Alakul Magyarország világbajnoki kerete

   

Gőz Balázs, Nemes Benjámin és Németh Attila nem utazik Gojangba, Vas Márton később csatlakozik, a két kezdő kapust később jelöli ki a stáb. Nagy Gergőre is várnak még.

Kijelölte utazó keretét a divízió 1/A csoportos világbajnokságra Rich Chernomaz szövetségi kapitány. A stábból és a 22 játékosból álló küldöttség hétfő este indul el a vb helyszínére.

“A hétvégén Ausztria és Szlovénia ellen játszott edzőmérkőzést a magyar felnőtt férfiválogatott, amelynek szövetségi kapitánya, Rich Chernomaz az EIHC Hoki Gála zárónapjának végén kihirdette az április 20-án kezdődő divízió 1/A világbajnokságra utazó keretét – áll az MJSZ sajtóközleményében.

A világbajnokságra 2 kapus és 20 mezőnyjátékos nevezhető, ám sérülés esetén a kapuscsere engedélyezett. A nagy távolság miatt a magyar csapat mindhárom kapusát elviszi Dél-Koreába.

Az eddigi bő keretből kikerült Gőz Balázs, Nemes Benjámin és Németh Attila, így összesen 22 játékos (3 kapus és 19 mezőnyjátékos) indul el hétfő este Isztambulon át Szöulba.

A klubcsapatával még elfoglalt Vas Márton a Löwen Frankfurttól utazik majd át Dél-Koreába.

A kerethez tartozik Nagy Gergő is, ám az ő vb-szereplése kérdéses, mivel amerikai klubcsapata, a Quad City Mallards versenyben van a CHL rájátszásában, sőt, jelenleg 3-2-re vezet a négy győzelemig tartó párharcában. Amennyiben a Quad City továbbjut, Nagy Gergő nem vesz részt a vb-n, ha viszont kiesik a Mallards, Nagy Gergő a vb helyszínére utazik és csatlakozik a válogatotthoz.”

A magyar válogatott kerete a gojangi divízió 1/A-s világbajnokságra:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Hetényi Zoltán 1988 Fehérvár
Rajna Miklós 1991 Fehérvár
Sevela Peter 1983 Dab.Docler
Védők:
Gröschl Tamás 1980 Dab.Docler
Hüffner Adrián 1986 Dab.Docler
Mihály Árpád 1980 Fehérvár
Orbán Attila 1990 Fehérvár
Pozsgai Tamás 1988 Fehérvár
Szirányi Bence 1988 Fehérvár
Tokaji Viktor 1977 Fehérvár
Varga Arnold 1992 Fehérvár
Vas Márton 1980 Löwen Frankfurt (GER-3)
Támadók:
Azari Zsolt 1986 Dab.Docler
Bartalis István 1990 Troja/Ljungby (SWE-2)
Benk András 1987 Fehérvár
Hári János 1992 HIFK (FIN)
Kóger Dániel 1989 Elmira Jackals (ECHL)
Kovács Csaba 1984 Fehérvár
Magosi Bálint 1989 Fehérvár
Nagy Gergő 1989 Quad City Mallards (CHL)
Nagy Krisztián 1994 El Paso Rhinos (WSHL)
Sebők Balázs 1994 Karpat (FIN)
Sofron István 1988 Krefeld Pinguine (GER)
Vas János 1984 Rouen (FRA)

Stáb:

Rich Chernomaz – szövetségi kapitány
Diego Scandella, Majoross Gergely – edző
Gary Clark – kapusedző
Kéri Rudolf – felszerelésmenedzser
Bagonya Imre – fizioterapeuta
Majzik Ernő – orvos
Imre Lajos – csapatvezető
Kangyal Balázs – ügyvezető

Az EIHC-torna programja:

2014. április 10. Ausztria–Szlovénia 2-3 hosszabbítás után
2014. április 12. 16.00 Magyarország–Ausztria 4-5 büntetőkkel
2014. április 13. 18.00 Magyarország–Szlovénia 0-4

A világbajnokság programja (magyar idő szerint):

2014. április 20. 12.30 Dél-Korea–Magyarország
2014. április 21. 09.00 Magyarország–Ukrajna
2014. április 23. 05.30 Szlovénia–Magyarország
2014. április 24. 09.00 Magyarország–Ausztria
2014. április 26. 05.30 Magyarország–Japán

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 20., péntek
KK 13:30 TXUMIS 0-5VÉGE
U20 16:50 SLLKMH 2-3VÉGE
KK 17:30 BRACZB 8-4VÉGE
EL 18:00 DABMAC 3-6VÉGE
EL 18:00 UTEVC2 4-0VÉGE
EBEL 18:30 ZNOAVS 2-3 HVÉGE
EL 18:30 TITFTC 1-2 BVÉGE
U20 20:00 HDJMAC 2-1VÉGE
október 21., szombat
U18 12:30 ZNOAVS 2-7VÉGE
U20 12:40 VSVKMH 5-0VÉGE
KK 13:30 MISCZB 4-1VÉGE
U20 14:45 G99DHK 1-3VÉGE
U20 15:50 SLLMAC 1-3VÉGE
EWHL 17:30 SKPKMH 0-4VÉGE
KK 17:30 BRATXU 4-1VÉGE
U18 18:00 ETOKMH 7-1VÉGE
U18 18:30 MACMIS 5-0VÉGE
U18 19:00 UTEVAS 3-2VÉGE
október 22., vasárnap
U20 09:40 VSVMAC 4-2VÉGE
U18 12:45 VSVKMH 11-0VÉGE
U20 12:50 HDJKMH 4-5VÉGE
EWHL 13:00 KMHNEH 7-0VÉGE
KK 13:30 CZBTXU 2-3 HVÉGE
KK 17:30 MISBRA 3-0VÉGE
EBEL 17:45 AVSEHL 1-4VÉGE
EL 17:50 VC2DAB 0-3VÉGE
EL 18:00 FTCMAC 4-3VÉGE
U20 18:00 VICVAS 0-3VÉGE
EL 18:30 UTETIT 5-2VÉGE
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U18   PEFDHK 
U20   ZNOMAC 
EBEL 16:00 RBSAVS 
U18 17:30 SZDGEP 
U20 19:00 UTEAVS 
U20 19:25 KMHDHK 
október 27., péntek
U18 15:40 VASOKR 
U18 17:10 KMHVIC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:00 FTCUTE 
EL 18:30 TITMIS 
EL 19:00 MACSCC 
U18 19:10 UTEKAC 
EBEL 19:15 DECAVS 
október 28., szombat
U18 12:40 AVSZNO 
U18 13:10 KMHKAC 
U18 14:00 MACVIC 
U18 16:10 UTEOKR 
U18 16:40 VASOKW 
EWHL 19:00 BOZKMH 
október 29., vasárnap
U20   DHKVIC 
U20   OHCVAS 
U18 10:10 UTEOKW 
EWHL 11:30 BOZKMH 
U20 12:40 MACMIS 
U18 13:10 KMHOKR 
U18 13:40 VASVIC 
U20 15:20 UTEG99 
EL 17:00 DABVC2 
EL 18:00 FTCBRA 
EL 18:30 UTESCC 
EL 19:00 MACTIT 
október 30., hétfő
EL 18:30 TITBRA 
EL 20:00 MISSCC 
    • M4 SPORT
   H I R D E T É S
Partnerünk