Fedotenko lemondta a vb-t

 

Az ukránok harmadik ex-NHL-ese is távol marad a gojangi vb-től, térdsérülés miatt.

A 971 NHL-mérkőzéssel rendelkező 35 éves csatár a nyáron a Philadelphiától vitte haza a Donbassz Donyeck. A válogatottnak azonban nem tud hasznára válni, mivel térdsérülésével 5-6 hetet kell pihennie. Ruszlan Fedotenko elutazott ugyan a válogatott edzőtáborába Habarovszkba, de a munka érdemi részébe már nem tudott bekapcsolódni, a felkészülési mérkőzéseket is kihagyta.

A csapatkapitány helyére klubtársát, a 30 éves korában honosított orosz Jevgenyij Beluhint hívták be, aki el is indult a távol-keleti edzőtáborba.

Kaszjancsuk és Ponyikarovszkij már korábban lemondta a vb-szereplést – utóbbi szintén 2013-ban váltott az NHL-ből a KHL-be – így az utolsó két NHL-es ukrán nem lesz ott Gojangban.

Ukrajna habarovszki játékoskerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Szergej Gajducsenko 1989 Donbassz (KHL)
Mihajlo Sevcsuk 1994 Mologyaja Gvargyija (MHL)
Vagyim Szelivjorsztov 1981 HK Asztana (KAZ)
Védők:
Ruszlan Boriszenko 1983 Kompanyon-Naftogaz
Gyenyisz Iszajenko 1980 Kompanyon-Naftogaz
Igor Kugut 1984 Bilij Barsz
Mikola Ladigin 1983 Hull (GBR)
Jurij Navarenko 1979 Gomel (BLR)
Denisz Petruhno 1989 Donbassz (KHL)
Olekszandr Pobjedonovcev 1981 Titan (VHL)
Danyilo Szkripec 1994 Mologyaja Gvargyija (MHL)
Támadók:
Jevgenyij Beluhin 1983 Donbassz (KHL)
Roman Blagoj 1987 Donbassz (KHL)
Artyom Bondarjev 1983 Bilij Barsz
Makszim Kvitcsenko 1990 Donbassz (KHL)
Olekszandr Materuhin 1981 Dinamo Minszk (KHL)
Andrij Mihnov 1983 Metallurg Zslobin (BLR)
Dmitro Nyimenko 1988 Kompanyon-Naftogaz
Pavlo Padakin 1994 Donbassz (KHL)
Oleg Safarenko 1981 Junoszty Minszk (BLR)
Oleg Timcsenko 1978 Junoszty Minszk (BLR)
Olekszandr Torjanyik 1990 Donbassz (KHL)
Szerhij Varlamov 1978 Donbassz (KHL)
Viktor Zaharov 1994 Donbassz (KHL)

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
május 14., hétfő
VB 16:15 KORNOR 0-3VÉGE
VB 16:15 RUSSVK 4-0VÉGE
    • SPORT 2
VB 20:15 CANLAT 2-1 HVÉGE
    • SPORT 2
VB 20:15 CZEAUT 4-3VÉGE
május 15., kedd
VB 12:15 FINUSA 6-2VÉGE
    • SPORT 1
VB 12:15 SUIFRA 5-1VÉGE
VB 16:15 BLRSVK 4-7VÉGE
VB 16:15 CANGER 3-0VÉGE
VB 20:15 LATDEN 1-0VÉGE
VB 20:15 RUSSWE 1-3VÉGE
    • SPORT 1
május 17., csütörtök
VB 16:15 RUSCAN 4-5 HVÉGE
    • SPORT 2
VB 16:15 USACZE 3-2VÉGE
VB 20:15 FINSUI 2-3VÉGE
    • SPORT 2
VB 20:15 SWELAT 3-2VÉGE
május 19., szombat
VB 15:15 SWEUSA 6-0VÉGE
    • SPORT 2
VB 19:15 CANSUI 2-3VÉGE
    • SPORT 2 (22:45)
május 20., vasárnap
VB 15:45 USACAN 4-1VÉGE
    • SPORT 2 (18:15)
VB 20:15 SWESUI 3-2 BVÉGE
    • SPORT 2
Partnerünk