Kalnins bemutatkozott a lett válogatottban

A legjobbjaikat nélkülöző elit válogatottak Európa-szerte összemérték erejüket.

Oroszország Szlovákiába látogatott, ahol 3-1-es győzelmet aratott pénteken. Csehország kapujában csütörtökön Jakub Kovár, pénteken Pavel Francouz zárt shutouttal, miután előbbi mind a 12, utóbbi mind a 20 dán lövést védte, a csehek 4-0-ra és 2-0-ra nyertek. Norvégia Dahlström győztes góljával gyűrte le Fehéroroszországot 3-2-re, a találkozón csak 17-17 lövést jegyeztek fel a csapatok neve mellett.

Svájc 4-3-as szétlövéses győzelemmel vágott vissza Svédországnak a szerdai 4-1-es vereségért. A büntetőknél egyedül Reto Suri talált be, Flückiger mindegyik svéd próbálkozást védte. A 2017-es világbajnokság két rendezője, Németország és Franciaország Weiswasserben és Crimmitschauban találkozott, az első mérkőzést 4-3-ra nyerték a vendégek, utóbbit 2-0-ra a hazaiak, Brückmannak 13 védés is elég volt a kapott gól nélküli meccshez.

Euro Hockey Challenge-torna keretében a Trust Kapital Arenában Finnország fogadta Lettország válogatottját. A Dab.Docler kapusa, Janis Kalnins bemutatkozott a felnőtt válogatottban. Az első harmadot lehozta kapott gól nélkül Kalnins, de a 26. percben már ő is tehetetlen volt. A harmad felénél a Jugra csatára, Savinainen is beköszönt, ezzel már 2-0-ra vezettek a finnek. A 36. percben szépített Lettország, de ez kevés volt a finnek ellen, akik az utolsó húsz percben újabb három gólt lőttek Kalninsnak, a vége 5-1 lett. A meccs egyoldalúságát jól jelzi, hogy a kapura lövéseket 44-14-re nyerte Finnország, Kalnins 88,6%-kal védett. A másik oldalon a finn U20-as világbajnok, Juuse Saros 13 lövést hárított. Csütörtökön még markánsabb különbség mutatkozott a két együttes között, bár a végeredmény hasonlóképpen 5-1 lett, 53-6 volt a kapura lövési arány Jyvaskylaben.