Vas Márton ott lesz a világbajnokságon

   

A Szlovénia elleni mérkőzés után hirdeti ki a vb-keretet a magyar szövetségi kapitány.

Rich Chernomaz vasárnap 9 óra előtt nevezi meg azt a 22 játékost, akik hazánkat képviselik Dél-Koreában az április 20-án, tehát jövő vasárnap kezdődő divízió 1/A csoportos vb-n. Az MJSZ sajtóanyagából egyértelműen kiderül, hogy a Löwen Frankfurt légiós, Vas Márton is utazik Gojangba, esetében csak az lehet a kérdés, hogy hányadik vb-meccsre ér oda. Ugyanakkor Nagy Gergő játéka továbbra is kérdéses.

Vas Marton HUN

Fotó: Mudra László (MJSZ)

A küldöttség hétfő este indul el a világbajnokság helyszínére. Vas Márton klubcsapatától, a Löwen Frankfurttól utazik majd Dél-Koreába. Nagy Gergő vb-szereplése ugyanakkor kérdéses, mert klubcsapata még versenyben van a CHL rájátszásában.

A magyar válogatott hazai vb-felkészülése vasárnap este zárul, 18 órakor a szlovénokkal játszunk a Papp László Budapest Sportarénában. A kapuban alighanem Hetényi Zoltán váltja Sevela Pétert, a mezőnyben pedig játéklehetőséget kap a szombaton pihenő Pozsgai Tamás és Németh Attila.

Szlovéniából meghatározó játékosok hiányoznak, de így is nagyon erős a keretük – Mursak, két Rodman, Razingar, Golicic, Robar stb. –, viszont ugyanúgy mindegy az aktuális eredmény, mint Ausztria ellen, hiszen ellenük is majd a vb-n vizsgázunk.

A magyar válogatott bő kerete a világbajnokságra:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Hetényi Zoltán 1988 Fehérvár
Rajna Miklós 1991 Fehérvár
Sevela Peter 1983 Dab.Docler
Védők:
Gőz Balázs 1992 Morzine-Avoriaz (FRA)
Gröschl Tamás 1980 Dab.Docler
Hüffner Adrián 1986 Dab.Docler
Orbán Attila 1990 Fehérvár
Pozsgai Tamás 1988 Fehérvár
Szirányi Bence 1988 Fehérvár
Tokaji Viktor 1977 Fehérvár
Varga Arnold 1992 Fehérvár
Vas Márton 1980 Löwen Frankfurt (GER-3)
Támadók:
Azari Zsolt 1986 Dab.Docler
Bartalis István 1990 Troja/Ljungby (SWE-2)
Benk András 1987 Fehérvár
Hári János 1992 HIFK (FIN)
Kóger Dániel 1989 Elmira Jackals (ECHL)
Kovács Csaba 1984 Fehérvár
Magosi Bálint 1989 Fehérvár
Mihály Árpád 1980 Fehérvár
Nagy Gergő 1989 Quad City Mallards (CHL)
Nagy Krisztián 1994 El Paso Rhinos (WSHL)
Nemes Benjámin 1993 Fehérvár
Németh Attila 1992 Fehérvár
Sebők Balázs 1994 Karpat (FIN)
Sofron István 1988 Krefeld Pinguine (GER)
Vas János 1984 Rouen (FRA)

Stáb:

Rich Chernomaz – szövetségi kapitány
Diego Scandella, Majoross Gergely – edző
Gary Clark – kapusedző
Kéri Rudolf – felszerelésmenedzser
Bagonya Imre – fizioterapeuta
Majzik Ernő – orvos
Imre Lajos – csapatvezető
Kangyal Balázs – ügyvezető

Az EIHC-torna programja:

2014. április 10. Ausztria–Szlovénia 2-3 hosszabbítás után
2014. április 12. 16.00 Magyarország–Ausztria 4-5 büntetőkkel
2014. április 13. 18.00 Magyarország–Szlovénia (Digi Sport 2, élő)

A világbajnokság programja (magyar idő szerint):

2014. április 20. 12.30 Dél-Korea–Magyarország
2014. április 21. 09.00 Magyarország–Ukrajna
2014. április 23. 05.30 Szlovénia–Magyarország
2014. április 24. 09.00 Magyarország–Ausztria
2014. április 26. 05.30 Magyarország–Japán

Cimkék: , , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 20., péntek
U20 14:40 DHKAVS 6-5VÉGE
MOL 18:00 UTEBRA 6-2VÉGE
MOL 18:30 TITSCC 3-4 BVÉGE
EBJL 18:40 HKBMAC 0-6VÉGE
MOL 19:00 FTCGAL 9-0VÉGE
EBEL 19:15 G99AVS 5-2VÉGE
január 21., szombat
EBJL 12:40 HKBVIC 3-4VÉGE
EBYSL 14:30 RBSHKB 6-2VÉGE
EBJL 15:00 UTEEHL 4-1VÉGE
SVK3 15:30 HKBTRB 4-5 HVÉGE
EBJL 16:10 MACOHC 5-1VÉGE
EBYSL 17:00 DMJOLL 10-7VÉGE
EBYSL 17:10 VASMZA 7-2VÉGE
EBYSL 18:00 EHLMAC 2-4VÉGE
EBJL 18:30 MRBDMJ 0-4VÉGE
EBJL 18:55 VSVAVS 3-4 HVÉGE
MOL 19:00 MACGAL 15-2VÉGE
MOL 19:00 MISSCC 7-2VÉGE
január 22., vasárnap
EBYSL 12:00 RBSMAC 5-0VÉGE
MOL 12:30 FTCBRA 6-2VÉGE
EBJL 15:30 RBSETO 5-1VÉGE
EBYSL 15:40 VASTRK 0-1VÉGE
EBYSL 15:40 ZNOHKB 8-4VÉGE
EBYSL 17:30 SLLAVS ÉLŐ
MOL 18:00 BEOTIT 1-0ÉLŐ
MOL 18:00 MACUTE 4-0ÉLŐ
EBEL 18:15 AVSVSV 3-1ÉLŐ
    • M4 SPORT
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
január 24., kedd
KHL 14:00 AllStar
    • SPORT 1 (felv.)
U20 18:40 AVSKMH 
január 25., szerda
MK   MACDHK 
MK   MISDAB 
U20   DHKMAC 
U20 18:40 KMHVAS 
január 26., csütörtök
EBJL   UTEMAC 
U18   DHKTVS 
U18   KMHMIS 
U18   PEFAVS 
U18   VASETO 
KHL 17:30 JOKAVT 
    • SPORT 2
EBYSL 18:10 AVSDMJ 
január 27., péntek
U20   MACMIS 
MOL 18:00 SCCBEO 
EBEL 19:15 AVSOLL 
január 28., szombat
U18   ETOMAC 
U18   PEFDHK 
U18   TVSMIS 
KHL 10:30 KUNMZA 
    • SPORT 2
EBYSL 12:15 DMJOHC 
EBYSL 13:40 AVSSLL 
U18 14:40 AVSKMH 
MOL 17:00 GALBEO 
MK 17:30 döntő
U18 18:40 VASUTE 
EBYSL 19:40 VSVVAS 
január 29., vasárnap
EBYSL   DMJOHC 
EBYSL   HCIHKB 
EBYSL   MACZNO 
EBYSL   MZAVAS 
EBJL 13:10 AVSZAS 
EBEL 17:30 DECAVS 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk