Négy szlovén játszik a DEL-döntőben

A topligák közül egyedül Csehországban nem alakult ki még a döntő párosítása.

Csehországban a legutóbbi bejegyzésünk idején 2-2-re állt mindkét elődöntő. Azóta a PSG Zlín egy idegenbeli hosszabbításos és egy rendes játékidős otthoni győzelemmel túllépett a Trinecen. A másik ágon viszont egy-egy idegenbeli siker született, így hetedik mérkőzés dönt Prágában a Sparta és a Kometa Brno között, amit hétfő este rendeznek.

Finnországban a Karpat és a Tappara egy győzelemre állt a döntőtől. Az ouluiek az ötödik meccsen be is jutottak oda, a tampereiek ellen viszont egyenlített a Lukko, de a hetedik találkozót otthon megnyerte a Tappara, így a kedden találkozó döntőben a Karpat vár rá.

A DEL-ben a Kölner Haie és az ERC Ingolstadt játssza a döntőt, előbbi 4-1-re verte a Wolfsburgot, utóbbi 4-2-vel ejtette ki az alapszakaszgyőztes Hamburgot. Az Ingolstadt érdekessége, hogy az előselejtezőből jutott el a fináléig úgy, hogy az első kör mindent eldöntő találkozóján hosszabbításra kényszerült. Az Ales Kranjcot és Rok Ticart foglalkoztató Köln már korábban biztosította a helyét, őt vasárnap követte a Jeglic, Sabolic páros erősítette Ingolstadt, aki 5-3-ra verte a Hamburgot. Ez a négy szlovén válogatott játékos így nem lehet ott a gojangi világbajnokságon.

Svájcban szombaton lejátszották a döntő első mérkőzését. Az egyetlen gólt hozó találkozón Bartschi döntött a Zürich Lions javára, így a ZSC 1-0-ra nyert a Kloten Flyers ellen.

Az SHL-ben a címvédő Skelleftea és a 2-2 után két meccset nyerő Farjestad játssza a döntőt. Mindeközben a Kvalserien küzdelmei is véget értek, az AIK Stockholm kiesett, helyette a városi rivális Djurgarden visszajutott.

Szlovákiában már három mérkőzést lejátszottak a fináléból. Az első találkozót 4-3-ra nyerte büntetőkkel a Kassa, aztán viszont a Nyitra egy 2-1-es sikerrel egyenlített. A HC Kosice javította a hibáját vasárnap, ugyanis 4-3-ra diadalmaskodott idegenben hosszabbítás után, így összesítésben 2-1-re vezet.