Fedotenko lemondta a vb-t

 

Az ukránok harmadik ex-NHL-ese is távol marad a gojangi vb-től, térdsérülés miatt.

A 971 NHL-mérkőzéssel rendelkező 35 éves csatár a nyáron a Philadelphiától vitte haza a Donbassz Donyeck. A válogatottnak azonban nem tud hasznára válni, mivel térdsérülésével 5-6 hetet kell pihennie. Ruszlan Fedotenko elutazott ugyan a válogatott edzőtáborába Habarovszkba, de a munka érdemi részébe már nem tudott bekapcsolódni, a felkészülési mérkőzéseket is kihagyta.

A csapatkapitány helyére klubtársát, a 30 éves korában honosított orosz Jevgenyij Beluhint hívták be, aki el is indult a távol-keleti edzőtáborba.

Kaszjancsuk és Ponyikarovszkij már korábban lemondta a vb-szereplést – utóbbi szintén 2013-ban váltott az NHL-ből a KHL-be – így az utolsó két NHL-es ukrán nem lesz ott Gojangban.

Ukrajna habarovszki játékoskerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Szergej Gajducsenko 1989 Donbassz (KHL)
Mihajlo Sevcsuk 1994 Mologyaja Gvargyija (MHL)
Vagyim Szelivjorsztov 1981 HK Asztana (KAZ)
Védők:
Ruszlan Boriszenko 1983 Kompanyon-Naftogaz
Gyenyisz Iszajenko 1980 Kompanyon-Naftogaz
Igor Kugut 1984 Bilij Barsz
Mikola Ladigin 1983 Hull (GBR)
Jurij Navarenko 1979 Gomel (BLR)
Denisz Petruhno 1989 Donbassz (KHL)
Olekszandr Pobjedonovcev 1981 Titan (VHL)
Danyilo Szkripec 1994 Mologyaja Gvargyija (MHL)
Támadók:
Jevgenyij Beluhin 1983 Donbassz (KHL)
Roman Blagoj 1987 Donbassz (KHL)
Artyom Bondarjev 1983 Bilij Barsz
Makszim Kvitcsenko 1990 Donbassz (KHL)
Olekszandr Materuhin 1981 Dinamo Minszk (KHL)
Andrij Mihnov 1983 Metallurg Zslobin (BLR)
Dmitro Nyimenko 1988 Kompanyon-Naftogaz
Pavlo Padakin 1994 Donbassz (KHL)
Oleg Safarenko 1981 Junoszty Minszk (BLR)
Oleg Timcsenko 1978 Junoszty Minszk (BLR)
Olekszandr Torjanyik 1990 Donbassz (KHL)
Szerhij Varlamov 1978 Donbassz (KHL)
Viktor Zaharov 1994 Donbassz (KHL)

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 8., péntek
ROM 12:00 STEGAL 2-9VÉGE
DEBL 15:15 KMHGRZ 7-0VÉGE
EL 17:30 BRAMAC 1-2VÉGE
EL 17:50 VC2DAB 1-5VÉGE
EL 18:00 SCCMIS 1-3VÉGE
EL 18:30 TITFTC 3-2VÉGE
DEBL 19:15 GEPLNZ 10-0VÉGE
december 9., szombat
DEBL 11:15 GEPGRZ 9-2VÉGE
U18 13:00 VICETO 3-2 BVÉGE
U18 13:40 AVSOKR 5-1VÉGE
U18 15:00 KACMAC 0-3VÉGE
EWHL 16:15 SAEKMH 1-4VÉGE
DEBL 16:25 MACLNZ 4-0VÉGE
EL 17:00 SCCMAC 3-4VÉGE
EL 17:00 VC2UTE 4-6VÉGE
U18 17:10 OKWMIS 2-3VÉGE
EL 17:30 BRAMIS 0-3VÉGE
U18 17:30 KMHEHL 0-10VÉGE
EBEL 17:45 AVSDEC 2-1VÉGE
U18 18:40 UTERBS 1-2VÉGE
december 10., vasárnap
DEBL 11:35 MACGRZ 4-3 BVÉGE
DEBL 14:25 KMHLNZ 7-0VÉGE
EWHL 15:00 SSTKMH 0-8VÉGE
U18 15:00 AVSVAS 7-3VÉGE
ROM 17:30 GALSTE 9-6VÉGE
VB20 18:00 HUNLAT 1-4VÉGE
december 11., hétfő
U20 13:00 OHCUTE 4-1VÉGE
ROM 17:30 SCCSTE 9-3VÉGE
VB20 19:00 FRAHUN 4-3 HVÉGE
EL 20:00 DABTIT 5-3VÉGE
    • M4 SPORT
december 12., kedd
U18 15:00 DHKPEF 
U18 17:20 ETOUTE 
ROM 17:30 STESCC 
EL 18:30 MISMAC 
U18 18:40 VASMIS 
EBEL 19:15 MZAAVS 
BL 20:00 ZSCLIB 
    • SPORT 2
december 13., szerda
VB20 15:30 HUNKAZ 
EL 17:50 VC2MAC 
MK 18:00 DABVAS 
december 14., csütörtök
U18   MISMAC 
U18 16:00 PEFZEG 
MK 18:00 UTEMIS 
U18 18:00 SZDDHK 
december 15., péntek
VB20 13:00 GERHUN 
EL 18:00 FTCSCC 
EL 18:30 TITBRA 
december 16., szombat
U18   AVSMIS 
U18   MACETO 
U18 15:00 SZDZEG 
VB20 16:00 AUTHUN 
U18 16:30 DHKGEP 
EBEL 17:45 AVSHCB 
EL 18:00 DABSCC 
EL 18:30 UTEBRA 
december 17., vasárnap
EL 17:50 VC2FTC 
december 18., hétfő
EL 20:00 UTEMIS 
    • M4 SPORT
december 19., kedd
DEBL 19:15 GEPMAC 
Partnerünk