Magyarország?Ausztria 6-2

A szlovének után az osztrákoknak is hat gólt lőtt a magyar ifjúsági válogatott a székesfehérvári világbajnokságon. Így két nap után hat ponttal, hibátlanul állnak Erdély Csanádék. Arany Gergely fontos pillanatokban tartotta a csapatot.

Nem kezdett jól a magyar válogatott, egy kihagyott emberelőnyt követeően a védők hagyták, hogy az osztrákok támadója, Zwerger a jobb szélről az alapvonal mentén bekorcsolyázzon a kapu elé. A kapussal szemben már nem hibázott, ezzel szereztek vezetést nyugati szomszédaink. Nem sokkal később egy újabb emberelőny maradt ki, majd mi is megkaptuk az első kiállításunkat. Újból a jobb szélen okoztak gondot az osztrákok, egy onnan a kapu elé belőtt passzból esett a második találatuk. Nem játszottunk jól, a kapunk előtt gyámoltalanok voltunk, a támadásokból pedig hiányzott az átütőerő. A második gólt követően magasabb sebességre kapcsolt válogatottunk, a támadások erőteljesebbek lettek. Ennek köszönhetően a 16. percben emberelőnyben előbb kapuvasat lőttek csatáraink, majd Keresztury visszaadott korongját Galló lőtte be a kapuba.

A második harmad elején is bent maradt az öltözőben a csapat, közel jártak az osztrákok a 3-1-hez. Szerencsénkre nem használták ki a lehetőségeiket, közte egy fél percen keresztül tartó kettős emberelőnyt sem. A védelmi bizonytalankodásokat azonban nagyszerűen javította az egész meccsen kiválóan védő Arany. Szinte a semmiből egyenlített a magyar válogatott, Keresztury egy buliból ütött nagy gólt. A találat után ismét ellenfelünk fölé kerekedtünk, a 37. percben Vizi négy ellenféllel a nyakán passzolt Vokla elé, aki nem hibázott. Fordított tehát válogatottunk, és vezetéssel mehetett a második pihenőre.

AUTHUN-SAE_6688

Fotó: Soós Attila (MJSZ)

A harmadik harmad 5. percében aztán újabb gólt szerzett a csapat, Galló Vilmos másodszor volt eredményes. Szinte közvetlenül a gól után Hagen szabálytalankodott Kereszturyval szemben, aki megsérült az esetnél, reméljük, a szerdai meccsig felépül. Hagen 5+20-at kapott, amivel nem tudott élni válogatottunk, ahogy ezt követően a két magyar kiállítással az osztrákok sem. A felzárkózás reményében szokatlanul korán, az 56. percben lehozták a kapust az osztrákok, de ebből a magyar válogatott húzott hasznot, Erdély Csanád lépett ki egy megszerzett koronggal és az üres kapuba helyezett. A végén Stipsicz lőtte be jobb oldalról a korongot a kapu előtti dzsumbujba, és a pakk valahogy a hálóba jutott, ez volt az utolsó fontos pillanat, a végeredmény 6-2 ide, két fontos ellenféllel szemben is magabiztosan győzött a magyar válogatott.