Egyelőre 8 osztrák maradt az olimpiáról

   

Manny Viveiros is kijelölte az utolsó hazai felkészülési hétre a keretet. A 25 fős olimpiai keret harmada maradt meg, Klimbacher sem vállalja a vb-t, Rotter és Lange sérült, 15-en már biztos hiányoznak majd.

Az olimpiai védelemből egyedül Altmann hivatalos a hétfői edzésre, a csatárok közül pedig Hundertpfund, Iberer, Koch, Lebler és Oberkofler. Ez még azonban nyilvánvalóan nem a végleges összeállítás, hiszen a Salzburg EBEL-döntőzik és a légiósok közül is befejezheti a klubszezont néhány játékos a vb-rajtig. Grabner azonban újra megsérült, így ő már nagy valószínűséggel nem lesz ott Gojangban, mint ahogy az NHL-rájátszásban érdekelt Raffl és Vanek sem.

A 15 biztos hiányzó:
Személyes okok miatt: Robert Lukas, André Lakos, Oliver Setzinger, Matthias Trattnig, Manuel Latusa, Sven Klimbacher.
NHL-rájátszás: Michael Raffl, Thomas Vanek.
Sérülés: Daniel Welser, Rafael Rotter, Mathias Lange, Thomas Raffl, Michael Grabner.
Visszavonultak a válogatottságtól: Gerhard Unterluggauer, Thomas Pöck.

Ausztria Szlovéniával és Magyarországgal játszik felkészülési mérkőzést a héten.

Ausztria jelenlegi világbajnoki kerete:

Kapusok: David Kickert (Vienna Capitals), Bernhard Starkbaum (Brynas, SWE), René Swette (Klagenfurt).

Védők: Mario Altmann (Villach), Stefan Bacher (Villach), Maximilian Isopp (Klagenfurt), Daniel Mitterdorfer (Linz), Patrick Peter (Vienna Capitals), Markus Schlacher (Vienna Capitals), Martin Schumnig (Klagenfurt), Andreas Wiedergut (Graz).

Támadók: Mario Fischer (Vienna Capitals), Manuel Ganahl (Graz), Manuel Geier (Klagenfurt), Stefan Geier (Klagenfurt), Thomas Hundertpfund (Timra, SWE-2), Matthias Iberer (Linz), Thomas Koch (Klagenfurt), Daniel Oberkofler (Linz), Benjamin Petrik (Villach), Nicolas Petrik (Dornbirn), Kevin Puschnik (Vienna Capitals), Alexander Rauchenwald (Villach), Michael Schiechl (Vienna Capitals).

Tartalékok: Nico Brunner (Villach), Johannes Bischofberger (HC Davos, SUI), Marius Göhringer (Villach), Patrick Platzer (Villach), Rupert Strohmeier (Graz).

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 14., csütörtök
U18 16:00 PEFZEG 4-1VÉGE
U18 17:40 AVSKMH 11-1VÉGE
MK 18:00 UTEMIS 2-5VÉGE
U18 18:00 MISMAC 2-3VÉGE
december 15., péntek
VB20 13:00 GERHUN 7-2VÉGE
NU18 16:00 HUNSVK 1-2VÉGE
EL 18:00 FTCSCC 3-4 HVÉGE
EL 18:30 TITBRA 3-4VÉGE
december 16., szombat
U18 13:40 AVSMIS 8-0VÉGE
NU18 16:00 HUNCZE 0-4VÉGE
VB20 16:00 AUTHUN 5-2VÉGE
U18 16:30 DHKGEP 24-1VÉGE
EBEL 17:45 AVSHCB 4-5VÉGE
EL 18:00 DABSCC 3-1VÉGE
EL 18:30 UTEBRA 4-1VÉGE
U18 18:30 MACETO 10-2VÉGE
december 17., vasárnap
NU18 16:00 HUNPOL ÉLŐ
EL 17:50 VC2FTC INFO
U18 19:30 MACZNO 
december 18., hétfő
EBEL 19:15 HCIAVS 
EL 20:00 UTEMIS 
    • M4 SPORT
december 19., kedd
DEBL 19:15 GEPMAC 
EBEL 19:45 HCBAVS 
december 20., szerda
U18   MISKMH 
U20   PEFMIS 
EL 18:30 MISDAB 
MK 18:30 TITKMH 
MK 19:00 MACFTC 
december 21., csütörtök
U20   ZNOETO 
U20 15:40 AVSDHK 
KHL 17:30 CSZMMG 
    • SPORT 2
EBEL 18:45 AVSHCI 
EL 20:00 MACUTE 
    • M4 SPORT
december 22., péntek
U18 17:40 VASKMH 
EL 18:00 DABTIT 
EL 18:00 FTCMIS 
december 23., szombat
U20 12:10 VASMAC 
Partnerünk