Ausztria, Lengyelország és Japán állt eszköztelenül a jégen a magyar legényekkel szemben, akiket a Glen Williamson vezette stáb és klubedzőik tökéletesen készítettek fel a feladatra.

Nem lehetett teljes a magyar csapat Japán ellen, Terbócs István térdsérülés miatt pihent a székesfehérvári divízió 1/B csoportos ifjúsági vb negyedik játéknapján. A mérkőzés nem indult jól, a második percben vezetést szerzett Japán. Ettől egy pillanatra sem kellett kétségbe esni, Ausztria ellen láthattuk, hogyan kezeli a hátrányos, nehéz helyzeteket ez a csapat. Ezúttal sem történt másként, szép lassan ellenfelünk fölé kerekedtünk és erős letámadó játékunk, valamint hatékony emberelőny-kihasználásunk eredményeképpen elég gyorsan fordítottunk. Előbb Erdély egyenlített fórban egy kipattanó korongból, majd egy már-már megszokott Galló, Keresztury akció végén utóbbi mintaszerűen cikázott át a védelmen, és a kapust is átvágva a vonal mögé juttatta a korongot. Közel jártunk a 3-1-es vezetéshez, mivel helyzeteink kimaradtak, büntetni tudtak a harmad közepén halovány japánok, egy távoli blokkolt lövésre ráduplázva a semmiből találtak Arany kapujába. A harmad végét ismét megnyomtuk, de nem volt szerencsénk, maradt a 2-2 a szünetre is.

HUN U18

A második harmad elején gyorsan emberhátrányba kerültünk, de ebből is több helyzetet alakítottunk ki, mint riválisunk. Nem sokkal később előnyt kaptunk, és türelmes játék végén káprázatos figurából vettük vissza vezetést. Szabó Krisztián végezte el a munka dandárját, óriási átadásából Erdély magabiztosan lőtt az addigra nagy részben üres kapuba. Egy újabb nagyon szép jelenetsor végén gyakorlatilag eldöntöttük a meccset. Hátul négyen csapdáztak be egy japán csatárt, Kiss Zsombor jó harmincméteres passzal ugratta ki a túloldalon Gallót, aki rutinból megoldotta a feladatot, a 29. percben már 4-2-re vezettünk. Japán nem adta fel, de érezhető volt, ezen a meccsen több lapot nem osztanak az ázsiaiaknak, egy minden tekintetben jobb és magabiztosabb ellenfél van a pályán. A harmad végére háromgólosra nőtt az előny, újra Gallóék sora villant, nem tudtak felszabadítani a vendégek, így 5-2-re vezettünk a második szünetben.

Aktív, jó játékkal folytattuk a mérkőzést, de érezhető volt,hogy elsősorban a védekező harmadban csökkent a koncentrációs szint. Több lehetőség is kínálkozott Japán előtt, de Arany a helyén volt. Elöl ugyanúgy megvoltak a góllövési lehetőségeink, de túl szépen akartuk megoldani a biztos gólt helyett. Ennek meg is lett a negatív eredménye, Japán szépített. 8 perccel a vége előtt egy csapásra szorosabb lett a meccs. Eddig  a meccsig csak az első harmadban tudtak nekünk gólt lőni az ellenfelek, a második és a harmadik harmadban még nem kapott gólt a vb-n a magyar csapat. Erdélyék kis híján 10 másodpercen belül válaszoltak, de a cserekapus védett. Megérezte a vérszagot Japán, újabb gólhelyzeteket alakított ki, de nem lett forró a pite, mert egy kontra végén Mazzag Dániel megszerezte a 6. magyar gólt. Izumi még közelebb hozta a japánokat, de Kiss Zsombor 7 másodperc múlva jelezte, itt ma minden hiábavaló, ott vagyunk, figyelünk, jók vagyunk. A végén még 4-en a 6 ellen játszva is több helyzetet alakítottunk ki. 24 másodperccel a vége előtt Galló Vilmos az üres kapuba talált, Keresztury Erik önzetlenségének köszönhetően megszerezte a mesterhármast. 8-4 a vége.

A lefújás után mind a 22 játékosunk a jégre szaladt, repültek a munkaeszközök. Jó volt látni, hogy még a sérült Terbócs is teljes felszerelésben szökdelt a többiekkel, még ha csak egy lábon is.

Pénteken szünnap lesz a világbajnokságon, szombaton pedig már világbajnokként lépünk jégre a bennmaradását az előttünk játszott meccsen biztosító Ukrajnával. Keleti szomszédunk 6-0-ra verte Lengyelországot, utóbbi így jövőre a divízió 2/A -ban szerepel. A találkozó érdekessége, hogy a középső harmadban 57 másodperc alatt lőttek 3 gólt az ukránok, ebből utóbbi kettő 7 másodperc alatt esett.