Románia Brassóban készül Vilniusra

   

Az 1968-as olimpián szereplő román válogatott kapusa, Constantin Dumitras és Greg Lindqvist vezetésével készül a romániai válogatott a vilniusi divízió 1/B csoportos világbajnokságra.

Az előzetes keretben 39 név szerepel, köztük az újdonsült bajnokból mások mellett Piszarenko, Mastaleriu, Virág, Nagy Csaba, Imecs, Fodor, Fülöp és Zsók, az ezüstérmes csíkiaktól Bors, Salló, Mihály Ede, Moldován, Bíró Ottó és Ruczuj. A bő keret tagjai a Nitra juniorcsapatában edződő Bíró ikrek, és rövidebb önkéntes távollét után újra a válogatottal készül a nagy öreg Timaru is. Ugyanakkor Becze Tihamér lemondta a válogatottságot.

Mint Greg Lindqvist blogunknak elmondta, nagyon nehéz világbajnokságra számítanak, de minden tőlük telhetőt meg fognak tenni a jó eredmény érdekében.

Nagyon nehéz dolguk lesz, hiszen már a harmadosztály mezőnye is igen erős. A tengerentúli légiósokkal megerősített Horvátország, a budapesti vb-n ide pottyant Nagy-Britannia, az évek óta feljutni igyekvő, orosz legendák által edzett Lengyelország, a Magyarországot az olimpiai selejtező legyőző Hollandia és a Zubrussal megerősített házigazda Litvánia vár Romániára, nem túlzás azt mondani, a cél a bennmaradás lehet a vasárnap kezdődő vb-n.

Cimkék: , , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
március 19., vasárnap
U18 17:10 AVSMAC 4-2VÉGE
március 20., hétfő
MOL 18:00 MACMIS 3-4VÉGE
    • M4 SPORT
március 21., kedd
ROM 17:30 PROGAL 3-8VÉGE
ROM 17:30 SSCBRA 4-2VÉGE
március 22., szerda
U20 12:40 AVSDHK 2-3VÉGE
U16 16:00 AVSMAC 2-1VÉGE
MOL 17:00 MISMAC 2-1VÉGE
    • M4 SPORT
ROM 17:30 SSCBRA 1-4VÉGE
U20 17:30 ZEGMIS 0-2VÉGE
U20 17:40 VASMAC 2-5VÉGE
EBJL 19:40 AVSUTE 4-2VÉGE
március 23., csütörtök
NHL 00:05 CBJTML 
    • SPÍLER TV
NHL 03:00 ANAEDM 
    • SPÍLER TV
U18 16:40 KMHPEF 
KHL 17:30 SZKLOK 
    • SPORT 2
március 24., péntek
NHL 00:05 WSHCBJ 
    • SPÍLER TV
NHL 03:30 LAKWPG 
    • SPÍLER TV
KHL 15:00 MMGAKB 
    • SPORT 2
U16 18:40 MACAVS 
március 25., szombat
U20   DHKAVS 
NHL 00:05 PITNYI 
    • SPÍLER TV
U20* 18:00 MACVAS 
március 26., vasárnap
NHL 04:30 LAKNYR 
    • SPÍLER TV
U16 18:00 AVSMAC 
NHL 23:00 NJDDAL 
    • SPÍLER TV
március 27., hétfő
U18   UTESCC 
március 28., kedd
U16*   MACAVS 
március 29., szerda
U16*   AVSMAC 
U20*   AVSDHK 
U20*   VASMAC 
KHL 18:00 LOKSZK 
    • SPORT 2
március 30., csütörtök
KHL 18:00 AKBMMG 
    • SPORT 2
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk