Egyelőre 8 osztrák maradt az olimpiáról

   

Manny Viveiros is kijelölte az utolsó hazai felkészülési hétre a keretet. A 25 fős olimpiai keret harmada maradt meg, Klimbacher sem vállalja a vb-t, Rotter és Lange sérült, 15-en már biztos hiányoznak majd.

Az olimpiai védelemből egyedül Altmann hivatalos a hétfői edzésre, a csatárok közül pedig Hundertpfund, Iberer, Koch, Lebler és Oberkofler. Ez még azonban nyilvánvalóan nem a végleges összeállítás, hiszen a Salzburg EBEL-döntőzik és a légiósok közül is befejezheti a klubszezont néhány játékos a vb-rajtig. Grabner azonban újra megsérült, így ő már nagy valószínűséggel nem lesz ott Gojangban, mint ahogy az NHL-rájátszásban érdekelt Raffl és Vanek sem.

A 15 biztos hiányzó:
Személyes okok miatt: Robert Lukas, André Lakos, Oliver Setzinger, Matthias Trattnig, Manuel Latusa, Sven Klimbacher.
NHL-rájátszás: Michael Raffl, Thomas Vanek.
Sérülés: Daniel Welser, Rafael Rotter, Mathias Lange, Thomas Raffl, Michael Grabner.
Visszavonultak a válogatottságtól: Gerhard Unterluggauer, Thomas Pöck.

Ausztria Szlovéniával és Magyarországgal játszik felkészülési mérkőzést a héten.

Ausztria jelenlegi világbajnoki kerete:

Kapusok: David Kickert (Vienna Capitals), Bernhard Starkbaum (Brynas, SWE), René Swette (Klagenfurt).

Védők: Mario Altmann (Villach), Stefan Bacher (Villach), Maximilian Isopp (Klagenfurt), Daniel Mitterdorfer (Linz), Patrick Peter (Vienna Capitals), Markus Schlacher (Vienna Capitals), Martin Schumnig (Klagenfurt), Andreas Wiedergut (Graz).

Támadók: Mario Fischer (Vienna Capitals), Manuel Ganahl (Graz), Manuel Geier (Klagenfurt), Stefan Geier (Klagenfurt), Thomas Hundertpfund (Timra, SWE-2), Matthias Iberer (Linz), Thomas Koch (Klagenfurt), Daniel Oberkofler (Linz), Benjamin Petrik (Villach), Nicolas Petrik (Dornbirn), Kevin Puschnik (Vienna Capitals), Alexander Rauchenwald (Villach), Michael Schiechl (Vienna Capitals).

Tartalékok: Nico Brunner (Villach), Johannes Bischofberger (HC Davos, SUI), Marius Göhringer (Villach), Patrick Platzer (Villach), Rupert Strohmeier (Graz).

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
szeptember 22., péntek
U18 15:40 RBSMAC 6-2VÉGE
U18 15:40 VSVETO 5-2VÉGE
U18 16:30 PEFSCC 1-7VÉGE
EL 17:50 VC2BRA 4-3 HVÉGE
EL 18:30 MISSCC 4-1VÉGE
EL 18:30 TITUTE 5-2VÉGE
EL 19:00 MACFTC 6-1VÉGE
U18 19:00 EHLMIS 2-4VÉGE
U18 19:00 ZASAVS 4-5VÉGE
szeptember 23., szombat
U18 12:40 VSVMAC 4-3VÉGE
U18 12:40 ZASETO 0-10VÉGE
KHL 13:00 BAADMO 3-5VÉGE
    • SPORT 2
EWHL 15:00 KMHHVI 8-0VÉGE
U18 16:00 EHLAVS 4-9VÉGE
U18 16:00 KACVAS 7-0VÉGE
U18 16:00 RBSMIS 13-1VÉGE
U18 18:00 VICUTE 6-0VÉGE
U18 18:55 OHWKMH 4-2VÉGE
EBEL 19:15 HCIAVS 4-2VÉGE
szeptember 24., vasárnap
U18 09:15 VSVAVS 8-2VÉGE
U18 09:15 ZASMIS 0-3VÉGE
EWHL 09:50 HVIKMH 1-5VÉGE
U20 12:10 KMHVAS 1-5VÉGE
U18 12:20 EHLMAC 0-8VÉGE
U18 12:20 RBSETO 11-2VÉGE
U20 12:40 ZNOUTE 7-1VÉGE
U20 14:40 MACETO 5-2VÉGE
EL 17:00 DABVC2 7-2VÉGE
EL 17:30 TITMIS 3-4 BVÉGE
U20 17:30 DHKAVS 7-5VÉGE
EBEL 18:00 HCBAVS 7-2VÉGE
EL 18:00 FTCBRA 5-4VÉGE
EL 18:30 UTESCC 4-2VÉGE
szeptember 25., hétfő
EL 18:00 DABSCC 
EL 20:00 MACBRA 
    • M4 SPORT
szeptember 27., szerda
MK   KMHVAS 
U20   ETOMIS 
U20   KMHPEF 
MK 18:00 UTEMAC 
MK 18:30 MISFTC 
MK 18:30 TITDAB 
szeptember 28., csütörtök
U18   AVSMAC 
U18   DHKSZD 
U18   ETOVAS 
U18   ZEGPEF 
szeptember 29., péntek
U20 15:40 VASRBS 
U20 17:10 MACVIC 
U20 18:00 UTEHCI 
U20 19:10 DHKEHL 
   H I R D E T É S
Partnerünk