Befejeződött az NHL-alapszakasz

Szerdán három mérkőzéssel új bajnokság indul 16 csapat részvételével.

A St. Louis folytatta negatív sorozatát, zsinórban hatodik alkalommal kapott ki, ami nagyon rossz előjel lehet a playoffra. A Blues ráadásul ismét nem tudott betalálni, immár 144 perce góltalan, sőt öt az öt elleni szituációban már 217 perce nem talált be. A Zenészek most hazai pályán a Detroittal szemben maradtak alul, amelyben Justin Abdelkader duplázott, Petr Mrázek pedig shutoutot ért el. Érdekes, hogy Mrazek a szezonban mindössze két meccset nyert és mindkettőt shutouttal, ma hajnalban a Blues és november 30-án az Oilers ellen. A St. Louisnak mindössze annyi öröme lehet, hogy Jay Bouwmeester zsinórban lejátszotta 717. mérkőzését és továbbra is ő maradt az NHL vasembere.

Martin Brodeur és Jaromír Jágr vezette győzelemre a New Jerseyt az alapszakaszgyőztes Boston ellen. A Prudential Centerben Brodeurnek mindössze 16 védés kellett a sikerhez, ami lehetséges, hogy utolsó volt a pályafutása alatt, esetleg a Devils színeiben. A nyáron szabadügynökké váló kapus jövője még teljesen bizonytalan, a pletykák szerint nem marad a New Jersey kötelékében. A cseh szélső két gólpasszt adott a mérkőzésen, amivel megszerezte karrierje 1050. gólpasszát, így megelőzte a nyolcadik helyen álló Gordie Howe-t.

Óriási meccset játszottak a Wells Fargo Centerben, ahol a Flyers végül egy pontot megmentett a Hurricanes ellen. A Carolina hiába vezetett 2-0-ra, 4-1-re, majd 5-4-re, a Philly mindig visszajött a meccsbe és egyenlített. Utoljára tíz másodperccel a vége előtt Wayne Simmonds jóvoltából aki kiharcolta a ráadást, amely nem hozott gólt. A döntés a büntetőlövésekre maradt ahol Eric Staal egyetlen gólja elég volt a vendégeknek a sikerhez. A Carolina ezzel idei mind a négy mérkőzését megnyerte a Philadelphia ellen, erre utoljára az 1991/92-es szezonban volt példa, amikor a csapat még Hartfordban székelt.

Anders Lindback és Braden Holtby is hibátlan teljesítménnyel zárta a Bolt?Capitals meccset. Előbbi kapus 18, utóbbi 32 alkalommal védett és ért el shutoutot. A döntés a rávezetésekre maradt, ahol egyedül Matthew Carle talált be, megszerezve a győzelmet a Tampának.

Az Islanders kétgólos, majd egygólos hátrányból felállva tudott győzni a Buffalo otthonában büntetőlövések után. A Szigetlakóknál Anders Lee és Brock Nelson vitte a prímet, Lee szerezte csapata első két gólját, Brock pedig kiharcolta a hosszabbítást és győztes büntetőt értékesített. A Sabres több negatív csúcsot is felállított a szezon végére. Az 1967-es bővítés óta senki nem lőtt ilyen kevés gólt, mint a Buffalo, a 150 találat pont eggyel rosszabb a Tampa 1997/98-as produkciójától. Ezen kívül a Sabres 51 alkalommal kapott ki a rendes játékidőben, amely szintén mélypont a csapat történelmében.

A nap negyedik és egyben utolsó szétlövését a Pittsburgh?Ottawa mérkőzés hozta, vendégsikerrel. A 60 perc alatt a Senators kétszer is hátrányba került, de két emberelőnyös góllal Kyle Turris és Mark Stone révén mindkétszer egalizálni tudtak. A szétlövések alatt Turris ismét főszereplő volt, az ő, illetve a csapatkapitány Jason Spezza találatával a vendégek győzelemmel búcsúztak a szezontól. A Pens 109 ponttal fejezte be a szezont, ez a második legjobb a csapat történetében.

A Nashville búcsúzóul idegenben tömte ki a rájátszásra készülő Minnesotát. A Predators 1-3 után lendült bele igazából és zsinórban fél tucatot rámolt be az Ilja Brizgalov, John Curry tandem kapujába. A gólgyártásból Craig Smith vette ki a részét a legjobban, aki két-két gólt és gólpasszt szerzett az Xcel Energy Centerben. Jason Pominville az utolsó meccsen elérte a 30 gólos határt, ez korábban csak Marián Gáboríknak és Brian Rolstonnak sikerült a Wildban.

2007-ben még együtt nyert Stanley Kupát a Teemu Selanne, Jean-Sebastien Giguere páros az Anaheim színeiben, most azonban mindketten az utolsó alapszakaszmeccsüket játszották a Ducks?Avs mérkőzésen. A Finn Villanás az utolsó találkozójára megkapta a “C” betűt és győzelemre vezette csapatát kétgólos mínuszról felállva. A Kacsák a záró játékrészben Patrick Maroon és Saku Koivu találataival három perc alatt egyenlíteni tudtak, majd a hosszabbításban Nick Bonino góljával a győzelmet is megszerezték.

A már semmit sem jelentő Vancouver?Calgary mérkőzésen Paul Byron teljesen felesleges akciója sokkolta a nézőket. A Flames centere 4-1-es hazai vezetésénél, a mérkőzésen korábban két gólt szerző Daniel Sedint ütközte le csúnyán, akit hordágyon vittek le a jégről. A balhé ebben a szezonban nem áll messze a két csapattól, január közepén a Canucks mestere, John Tortorella került összetűzésbe a Flames játékosaival, amiért 15 napos eltiltást kapott. A meccset végül 5-1-re nyerte a Vancouver, ahol a vendégek becsületgólját az a Johnny Gaudreau szerezte, akinek ez volt első meccse az NHL-ben és a héten kapta meg a Hobey Baker-díjat, amivel a legjobb egyetemi játékost ismerik el.

A Phoenix csak most sajnálhatja igazán, hogy az előző két mérkőzésén kikapott, mert ki-ki mérkőzésen legyőzhette volna a Dallast. Így azonban csak a sima siker és a szép búcsú maradt, a Coyotes Shane Doan és David Moss góljaival fordított, győzött és készülhet a golfszezonra, a Dallas meg a veresége ellenére a rájátszásra.

New Jersey?Boston 3-2 (videó)
G.: Zidlicky (2), Zajac ill. Eriksson, Marchand

Philadelphia?Carolina 5-6 (videó)
G.: Simmonds (2), Read, Timonen, Couturier ill. E. Staal (2), Skinner (2), Malhotra

Washington?Tampa Bay 0-1 (videó)
G.: ? ill. ?

St. Louis?Detroit 0-3 (videó)
G.: ? ill. Abdelkader (2), Sheahan