Alakul Magyarország világbajnoki kerete

   

Gőz Balázs, Nemes Benjámin és Németh Attila nem utazik Gojangba, Vas Márton később csatlakozik, a két kezdő kapust később jelöli ki a stáb. Nagy Gergőre is várnak még.

Kijelölte utazó keretét a divízió 1/A csoportos világbajnokságra Rich Chernomaz szövetségi kapitány. A stábból és a 22 játékosból álló küldöttség hétfő este indul el a vb helyszínére.

“A hétvégén Ausztria és Szlovénia ellen játszott edzőmérkőzést a magyar felnőtt férfiválogatott, amelynek szövetségi kapitánya, Rich Chernomaz az EIHC Hoki Gála zárónapjának végén kihirdette az április 20-án kezdődő divízió 1/A világbajnokságra utazó keretét – áll az MJSZ sajtóközleményében.

A világbajnokságra 2 kapus és 20 mezőnyjátékos nevezhető, ám sérülés esetén a kapuscsere engedélyezett. A nagy távolság miatt a magyar csapat mindhárom kapusát elviszi Dél-Koreába.

Az eddigi bő keretből kikerült Gőz Balázs, Nemes Benjámin és Németh Attila, így összesen 22 játékos (3 kapus és 19 mezőnyjátékos) indul el hétfő este Isztambulon át Szöulba.

A klubcsapatával még elfoglalt Vas Márton a Löwen Frankfurttól utazik majd át Dél-Koreába.

A kerethez tartozik Nagy Gergő is, ám az ő vb-szereplése kérdéses, mivel amerikai klubcsapata, a Quad City Mallards versenyben van a CHL rájátszásában, sőt, jelenleg 3-2-re vezet a négy győzelemig tartó párharcában. Amennyiben a Quad City továbbjut, Nagy Gergő nem vesz részt a vb-n, ha viszont kiesik a Mallards, Nagy Gergő a vb helyszínére utazik és csatlakozik a válogatotthoz.”

A magyar válogatott kerete a gojangi divízió 1/A-s világbajnokságra:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Hetényi Zoltán 1988 Fehérvár
Rajna Miklós 1991 Fehérvár
Sevela Peter 1983 Dab.Docler
Védők:
Gröschl Tamás 1980 Dab.Docler
Hüffner Adrián 1986 Dab.Docler
Mihály Árpád 1980 Fehérvár
Orbán Attila 1990 Fehérvár
Pozsgai Tamás 1988 Fehérvár
Szirányi Bence 1988 Fehérvár
Tokaji Viktor 1977 Fehérvár
Varga Arnold 1992 Fehérvár
Vas Márton 1980 Löwen Frankfurt (GER-3)
Támadók:
Azari Zsolt 1986 Dab.Docler
Bartalis István 1990 Troja/Ljungby (SWE-2)
Benk András 1987 Fehérvár
Hári János 1992 HIFK (FIN)
Kóger Dániel 1989 Elmira Jackals (ECHL)
Kovács Csaba 1984 Fehérvár
Magosi Bálint 1989 Fehérvár
Nagy Gergő 1989 Quad City Mallards (CHL)
Nagy Krisztián 1994 El Paso Rhinos (WSHL)
Sebők Balázs 1994 Karpat (FIN)
Sofron István 1988 Krefeld Pinguine (GER)
Vas János 1984 Rouen (FRA)

Stáb:

Rich Chernomaz – szövetségi kapitány
Diego Scandella, Majoross Gergely – edző
Gary Clark – kapusedző
Kéri Rudolf – felszerelésmenedzser
Bagonya Imre – fizioterapeuta
Majzik Ernő – orvos
Imre Lajos – csapatvezető
Kangyal Balázs – ügyvezető

Az EIHC-torna programja:

2014. április 10. Ausztria–Szlovénia 2-3 hosszabbítás után
2014. április 12. 16.00 Magyarország–Ausztria 4-5 büntetőkkel
2014. április 13. 18.00 Magyarország–Szlovénia 0-4

A világbajnokság programja (magyar idő szerint):

2014. április 20. 12.30 Dél-Korea–Magyarország
2014. április 21. 09.00 Magyarország–Ukrajna
2014. április 23. 05.30 Szlovénia–Magyarország
2014. április 24. 09.00 Magyarország–Ausztria
2014. április 26. 05.30 Magyarország–Japán

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
január 13., szombat
U18 13:40 AVSZNO 6-3VÉGE
U18 13:40 KMHVAS 4-6VÉGE
U18 16:10 MACOKR 10-1VÉGE
EL 17:00 SCCFTC 9-2VÉGE
ROM 17:30 SSTPRO 2-25VÉGE
január 14., vasárnap
ROM 10:30 PROSST 20-2VÉGE
VBN18 13:30 HUNNOR 2-3 BVÉGE
U18 13:40 AVSOKR 6-4VÉGE
U20 14:10 AVSKMH 7-0VÉGE
U20 14:40 MACVAS 3-2VÉGE
U20 15:00 UTEDHK 2-1VÉGE
U20 16:00 ETOZNO 2-6VÉGE
EBEL 17:45 AVSKAC 0-3VÉGE
    • M4 SPORT
EL 18:00 MISDAB 4-3 HVÉGE
EL 18:30 UTETIT 5-4VÉGE
január 15., hétfő
ROM 17:30 BRASTE 4-1VÉGE
EL 20:30 MACVC2 7-0VÉGE
    • M4 SPORT
január 16., kedd
ROM 17:00 GALSCC 1-7VÉGE
U20 17:00 MISPEF 3-2VÉGE
ROM 17:30 STEBRA 
január 17., szerda
MK 18:30 MISFTC 
U18 18:40 VASKMH 
MK 20:15 MACUTE 
    • M4 SPORT
január 18., csütörtök
U18 15:30 PEFGEP 
január 19., péntek
KHL 17:30 AKBSBA 
    • SPORT 2
január 20., szombat
DEBL   MARGEP 
EWHL   SAVKMH 
U18   GEPZEG 
U18   KACAVS 
U18   UTEOHC 
U18   VASETO 
U18   ZNOMAC 
KHL 15:00 SZKAMR 
    • SPORT 2
EBEL 19:15 RBSAVS 
január 21., vasárnap
U18   KACMAC 
U18   RBSAVS 
U18 14:20 MISOKW 
U18 16:00 ETOVSV 
EBEL 17:30 DECAVS 
Partnerünk