Magyarország?Lengyelország 11-0

A harmadik meccsét óriási fölénnyel nyerte a magyar válogatott az U18-as világbajnokságon, így csütörtökön 16.30-kor Japán ellen a feljutásért játszik Glen Williamson csapata. Mindenkit arra biztatunk, ha teheti, szurkoljon a helyszínen a srácoknak. Megérdemlik.

A mérkőzésen már az elejétől a magyar csapat akarata érvényesült, a 7. percben pedig góllá is érett a fölény Gáspár Máté révén. Egy perc múlva Sikora kiállítása nyomán emberelőnybe került Magyarország, amit Erdély Csanád kihasznált. A következő magyar emberelőny kimaradt, viszont a 14. percben Kiss Zsombor találatával már 3-0-ra vezetett Magyarország. A harmad egyoldalúságát jól jelzi a 12-4-es kapura lövési arány.

Kornakker HUN U18

A második játékrészben a magyar gólokon kívül a büntetéspercek is elszaporodtak. A 27. percben Jaskiewicz és Terbócs ült ki két-két percre durva játékért, majd elcseréltük magunkat, így négy a három ellen folyt a játék. Emberhátrányban is jobb volt Magyarország, ezt Szaller kiharcolt büntetője jól jelzi, ám a rávezetést mellélőtte a magyar védő. A mérkőzés közepén Kornakker kilőtte a korongot, a játék késleltetéséért újabb hazai emberhátrány jött, amely során Vokla Roland korongot szerzett, cselezett, lőtt, a kapus elsőre védett, de másodjára már nem. A 35. perc elején egy magyar kapu előtt kialakult tömegjelenet után Galló Vilmos fejre irányuló támadásért 2+10 perces büntetést kapott, rajta kívül magyar részről Erdély ült még ki, de összességében magyar emberelőnnyel folytatódott a játék. Hét másodperccel később kettős emberelőnnyé változott, ahol Láday egy bombagóllal ötgólosra növelte az előnyt. Egy perc múlva Voklát kiállították, Erdély pedig meglőtte önmaga második, Magyarország hatodik gólját emberhátrányban, aztán 43 másodperccel később Vokla is duplázott.

A harmadik harmad három kérdésre adott választ: meglesz-e Kornakker shutoutja, elérjük-e a 10 lőtt gólt, megússza-e minden játékos sérülés nélkül a már tét nélküli meccset. Jó volt látni, hogy egy hangyányit sem vett vissza a magyar válogatott a tempóból, nem tartalékoltak a fiúk, a legjobb edzés a meccs, és ez nagyon komolyan vették. Gyorsan két újabb bombagóllal jeleztük a lengyeleknek, hogy elkezdődött a harmad, előbb Láday, majd a csapat legfiatalabbja, Szabó Bence hátvéd talált be, egyaránt emberelőnyben. A lengyel legényeket is dicséret illeti, mert 0-9-nél dacolva a lelki és fizikai fáradtsággal, nagy erőkkel védték a várat, sokat tettek azért, hogy ne legyen két számjegyű az eredmény. Mindezt jó darabig sikerrel tették, de az 56. percben Herner Olivér átlőtte a védelmet, megszerezve ezzel a 10. magyar találatot. Hogy a meccs vége se legyen lapos, arról Galló Vilmos gondoskodott. Korongot szerzett a támadóharmadban, elvitte két hátvéd mellett, majd a kapus felett a léc alá lőtt. Mindezt 8 másodperccel a vége előtt tette. 11-0 a végeredmény. Újonc csapattól nem rossz. A harmad eleji mindhárom cél teljesült.

Három mérkőzés után továbbra is hibátlan teljesítménnyel vezeti a csoportot a magyar válogatott, 23-3 a gólkülönbsége. Csütörtökön 16.30-kor Japánnal játszunk, a tét számunkra a divízió 1/A csoportba jutás. Ha ott 3 pontot szerzünk, minden tovább eredménytől függetlenül fenn vagyunk a másodosztályban.